Női kézi El: nagy izgalmak után a Mosonmagyaróvár is csoportkörös

R. P.R. P.
2022.12.11. 18:54
Tóth Eszter kilenc góllal járul hozzá a sikerhez (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Európa-liga selejtezője 3. fordulójának visszavágóján a Motherson Mosonmagyaróvári KC 25–23-ra kikapott a Buzautól, de összesítésben egy góllal jobbnak bizonyult, így a Siófok és a Vác után harmadik magyar csapatként bejutott a csoportkörbe.

Nagyon izgalmas párharcban vívta ki az El-csoportkört a visszavágóra háromgólos előnnyel érkező Mosonmagyaróvár. A Buzau (Bodzavásár) a meccs nagy részében vezetett, és a továbbjutás sorsa végül csak egy gólon múlt. A óváriak a kilencgólos Tóth Eszter vezetésével megbirkóztak a nyomással, és összesítésben 52–51-gyel megnyerték a párharcot.

Az Európa-liga harmadik selejtezőkörében még két magyar együttes volt érdekelt, a Siófok és a Vác is bejutott a csoportkörbe, amely januárban kezdődik.

NŐI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
SCM Gloria Buzau (román)–Motherson Mosonmagyaróvári KC 25–23
(15–13)
Buzau, 1800 néző. Vezette: Losak, Novikov (ukránok)
BUZAU: KELEMEN – Moroianu 2, Keita 2, Vasileuskaja, Petrovics 2, Iljina 3, IUGANU 5 (2). Csere: Batinovics, Nenezics (kapusok), Zamfirescu 4, Ilie, Blazevic 2, BURLACSENKO 5, Czeczi Vatu, Prkacin. Edző: Adrian Chirut
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály 1, Lancz 1, Kovács P. 2, PÁSZTOR 5, TÓTH E. 7 (3), Starnigg Zs. 2 (1). Csere: Mistina (kapus), Ivancok, Albek 1, Tóth N. 3, Faragó, Sztankovics, Csire 1, Bardi. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 7. p.: 4–2. 12. p.: 7–4. 16. p.: 9–7. 20. p.: 9–9. 24. p.: 11–10. 35. p.: 18–15. 41. p.: 19–16. 45. p.: 20–19. 55. p.: 22–21. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Továbbjutott: a Mosonmagyaróvár, 52–51-es összesítéssel.
Gyurka János: –
Óriási csatát hozott a mérkőzés, sikerült bebizonyítanunk, hogy játékost lehet vásárolni, szívet viszont nem. Hittünk magunkban, az első félidőben tudtuk tartani az eredményt, a hazaiakat pedig érezhetően megzavarta, hogy nem kerültek előnybe. Harminc perc után új mérkőzést kezdtünk, akkor már sokat kezdeményeztünk, mi irányítottuk a találkozót. Jól védekeztünk, elvégeztük azokat a stratégiai feladatokat, amelyeket elterveztünk. Helyén volt a gyors játékunk, voltak vezéreink, Szemerey Zsófi pedig rendkívül fontos védésekkel segített.