HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.11.15 13:45 Frissítve: 2018.12.09 23:43

13. NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG, 2018

Részletes program és eredmények – a 2018-as, franciaországi női kézilabda Európa-bajnokság adatbankja.

HIRDETÉS

 

A torna hivatalos logója

 

>> Rasmussen tervez, taktika, véged! Csapatnyi hiányzóval neki az Eb-nek – így láttuk a magyar válogatottat az Eb előtt

A MAGYAR VÁLOGATOTT 18 FŐS EB-KERETE NÉVJEGYEK ÉS SZUBJEKTÍV JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők:
Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Kisvárda Master Good SE)
Jobbátlövők: Kovács Anna (DVSC Schaeffler), Planéta Szimonetta (Chambray Touraine Handball – Franciaország)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Pálos-Bognár Barbara (Moyra Budaörs), Tóth Gabriella (Érd), Lakatos Rita (GVM Europe-Vác)*, Szalai Babett (Dunaújvárosi KKA)**
Beállók: Mészáros Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövő: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Kazai Anita (Dunaújvárosi KKA), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Edző: Siti Beáta
Kapusedző: Bakos István
Tartalékok: Janurik Kinga (Érd), Szabó Laura (Érd)

*A spanyolok elleni csoportmeccs előtt Szabó Laura váltotta.
** A norvégok elleni középdöntős meccs előtt Lakatos Rita került vissza a helyére.


KÖZÉPDÖNTŐ

1. CSOPORT (NANTES)
12.   6. 18.00 Dánia–Franciaország 23–29
12.   6. 21.00
Svédország–Montenegró 28–30
12.   9. 15.00
Svédország–Franciaország 21–21
12.   9. 18.00
Szerbia–Oroszország 25–29
12. 10. 18.00
Dánia–Oroszország Tv: Sport2
12. 10. 21.00
Szerbia–Montenegró Tv: Sport2
12. 12. 15.45
Dánia–Montenegró  
12. 12. 18.00
Svédország–Oroszország Tv: Sport1
12. 12. 21.00
Szerbia–Franciaország  

 AZ I. CSOPORT ÁLLÁSA
   1. Oroszország 3 3   79–  71   +8 6 
   2. Franciaország 4 2 1 1   98–  90   +8 5 
   3. Svédország 4 1 1 2 100–102   –2 3 
   4. Szerbia 3 1 2   76–  76     0 2 
   5. Montenegró 3 1 2   73–  77   –4 2 
   6. Dánia 3 1 2   78–  88 –10 2 
2. CSOPORT (NANCY)
12.  7. 18.00
Spanyolország–Németország 23–29
12.  7. 21.00
MAGYARORSZÁG–Norvégia 25–38
12.   9. 15.00
MAGYARORSZÁG–Németország 26–25
12.   9. 18.00
Hollandia–Románia 29–24
12. 11. 18.00
Spanyolország–Románia Tv: Sport1
12. 11. 21.00
Hollandia–Norvégia Tv: Sport1
12. 12. 15.45
Spanyolország–Norvégia Tv: Sport1
12. 12. 18.00
MAGYARORSZÁG–Románia Tv: M4 Sport
12. 12. 21.00
Hollandia–Németország Tv: Sport1

A II. CSOPORT ÁLLÁSA
   1. Hollandia 3 3   85–  76   +9 6 
   2. Románia 3 2 1   84–  76   +8 4 
   3. Németország 4 2 2 111–110   +1 4 
   4. MAGYARORSZÁG 4 2 2 108–117   –9 4 
   5. Norvégia 3 1 2   93–  89   +4 2 
   6. Spanyolország 3 3   76–  89 –13 0 


CSOPORTKÖR

 A-CSOPORT (NANTES)
11. 30. 18.00 Szerbia–Lengyelország 33–26
11. 30. 21.00 Dánia–Svédország 30–29
12.   2. 15.00 Lengyelország–Dánia 21–28
12.   2. 18.00 Svédország–Szerbia 22–21
12.   4. 18.00 Svédország–Lengyelország 23–22
12.   4. 21.00 Dánia–Szerbia 25–30
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Szerbia 3 2 1 84–73 +11 4 
2. Svédország 3 2 1 74–73   +1 4 
3. Dánia 3 2 1 83–80   +3 4 
4. Lengyelország 3 3 69–84 –15 0 

 

 B-CSOPORT (NANCY)
11. 29. 21.00 Franciaország–Oroszország 23–26
11. 30. 21.00 Montenegró–Szlovénia 36–32
12.   2. 15.00 Szlovénia–Franciaország 21–30
12.   2. 18.00 Oroszország–Montenegró 24–23
12.   4. 18.00 Oroszország–Szlovénia 27–29
12.   4. 21.00 Franciaország–Montenegró 25–20
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Oroszország 3 2 1 77–75   +2 4 
2. Franciaország 3 2 1 78–67 +11 4 
3. Montenegró 3 1 2 79–81   –2 2 
4. Szlovénia 3 1 2 82–93 –11 2 

 

 C-CSOPORT (MONTBÉLIARD)
12. 1. 15.00 MAGYARORSZÁG–Hollandia 25–28
12. 1. 18.00 Spanyolország–Horvátország 25–18
12. 3. 18.00 Horvátország–MAGYARORSZÁG 18˜–24
12. 3. 21.00 Hollandia–Spanyolország 28–27
12. 5. 18.00 Hollandia–Horvátország 34–23
12. 5. 21.00 MAGYARORSZÁG–Spanyolország 32–26
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Hollandia 3 3 90–75 +15 6 
2. MAGYARORSZÁG 3 2 1 81–72   +9 4 
3. Spanyolország 3 1 2 78–78     0 2 
4. Horvátország 3 3 59–83 –24 0
 D-CSOPORT (BREST)
12. 1. 15.00 Norvégia–Németország 32–33
12. 1. 18.00 Románia–Csehország 31–28
12. 3. 18.00 Németország–Románia 24–29
12. 3. 21.00 Csehország–Norvégia 17–31
12. 5. 18.00 Németország–Csehország 30–28
12. 5. 21.00 Norvégia–Románia 23–31

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Románia 3 3 91–75 +16 6 
2. Németország 3 2 1 87–89   –2 4 
3. Norvégia 3 1 2 86–81   +5 2 
4. Csehország 3 3 73–92 –19 0 

HELYOSZTÓK (PÁRIZS)
DÖNTŐ
12. 16. 18.00 az első elődöntő nyertese–a második elődöntő nyertese  
       
BRONZMÉRKŐZÉS
12. 16. 15.00 az első elődöntő vesztese–a második elődöntő vesztese  
       
ELŐDÖNTŐ
12. 14. 18.00 az 1. csoport első helyezettje–a 2. csoport második helyezettje  
12. 14. 21.00 az 1. csoport második helyezettje–a 2. csoport első helyezettje  
       
AZ ÖTÖDIK HELYÉRT
12. 14. 14.00 az 1. csoport harmadik helyezettje–a 2. csoport harmadik helyezettje  

 

AZ EDDIGI EB-HELYEZÉSEK (vastaggal a jelenlegi résztvevők)
Ország '94 '96 '98 '00 '02 '04 '06'08'10'12'14 '16
AUT   9.   3.   4. 12.   9. 10. 10. 15. – –
 – –
CZE   8.  –  –  –   8. 15.  –  – –12.
 –
10.
DEN   1.   1.   2. 10.   1.   2. 11. 11.  4.  5.  8.
  4.
BLR  –  –  – 11. 16. 16.  – 12. – –
 –
 –
FRA  –  –  –   5.   3. 11.   3. 14.  5.  9.
  5.
  3.
NED  –  – 10.  – 14.  – 15.  –  8. –  7.
  2.
CRO   5.   6.  –  –  – 13.   7.   6.  9.
13.
13.
16.
ISL – –
 –
 –
 –
 –
 –
 –
15.15. –
 –
POL  – 11.   5.  –  –   8.  – – –
11.
15.
LTU  – 12.  –  –  –  –  – – –
 –
 –
MAZ  –  –   8.   8.  – 12.   7. –16. –  –
HUN   4. 10.   3.   1.   5.   3.   5.   8.10.  3.
  6.
12.
MNE
          6.  1.
  4.
13.
GER   2.   4.   6.   9. 11.   5.   4.   4.13.  7.
10.
  6.
NOR
  3.   2.   1.   6.   2.   1.   1.   1.   1.  2.  1.
  1.
RUS   6.   7.   9.   3.   4.   4.   2.   3.   7.  6.14.
  7.
POR
 –  –  –  –  –  –  – 16. – – –
 –
ROM 10.   5. 11.   4.   7.   7.   –   5.  3.10.
  9.
  5.
ESP  –  – 12.  – 13.   8.   9.   2.11.11.
  2.
11.
SWE   7.   8.  –  – 15. 14.   6.   9.  2.  8.
  3.
  8.
SRB  –  –  –   7.  6. 12. 14. 13.14.  4.
15.
  9.
SVK 12.  –  –  –  –  –  –  – – –
12.
 –
SVN  –  –  –  – 10.   9. 16.  –16. –
 –
14.
UKR 11.   9.   7.   2. 12.   6. 13. 10.12.14.16.  –
HASZNOS LINKEK
AZ EURÓPA-BAJNOKSÁG HIVATALOS HONLAPJA
 
KÉZILABDA-LEXIKON
A női válogatott eddigi kapitányai
Magyarok a női Európa-bajnokságokon, érmesek
 
 Női világbajnokság, Németország, 2017
Női Európa-bajnokság, Svédország, 2016
Női világbajnokság, Dánia, 2015
Női Európa-bajnokság, Magyarország-Horvátország, 2014

 

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.12.09 22:56:41

Kézilabda nemzetisport.hu

2018.12.09 14:18:31

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Nancy), RUSZNÁK GYÖRGY (közvetítés)

Végig kiélezett mérkőzésen nagyot küzdött a magyar csapat Németország ellen.

2018.12.08 23:01:52

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Még itt a régi világ. De már itt az új is. És nem látom, hogy ez utóbbi különösebben ragaszkodna a kézilabda Európa-bajnoksághoz, az olimpiához.

2018.12.07 19:31:01

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Nancy), CSERHÁTI ZOLTÁN (közvetítés)

Egy percig sem volt esélyük a mieinknek – Oftedal, Lunde és Löke is klasszis teljesítményt nyújtott.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS