Jó első félidő után vereség Hollandiától a kézi Eb-n

NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.12.08. 20:19
Lukács (balra) és Snelder közül a holland örülhetett (Fotó: Kolektiff images)
A női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének 3. fordulójában a magyar válogatott Hollandiával találkozott. Bár az első félidőben jobban játszottunk, a második félidőben a hollandok fokozatosan felőrölték a magyar csapatot, és négygólos győzelmet arattak (24–28). A magyar csapat így nulla pontot visz a középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT (KOLDING)
HOLLANDIAMAGYARORSZÁG 28–24 (13–15)
Kolding, zárt kapuk mögött. V:
C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
HOLLANDIA: WESTER – Malestein 5 (2), van der Heijden 3, Snelder 3, DULFER 8, Abbingh 1, Smeets. Csere: Kramer, Bont 2, Nüsser 1, Freriks, van Wettering 2, HOUSHEER 3. Szövetségi kapitány: Emmanuel Mayonnade
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Lukács V. 3, Klujber 2, Kovacsics 4 (1), Tóvizi 2, Szöllősi-Zácsik 4, Schatzl Nadine 1. Csere: Tomori, Lakatos R., Háfra N. 4, Márton G. 2, Helembai F. 2, Kácsor, Faluvégi D., Csiszár-Szekeres. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–4. 12. perc: 7–6. 16. p.: 7–10. 21. p.: 8–12. 26. p.: 10–14. 33. p.: 14–17. 44. p.: 21–20. 50. p.: 24–22. 57. p.: 26–23
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1

Miután a korábbi meccsen a horvátok a szerbeket is elkapták,így a mieink abban a tudatban léphettek pályára a hollandok ellen, hogy csak egy katasztrofális vereség jelentené a kiesésünket, míg a világbajnok a túléléséért küzdött. Nekünk is szükségünk volt a pontszerzésre, hogy két pontot vigyünk magunkkal a középdöntőbe.

Ugyanazzal a csapattal kezdtük a meccset, amellyel az előző körben megvertük a szerbeket. Sikerültek az első támadásaink, de figyelni kellett a holland lerohanásokra, mert Angela Malestein villámgyorsan felért ferencvárosi klubtársa, Bíró Blanka kapujához. Szöllősi-Zácsik Szandra átmentette a vállalkozókedvét, és hamar bevert pár bombát Tess Westernek.

A hollandok emberelőnyben fordítottak, miközben Wester nyerte meg az első párharcot a szélsőinkkel szemben. A társak tömték labdával Malesteint, aki az első sikeres próbálkozásai után többször is rontott Bíróval szemben. Lois Abbingh látványosan szenvedett irányítóban, a hollandok eladott labdáiból pedig tudtunk indulni, így 10–7-es előnyre tettünk szert, Emmanuel Mayonnade kénytelen volt időt kérni.

A hollandokon látszódott az idegesség, az volt a kérdés, tudunk-e élni az így kínálkozó lehetőségekkel. Wester hetest és ziccert is védett, hátulról megtámogatva a csapatát. Támadásban Laura van der Heijden volt még a legaktívabb a holland belső emberek közül, a betöréseire figyelnünk kellett.

A védelmünk jól zárt Tomori Zsuzsanna vezérletével, a félidő utolsó tíz percére azonbanvisszaesett a játékunk, csak háromszor találtunk be, így a sokat hibázó hollandok mínusz négyről 15–13-ra feljöttek. Be kellett osztanunk az erőnket, a cserék érkezésével többféle felállással is próbálkoztunk, de csökkent a hatékonyságunk.

Egyértelműen feljavult a hollandok védekezése, így minden helyzetért jobban meg kellett küzdenünk, miközben Kelly Dulfer támadásban elkezdte lődözni a gólokat. Hiába támadhattunk a közte négyért is, helyette előbb egyre jött fel az ellenfél, majd ki is egyenlített (19–19).

Miután Klujber Katrinnak nem ment jobbátlövőben, Tomori maradt fenn támadásban, míg amikor lehetőségünk volt rá, Csiszár-Szekeres Klárát is becseréltük mellé a falunk közepébe. A hollandok egyre inkább belelkesültek, a vezetést is átvették, rögtön időt is kértünk.

Dione Housheer jól szállt be, egymás után többször betalált, így nekünk kellett futnunk az eredmény után. Támadásban továbbra sem találtuk a helyeket, szinte minden próbálkozásunkat elfojtották a hollandok. Abbingh első góljával már három volt a különbség, ezután Lukács Viktória egy majdnem nyolcperces gólcsendet tört meg, de ez már későn jött.

A hollandok 28–24-es győzelmükkel életben maradtak, és két pontot visznek magukkal a középdöntőbe, míg a mieink ugyan a második helyen zártak, de pont nélkül folytatják, Szerbia pedig elbúcsúzott. Három szünnapot követően szombaton Németország, hétfőn Románia, míg jövő kedden Norvégia lesz az ellenfelünk.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nagy az öröm a hollandoknál, nekünk maradt a továbbjutás felett érzett öröm. 24–28
60. perc: Magyar időkérés.
60. perc: Malestein labdát szerzett, Dulfer lövését Bíró védte, aztán a felpattanó behullott a kapuba... 24–28
59. perc: Hány ember között tud Dulfer elszaladni?! Megint bedobta. 24–27
58. perc: Labdát szereztünk, Lukács bevágta. 24–26
58. perc: Lukács
a kapufát találta el, alighanem ez a meccs elment.
57. perc: Már három oda... Abbingh nagy lövése fért be a jobb fölsőbe. 23–26
56. perc: Tóvizi
ziccerét védte Wester... De kár.
56. perc: Housheer lövése a kapufáról ment fölé.
55. perc: Holland időkérés.
54. perc: Rontottak a hollandok is, Kovacsicsnál belemenés.
53. perc: Nagyon fontos akció volt, passzívig játszottuk, el is vesztettük a labdát.
52. perc: Tomori lövése nem volt jó, jöhettek a hollandok, ezt is belőtték Nusser révén. 23–25
51. perc: Belelkesedtek a hollandok, de Zácsik szép csel után a kapus lába között talált be. 23–24
50. perc: Nehezen találtunk lehetőséget, Zácsik eladta, Bond gyorsan indult, és belőtte. 22–24
49. perc: Ezek most Housheer pillanatai, nem vitás. Ezt is belőtte. 22–23
48. perc: Márton csodás repülés után lőtt szép gólt a léc alá a bal szélről. 22–22
47. perc: Sajnos Housheer betörése ellen nem volt orvosság, újra ott az előny. 21–22
47. perc: Tóvizi szép góljával egyenlítettünk. 21–21
46. perc:
Elrontottuk a támadást, de a hollandok is rontottak.
45. perc: Kivédekeztük a holland támadást, és jött a magyar időkérés.
43. perc: Tomorinál belemenést fújtak, a hollandok először a lécet találták el, a kipattanó is az övék lett, aztán belőtték Housheer révén... 20–21
43. perc: Dulferrel nem bírnak a magyar védők, megint bedobta. 20–20
42. perc: Szép támadás után Háfra kipókhálózta a jobb felsőt. 20–19
41. perc: Elrontott magyar támadás után hetest harcoltak ki a hollandok. A hetest Malestein bevágta. 19–19
40. perc: Klujber elrontotta a lövését, Snelder viszont kíméletlenül bevágta a helyzetét. 19–18
40. perc: Bíró
remekül védte Van Wettering lövését.
39. perc: Kovacsics keveredett ki kissé balra, és remek gólt szerzett. 19–17
38. perc: Van Wettering szép ejtése megint csak egy gólra hozta fel a hollandokat. 18–17
37. perc: Klujber harcolt ki hetest, amelyet Kovacsicsbiztosan belőtt. 18–16
36. perc: Újabb elrontott magyar támadás után Dulfer szerzett ismét gólt. 17–16
35. perc: Kovacsics alsó lövése ment el a kapu mellett. A másik oldalon bezzeg Dulfer átfutott a védelmen, és a bal alsóba lőtt. 17–15
34. perc: Bíró
jó védése után újra lőhettek a hollandok, Snelder azonban a kapufát találta el.
33. perc: Belemenés a hollandoknál, Háfra viszont nagyon bevágta! 17–14
32. perc: Bíró
szép védése után megfontoltan támadtunk, Háfra lövése nem volt jó.
31. perc: Helembai kapta a labdát a hatoson, szépen befordult és bedobta. 16–14
31. perc: Méghozzá egy gyors holland góllal. Dulfer tört be a védőfalba, és bevágta. 15–14

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két gól az előny. 15–13
30. perc: Gyorsan támadtak a hollandok, és Bond belőtte. 15–13
30. perc: Márton került helyzetbe a bal szélen, és be is vágta. 15–12
29. perc: Újabb rontott magyar lövés után Kramer harcolt ki hetest. A hetest Malestein belőtte. 14–12
29. perc: Snelder szedte össze a labdát beállósként, és szép gólt lőtt. 14–11
28. perc:
Labdát szereztünk, de a magyar támadásnál nem fújták be a faultot...
26. perc: Lukács a kapufát találta el, de Márton elkapta a kipattanót, így lőhetett Kovacsics, és be is talált. 14–10
25. perc: Abbingh jó passzából Van Wetering talált be. 13–10
24. perc: Háfra betörése után Westerről ment ki az oldalvonalon kívül. Maradt nálunk, Helembai kapta Kovacsicstól, és szépen bepattintotta. 13–9
24. perc: Magyar időkérés.
24. perc: Hetest kaptak a hollandok, Márton szabálytalansága miatt. A hetest Abbingh kihagyta.
23. perc: Sajnos eladtuk a labdát egy rossz passz miatt.
23. perc: Újabb emberelőny nálunk, mert Dulfer ment ki két percre.
21. perc: Abbingh megint rontott, mi nem tudtunk lövéshez jutni, Snelder gyorsan indult, és bedobta. 12–9
20. perc: Van der Heijden most szinte az égbe lőtt, a magyarok passzívig játszották, majd Háfra lövése a kapufáról ment be. 12–8
18. perc:
Labdát szereztünk, emberelőnyben támadhattunk, Kovacsics lövését viszont Wester kivédte.
17. perc: Elvették a labdát a hollandokkal, Tóvizi gyorsan indult, lerántották, hetes, két perc. A hetest Klujber kihagyta.
17. perc: Klujber kifelé cselezett, majd remekül lőtte ki a kapu jobb oldalát. 11–8
16. perc: Van der Heijden találta meg a rést a magyar falon, és belőtte. 10–8
16. perc: Holland időkérés.
16. perc: Schatzl megint próbálkozhatott, ezúttal viszont belőtte. 10–7
15. perc: Malestein
nagy helyzetet hagyott ki, de nem bántuk...
14. perc: Bíró remekül vette észre a meginduló Lukácsot, aki a hálóba pattintott. 9–7
13. perc: Újabb labdaszerzés után Háfra indult, és biztosan bedobta. 8–7
12. perc: Klujber erős lövése mellé szállt. Labdát vesztettek a hollandok, Lukács gyorsan indult, és bedobta a ziccert. 7–7
12. perc: Dulver maradt egyedül a hatoson, a bal alsóba lőtte. 6–7
11. perc: Kovacsics egyéni akcióból egyenlített. 6–6
10. perc: Van der Heijden nagyon kilőtte a jobb felsőt. 5–6
10. perc: Malestein
ezúttal nem találta el a kaput, a másik oldalon Lukács mellé lőtt.
9. perc: Zácsik lövése megpattant a sáncon, majd Wester is beleért, mégis bement a labda. 5–5
8. perc: Schatzl helyzetét védte Wester. Az ellentámadásból Malestein ejtette át Bírót. 4–5
7. perc: Dulfer lopott labdát, majd az üres magyar kapuba dobta... 4–4
7. perc: Kovacsicsot
kiküldték két percre. Smeetsa jobb szélről a kapufát találta el.
6. perc: Zácsik ezúttal betörésből lőtt gólt, a bal alsót választotta. 4–3
6. perc: Van der Heijden átlövése jutott a jobb alsóba. 3–3
5. perc: Abbingh is hibázott, jöhetett a magyar támadás. Zácsik egészen messziről zúdított a bal fölsőbe. 3–2
4. perc: Kovacsics
nagy kapufája után Lukács fülelte le a holland indítást.
3. perc:Bíró szép védése után jöhetett a támadásunk, de nem siettük el. Klujber lövését lesáncolták, Malestein gyorsan indult, és egyenlített. 2–2
2. perc: Klujber rontott be a védőfalba, és szép gólt szerzett. 2–1
2. perc: Máris itt az eegyenlítés, Malestein talált be. 1–1
1. perc: A magyar csapat kezdte a meccset, és Tóvizi gyönyörű beállósgóljával máris vezetünk. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a magyar csapat tiszta fehérben, a holland tiszta feketében játszik.

ELLENFÉLNÉZŐ: HOLLANDIA
Legjobb eredményei
Olimpia: 4. (2016) – 1 részvétel
Vb: 1. (2019), 2. (2015), 3. (2017), 5. (2005) – 12 részvétel
Eb: 2. (2016), 3. (2018), 7. (2014) – 7 részvétel
Magyar mérleg ellene:44 mérkőzés, 40 győzelem, 4 vereség, 989–697-es gólkülönbség
Legutóbb egymás ellen: 2018. december 1., Montbéliard, Eb-csoportkör
Hollandia–Magyarország 28–25 (11–11)
Legjobb magyar dobók:Háfra, Kovács Anna 5-5, Schatzl Nadine 4

A MAGYAR VÁLOGATOTT EB-KERETENÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szikora Melinda (Siófok KC)
Jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők:Csiszár-Szekeres Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Irányítók:Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lakatos Rita (Váci NKSE)
Beállók:Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler), Helembai Fanny (Váci NKSE)
Balátlövők:Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők:Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány:Danyi Gábor, Elek Gábor
Tartalékok:Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Pásztor Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Eszter (Motherson Mosonmagyaróvár)