Háromgólos vereséggel kezdtük a női kézi Eb-t

NEDELYKOV TAMÁS (Montbéliard)NEDELYKOV TAMÁS (Montbéliard)
2018.12.01. 14:51
Háfra Noémi beindult a második félidőben (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
A magyar válogatott a hollandoktól elszenvedett 28–25-ös vereséggel kezdte meg szereplését a franciaországi női kézilabda Európa-bajnokságon. A mieink az első félidőben három góllal is vezettek, de még az ötvenedik percben is döntetlen volt az állás, ekkor azonban a hollandok kettős emberelőnybe kerültek, és egy ötgólos sorozattal eldöntötték a két pont sorsát.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT (MONTBÉLIARD)
HOLLANDIA–MAGYARORSZÁG 28–25 (11–11)
Montbéliard, 2800
néző. V: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)
HOLLANDIA: WESTER – Bont 3, VAN DER HEIJDEN 5, Kramer 1, DULFER 5, GROOT 3 (1), Smeets 1. Csere: Polman 3, ABBINGH 4 (1), Visser 1, Rozemalen 1, Malestein 1. Szövetségi kapitány: Helle Thomsen
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Lukács V. 3, KOVÁCS ANNA 5 (2), Kovacsics 3, Mészáros R. 1, HÁFRA N. 5, Schatzl Nadine 4. Csere: Kiss É. (kapus), Planéta, Tóth G. 2, Pálos-Bognár, Lakatos, Tóvizi 1, Kazai 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 13. p.: 3–5. 20. p.: 5–8. 25. p.: 9–11. 36. p.: 14–12. 40. p.: 16–15. 47. p.: 22–19. 50. p.: 22–22. 56. p.: 27–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2

Még egyik csapat sem jött ki bemelegíteni, amikor a két szövetségi kapitány, Kim Rasmussen és Helle Thomsen kedélyesen beszélgetett az oldalvonal mellett. Közben szállingóztak a nézők is az Axone Arénába, és meglepően sok volt a narancsszínű mezbe bújt drukker közöttük. Azért a magyar zászlók is fel-feltűntek a lelátó több pontján, és volt egy dobbal felszerelkezett, hangos csoport is, amely a mieinket buzdította.

A jelenleg a francia Besancont irányító, a korábban a Győri ETO-val két BL-t nyerő Raphaëlle Tervel is kijött a meccsekre, de a kezdésre befutott a 28-as keretünkben még szereplő Tomori Zsuzsanna is. A legutóbbi Eb-n döntős hollandok végül 15 játékost neveztek be a rajtra, köztük a felkészülést még személyes okok miatt kihagyó Maura Vissert is.

Nálunk a junior-világbajnok Lakatos Ritának ez volt az első hivatalos meccse a felnőttek között, míg rajta kívül Tóvizi Petra, Szalai Babett, Pálos-Bognár Barbara és Kazai Anita első nagy tornáján szerepel. Kovács Annát leszámítva ferencvárosi sorral kezdtük a meccset, a DVSC átlövőjét Planéta Szimonetta váltotta védekezésben. Az első gólunkat ugyan Schatzl Nadine szerezte a bal szélről, de utána rendre rossz megoldásokat választottunk, így a folyamatosan lendületből ránk jövő hollandok 3–1-re fordítottak.

Bíró Blanka a legjobbkor tett be pár védést a közösbe, így emberelőnyben egyenlíteni tudtunk. Rasmussen hamar elkezdte a csapat forgatását, és Kovacsics Anikó, valamint Háfra Noémi is leült a padra. A balátlövőbe érkező Tóth Gabriella betörésével újra nálunk volt az előny (4–3).

Planéta ezúttal kihagyta az első hetesét, szerencsére a következőt Kovács már belőtte, de ami még lényegesebb, hogy a védekezés újra stabil volt Bíró előtt, többször is labdát tudtunk szerezni. Hogy tovább soroljuk a jó híreket, Lakatos debütált, Tóvizi beállása után egyből feliratkozott a gólszerzők közé, egy hatperces holland gólcsendet kihasználva pedig elmentünk hárommal (8–5).

Ebben a periódusban talán megfoghattuk volna a meccset, ehelyett több buta hibát is elkövettünk támadásban, ráadásul közben Tóth megkapta a második két percét. Kiss Éva emberhátrányban védett hetest, de ezzel csak elodázni tudtuk a holland egyenlítést. A játékrész legvégén ugyanis Nycke Groot már nem hibázott, a dudaszó megszólalása előtt pedig Tess Wester még megfogta Schatzl kínaiból eleresztett kísérletét, így 11–11 volt az állás a szünetben.

A holland kapu előtt sajnos továbbra is gondjaink voltak, pedig Rasmussen több összetétellel próbálkozott. Egyedül Háfra Noémi lövéseiben bízhattunk, az átlövő hátára is vette a csapatot, csak közben a hollandok már hárommal vezettek. Rasmussen 15–18-nál időt kért, a kapuba pedig beküldte az eindhoveni Eb-selejtező hősét, Kiss Évát, a Győr kapusa azonban ezúttal nem tudott hozzátenni, így pár perccel később már jött is vissza Bíró.

Egy szép gól Háfrától

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

Elég volt néhány jó védekezés, hogy felcsillanjon a remény az egyenlítésre, Thomsen egyből meg is nyomta a piros gombot. Kovacsics emberhátrányban is egalizált (22–22) az 50 .percben, ám rosszul cseréltünk, így kettős előnyben támadhattak a hollandok. Jól éltek ezzel a lehetőséggel, és sajnos újra három volt oda (22–25). Rasmussen harmadszor is időt kért, majd egy ideig a kapust lehozva, hét mezőnyjátékossal támadtunk, de ez már nem segített rajtunk. A két beállójukat nélkülöző, de előzetesen így is esélyesnek számító hollandok hárommal nyertek (25–28), pedig a hajráig volt esélyünk legalább a pontszerzésre.

Folytatás hétfőn 18 órától Horvátország ellen, az a találkozó sorsdöntő lesz a továbbjutás szempontjából.

„Jó mérkőzést játszottunk, de sok kis hibát követtünk el, amit nem lett volna szabad. Sokba került az a kétperces kiállítás a rossz cseréért, utána már nem tudtunk visszajönni. A második félidőben jobban kellett volna védekeznünk, akkor már a kapusaink sem tudtak annyi labdát fogni, mint az első játékrészben. Erre a csapatra most csak büszke tudok lenni, ugyanakkor természetesen csalódott is vagyok” – értékelt a mérkőzés után az M4 Sportnak Kim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Labdát szerzünk, Kovacsics indul, Vissert kiállítják. Schatzl a szélről gyönyörű gólt lő. Három góllal nyer Hollandia. 25–28
59. perc: Polman gyenge lövését Bíró védi. Wester kitolja Kovács lövését.
58. perc: Kovács
villan, a bal alsóba lő csípő mellől. 24–28
57. perc: Schatzl
szépít a bal szélről. Polman Bíró lábai között lő gólt. 23–28
56. perc: Kovács labdát veszít, Háfra lerántja Bontot, kiállítják. Dulfer újabb gólt lő Groot bejátszása után. 22–27
55. perc:
Kovács talpról elvállalja, de Wester könnyen véd. Dulfer beállóból eredményes. 22–26
54. perc: Két beállóval, hét a hat ellen támadunk. Lukács a szélről most nem bír Westerrel. Van der Heijden simán beugrik a védelmünk mellett, gól. Rasmussen kihasználja utolsó időkérését. 22–25
53. perc:
Bíró hárítja Groot lövését, de marad náluk a labda. Bíró Abbingh lövését is védi.
52. perc:
Kovacsics lő, Wester véd.
51. perc:
Háfra belemegy ellenfelébe. Dulfer váltja gólra Groot bejátszását. 22–24
50. perc: Kovacsics
egyedül megoldja és egyenlít. Rosszul cserélünk, kiállítják Pálos-Bognárt. Bont révén gyorsan kihasználják a kettős emberelőnyt. 22–23
49. perc: Háfra
átlövése remek. Holland időkérés. Groot bejátszása után Tóvizi rántja vissza a beállót, hetes, kiállítás. Kiss Éva védi Polman büntetőjét! 21–22
48. perc: Kovács
még kihasználja az ember fórt. Groot lövését védi Bíró a kapufa segítségével. 20–22
47. perc: Lukács
a másik szélről kilövi a hosszút. Smeets a visszaálló Bíró alatt talál be. 19–22
46. perc:
Tóth labdát szerezne, de nem jár sikerrel, Abbingh góllal büntet. Vissert kiállítják. Wester csípővel védi Kazai lövését. 18–21
45. perc:
Háfra kiejti a labdát a kezéből, Bont indul, gól. Lukács a kapufára lő, Kazai összeszedi a kipattanót, és az üres kapuba talál. 18–20
44. perc: Van der Heijden mellé lő.
43. perc: Abbingh
megy fel, és a bal alsóba lő. Kovacsics is így tesz. 17–19
42. perc: Háfra
átlövésből a bal felsőbe tüzel. 16–18
41. perc: Háfra lövését védi Wester, Visserét nem tudja Kiss. Magyar időkérés. 15–18
40. perc: Kiss Éva állt a kapunkba. Van der Heijden hatalmas gólt lő. 15–17
39. perc:
Mészáros befordul, hetes. Kovács megmozgatja Westert, majd a bal alsóba lő. 15–16
38. perc: Van der Heijden góljára Háfra válaszol. Erre pedig Groot… 14–16
37. perc: Háfra
lövése után a blokkról bepattan a labda. Támadófault a hollandoknál. Kazai előtt ketten fekszenek, de így is belőhetné a ziccert. Kapufa a vége. 13–14
36. perc: Abbingh
előtt nyílik út a védelmünk jobb oldalán, és kihasználja. 12–14
35. perc: Kovacsics lő középről, Wester véd. Grootot most nem tudjuk megállítani, a jobb felsőbe pattint. Háfra belemegy. 12–13
34. perc:
Groot a kapufára tüzel, a miénk a labda.
33. perc: Malestein
a jobb szélről egyenlít. Eladjuk a labdát emberelőnyben. 12–12
32. perc: Az egyik orosz játékvezetőhölgy kiszúrja Abbingh szabálytalanságát, kiküldi két percre a hollandot. Wester kiszúr Schatzllel, aki a lábai között lőtt volna gólt.
31. perc:
Abbingh mellé durrant. Lukács kilövi a hosszú felsőt a szélről. Aztán ugyanő labdát szerez. 12–11

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Fél perccel a szünet előtt időt kérnek a hollandok. Van der Heijden büntetőt harcol ki. Groot Kiss mellett a jobb alsóba lő. Schatzl lő kínaiból, de Wester a kapufára tolja a labdát. 11–11
29. perc: Rozemalen betör, Bíró véd, de hetes. Kiss lábbal hárítja Abbingh lövését, és még a labdát is megszerezzük! Kovács Anna belemegy ellenfelébe.
28. perc:
Kovacsicsot a nyakánál fogva földre viszi Kramer, aki pihenhet ezért két percet. Schatzl lövését védi Wester, majd Lukács ejtése sem jó.
27. perc:
Indulhatnak a hollandok, de elrontják. Időt kér a magyar csapatot irányító Kim Rasmussen.
26. perc:
Háfra átlövését védi a holland kapus, majd Bíró húzza le Bont ejtését.
25. perc:
Kiegészülünk, és Kovács alulról felbombázza a labdát a bal felső sarokba. Polman ejtéssel válaszol. 11–10
24. perc: Háfra
betörése góllal végződik. Bont a jobb szélről talál be. 10–9
23. perc: Polman
a bal szélről a földre kerülő Lukácsot is átugorva talál be. 9–8
22. perc:
Kiss Éva érkezik Abbingh hetesére, de nem tud védeni. Eladjuk a labdát, majd Tóthot kiállítják. 9–7
21. perc:
Bíró védi Bont szélről leadott lövését. Lukács próbálkozása sem jó, Rozemalen alsó lövése sajnos annál inkább. Lakatos Rita is megszerzi első gólját. 9–6
20. perc:
Támadófaultot fújnak Rozemalen ellen. Tóvizi Petra kap jó bejátszást, befordul, gól. 8–5
19. perc:
Háfra lő, Wester véd. Gyorsan jönnek a hollandok, de Tóth jól védekezik.
18. perc:
Középen erőltetik a hollandok a támadást, megszerezzük a labdát.
17. perc:
Abbingh lövését Bíró védi. Tóth hetest harcol ki. Kovács Anna lövőcsel nélkül a bal alsóba lő. 7–5
16. perc:
Lukács eredményes a jobb szélről. 6–5
15. perc:
Planéta a kapufára lő a Mészáros által kiharcolt hetesből, de a miénk marad labda.
14. perc:
Lukács beugrik kínai figurára, de nem kapja a labdát. Van der Heijden megkapja, majd be is lövi. 5–5
13. perc:
Abbingh emberfórban elszórja a labdát, köszönjük. Kovaccsics egyéni akció végén a léc alá bombáz majd Dulfer lő az üres kapunkba. 5–4
12. perc:
Eladjuk a labdát, de aztán Groot a lerohanás közben belemenést követ el. Rossz bejátszás után Tóth állítaná meg a hollandok kontráját, két percre kiállítják.
11. perc:
Smeets nagy szögből kanyarodik fel, de a kapufát találja telibe.
10. perc:
Bíró védi Van der Heijden lövését is. Tóth Gabriella átlövése jó, újra mi vezetünk. 4–3
9. perc:
Groot alulra tartó lövését Bíró lábbal hárítja. Mészáros Rea beállóból egyenlít. 3–3
8. perc: Schatzl
szépen és pontosan ejt a szélről. 2–3
7. perc:
Groot kicselezi Planéta Szimonettát, de Bíró védi a ziccerét. Bontot kiküldik két percre, amiért lebirkózta Háfrát.
6. perc: Kovacsics Anikó talpról a holland blokkba dobja a labdát.
5. perc: Polman lövését védi Bíró, Háfráét Wester. Kramer lerohanásból eredményes. 1–3
4. perc:
Wester lábbal védi Lukács Viktória szélről leadott lövését.
3. perc: Dulfer beállóból
a hollandokat juttatja előnyhöz. 1–2
2. perc:
Az exferencvárosi Van der Heijden Bíró Blanka lábai között talál be átlövésből. Háfra elveszti a labdát. 1–1