P. V. 2020.12.04 21:23 Frissítve: 2020.12.04 21:50

Női kézi Eb: Végig kerestük a megoldást, de nem nagyon találtuk – Kovacsics

A horvátok elleni 24–22-es vereséggel kezdte a magyar női kézilabda-válogatott a dániai Európa-bajnokságot. A mérkőzés után Kovacsics Anikó és Márton Gréta válaszolt a Nemzeti Sport kérdéseire.

„Végig nagyon küzdős mérkőzés volt. Az elején megtaláltuk a helyeket a zavaró védekezés ellenére, aztán elkezdtük birkózni, és ha helyzetbe kerültünk, akkor is ziccereket hibáztunk. Ez még lejjebb nyomott minket, és végig így játszottunk, hogy kerestük a megoldást, de nem nagyon találtuk. Ráadásul, a védekezés sem akart összeállni” – értékelt a mérkőzés után Kovacsics Anikó, a magyar női kézilabda-válogatott irányítója.

Kezdésként hideg zuhany: női kéziválogatottunk kikapott a horvátoktól
Danyi Gábor: Mélyen a tudásunk alatt játszottunk

Márton Gréta arra is felelt, hogy meglepték-e őket valamivel a horvátok.

„Kivideóztuk őket, megnéztük, hogy milyen játékerőt képviselnek, Sokkal agresszívebbek voltak, fiatalosak, energikusak. Úgy gondolom, meglepő volt a játékuk, mi pedig nem tudtunk ellenük úgy játszani, ahogy szerettük volna.”

A videóban arról is beszélnek a játékosok, hogy mit kért tőlük Danyi Gábor és Elek Gábor a félidőben, s azt mennyire sikerült megvalósítani. Szóba kerül az is, volt-e baj az önbizalmukkal, illetve hogyan lehet felállni a vereség után a következő mérkőzésig.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT (KOLDING)
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 24–22 (12–12)
Kolding,
zárt kapuk mögött. V: Mitrovic, Kazanegra (montenegróiak)
HORVÁTORSZÁG: PIJEVIC – Japundza 1, Krsnik 2 (2), Micijevic 4, S. Posavec 2, JEZIC 3, P. Posavec 1. Csere: Besen (kapus), L. Kalaus 1, DEBELIC 3, Vidak 3, BLAZEVIC 3, Simara, Mamic 1. Szövetségi kapitány: Nenad Sostaric
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 2, Tomori 2, Kovacsics 1, Tóvizi 1, Háfra N. 1, Schatzl Nadine 2. Csere: Szikora (kapus), KLUJBER 9 (6), Helembai, Márton G. 2, Csiszár-Szekeres, Lakatos, Szöllősi-Zácsik 2, Faluvégi D. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–4. 12. p.: 4–6. 17. p.: 6–7. 21. p.: 9–7. 26. p.: 11–9. 35. p.: 16–15. 40. p.: 16–17. 45. p.: 18–17. 47. p.: 18–19. 58. p.: 23–19.

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI CSOPORTMÉRKŐZÉSEI
December 6. (vasárnap), 16.00: Magyarország–Szerbia (Tv: Sport1, élőben az NSO-n)
December 8. (kedd), 20.30: Hollandia–Magyarország (Tv: Sport1, élőben az NSO-n)

2021.01.27 10:38:59

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Szenzációs kezdést követően a hosszabbításban dőlt el a hatszoros győztes elleni negyeddöntő.

2021.01.26 23:43:19

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.