Női kézi Eb: nyertek a dánok a norvégok ellen; Montenegró súlyos zakója

M. M.M. M.
2022.11.16. 22:15
Anne Mette Hansen remekelt a dánok sikere során (Fotó: Getty Images)
Szerdán befejeződtek a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének küzdelmei: három-három meccset játszottak le az I. és a II. csoportban is. A csoportunkban Dánia nyerte a rangadót Norvégia ellen, a címvédő így az eddig menetelő franciákkal találkozik a négy között.

I. CSOPORT

NORVÉGIA–DÁNIA

Fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott Dánia Norvégia ellen. Folyamatosan változott a vezető csapat kiléte az egész mérkőzés során. A 48. percben még döntetlen volt az állás, ezt követően azonban a dánok egy 5–1-es sorozattal eldöntötték a meccset. A hajrában másfél percig kettős emberhátrányban játszott Dánia, de ezt is átvészelte, 31–29-re győzött, így Montenegróval találkozik a pénteki elődöntőben. A norvégok viszont így belefutottak a franciákba a négy között.

A mezőny legeredményesebb játékosa a norvég Nora Mörk volt nyolc góllal, a túloldalon a meccs legjobbjának megválasztott győri Anne Mette Hansen hétszer talált be. A norvég Katrine Lunde tíz, a Győr dán légiósa, Sandra Toft 11 védéssel zárt.

Szerdán eldőlt az is, hogy Franciaország, Montenegró és Hollandia kijutott a jövő decemberi, svéd-norvég-dán közös rendezésű világbajnokságra.

HORVÁTORSZÁG–SVÉDORSZÁG

Kiválóan kezdték a mérkőzést a horvátok, 3–0-s előnyre tettek szert, azonban nem sokkal később már 10–6-ra a svédek vezettek. A második félidőben tízgólosra is nőtt a különbség a két csapat között a svédek javára, azonban a horvátok zsinórban hat gólt dobtak kapott gól nélkül, így végül a különbség nem lett olyan kirívó. A svédek részéről Nathalie Hagman termelte a gólok zömét, több mint kétszer annyi gólt lőtt, mint bárki más a győztes csapatból (nyolc).

Johanna Stockschläder volt a mérkőzés hőse tíz találatával (Fotó: AFP)

II. CSOPORT

ROMÁNIA–NÉMETORSZÁG

A románok remekül kezdték a mérkőzést, 3–0-s előnyre tettek szert az elején. A németek 6–3-as hátrányt követően hét gólt szereztek egymás után, amivel teljesen megfordult a mérkőzés menete. Johanna Stockschläder hat gólt dobott az első játékrészben, amelynek végén kétgólos német előnnyel vonultak szünetre a felek (16–14).

A második félidőben egy ideig nem változott az eredmény, a németek 27–22-nél tudtak először öt góllal ellépni. A végeredmény 32–28 lett a németek javára, akik ezzel ideiglenesen felléptek a 2. csoport harmadik helyére.

A találkozó legeredményesebb játékosa Stockschläder lett tíz góllal, Alina Grijseels nyolc, Emily Bölk és a románok részéről Cristina Neagu hét-hét góllal zárt.

HOLLANDIA–MONTENEGRÓ

Kiütéses győzelmet arattak a hollandok Montenegró ellen. A mérkőzés 11–10-ig szoros volt, azonban ezt követően a hollandok fokozatosan elhúztak riválisuktól. Inger Smits volt a győztes csapat legeredményesebb játékosa hét góllal, Yara ten Holte 36.11%-os védési hatékonysággal zárta a találkozót.

FRANCIAORSZÁG–SPANYOLORSZÁG

Jól kezdték a franciák a mérkőzést, és hamar 10–5-s előnyre tettek szert az első félidőben. A különbség csak nőtt és nőtt a két csapat között, a második félidő közepén már tizenegy góllal vezettek a gallok, végül 36–23-ra nyertek. Hat játékos is szerzett legalább négy gólt a franciák részéről.