Női kézi Eb: szerb bravúr a hollandok ellen – vezéráldozattal

H. K.H. K.
2020.12.05. 22:13
Andrea Lekics súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a szerbek meccsén (Fotó: Kolektiff Images)
A dániai női kézilabda Európa-bajnokság C-csoportjában (amelyben a magyar válogatott is szerepel) péntekről szombatra halasztott mérkőzésen a világbajnok hollandok meglepetésre 29–25-re kikaptak a szerbektől. A B jelű négyes 2. fordulójában Spanyolország nem bírt Svédországgal – a két együttes 23–23-as döntetlent játszott egymással.

C-CSOPORT

A létszámhiányos, mindössze 14 játékost nevező szerbek (két játékosuk pozitív mintát adott Koldingban, egyikük csapattársa is még karanténban)a félidőre hatgólos hátrányban (15–9) voltak a hollandokkal szemben, akiknél a Siófoktól néhány hónapja távozó Danick Snelder nagyszerűen játszott, a második játékrészben viszont összekapta magát Szerbia, és óriási kitartásról tanúbizonyságot téve fordítani tudott (23–22). Sorozatban hét gólt lőttek, miközben a lefagyó hollandok tíz percig nem találtak be.

A szerbek a második félidőre elővették a hét mezőnyjátékossal való támadást, ami igen jól működött. Második beálló híján a csapatkapitány, korábban Érden megforduló Katarina Krpezs-Slezák vállalta fel ezt a szerepet, és végül 11 góllal zárt.

Négy perccel a vége előtt már 26–24-re vezettek a holland hibákat rendre kihasználó szerbek, és 29–25-ös, bravúros győzelmet arattak.

A szerb siker vezéráldozattal járt, az első félidőben súlyosnak tűnő sérülést szenvedettAndrea Lekics, az együttes egyik legjobbja. Az Achilles-inát fájlalva, könnyek között hordágyon hagyta el a pályát.

A szerbek NB I-es légiósai közül a váci Szanja Radoszavljevics két gólt dobott, a szombathelyi Katarina Tomasevics pedig kilenc lövésből négyet védett. A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein kétszer volt eredményes.

A szerbek vasárnap már a pénteken a horvátoktól vereséget szenvedő magyar válogatott ellen lépnek pályára.

B-CSOPORT

A Spanyolország–Svédország mérkőzés is rendkívül izgalmasra sikeredett: az első félidőben a spanyolok voltak a jobbak, a második játékrészben azonban a svédek voltak pontosabbak– az összecsapás utolsó négy percében egyik csapat sem szerzett gólt, a vége így 23–23-as döntetlen lett, így a világbajnoki ezüstérmes spanyolok továbbra is nyeretlenek.

A meccs krónikájához tartozik, hogy a spanyol Lara González a legvégén piros lapot kapott, a megítélt hetest azonban elhibázták a svédek.

A spanyolok legeredményesebbje a korábbi siófoki Nerea Pena lett hat góllal.