Női kézi Eb: drámai csaták után német és holland sikerek

2022.11.05. 22:28
Emily Bölk vezére volt a lengyeleket legyőző német válogatottnak (Fotó: AFP)
Fordulatokkal tarkított csatákat hozott a női kézilabda Európa-bajnokság második játéknapjának két esti mérkőzése. A mieinket hétfőn felkészülési mérkőzésen 11 góllal legyőző német válogatott nagy küzdelemben nyert Lengyelország ellen 25–23-ra, míg a holland válogatott hasonlóan izgalmas mérkőzésen múlta felül a románokat 29–28-ra.

A C-csoportban a franciák Szkopjéban aratott, északmacedónok elleni tízgólos győzelme után Hollandia Romániával csapott össze. A németalföldiek a jelenlegi és a korábbi ferencvárosi Angela Malestein és Laura van der Heijden vezetésével 6–3-ra is meglépett, de ezután a románok percei következtek, akik Sonia Seraficeanu góljaival fordítottak. Innentől kezdve pedig végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünet után viszont megint a hollandok tudtak meglógni, Malestein újabb góljával ezúttal 22–17-re is. De ekkor sem dőlt el semmi, hiszen a románok 25–25-nél egyenlítettek.

Az utolsó percekben a hollandok voltak lépéselőnyben, akik ezt kihasználva 29–28-ra nyertek.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a korábbi ferencvárosi Laura van der Heijden volt, aki hét lövésből hét gólt lőtt, míg a jelenlegi FTC-játékos, Angela Malestein kilenc lövésből hat gólt szerzett.

A podgoricai D-csoportban a hazaiak spanyolok elleni sikere utáni találkozót a lengyelek kezdték jobban a németek ellen és az első félidőben végig vezettek, de a második elején átvették az irányítást Emily Bölkék. A fordulatokkal tarkított második 30 perc kiélezett küzdelmet hozott, de a hajrában 23–23 után már csak a németek tudtak gólt szerezni, így 25–23-as sikerrel kezdték a kontinensviadalt.

A németeknél Emily Bölk kilenc lövésből hat gólt szerzett.