Nagy hátrányból is két góllal nyert Dániában a Győri ETO

2023.04.29. 17:45
Ana Gros kilenc gólt szerzett Dániában (Fotó: Koncz Márton, archív)
A négyes döntőbe jutás a cél a női kézilabda Bajnokok Ligájában, így a Győri ETO a lehető legjobb eredményért utazott Dániába. És bár sokáig a hazaiak vezettek, végül mégis sikerült két góllal nyerni, így a győri visszavágó előtt jó esély mutatkozik a négyes döntőbe jutásra.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
ODENSE HANDBOLD (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 27–29 (17–12)
Odense, 2234 néző. Vezette: Budzak, Zahradnik (szlovákok)
ODENSE: THÖRN – Ikehara 2, Housheer 4 (2), ABBINGH 6 (1), Iversen 1, Elver 2, VAN WETTERING 6. Csere: Fagerberg (kapus), AARDAHL 4 (1), Pedersen, Löseth, Vollebregt 2, Nüsser. Edző: Ulrik Kirkely
GYŐR: SANDRA TOFT – Győri-Lukács V., GROS 9 (6), Broch 1, Haugsted 3, Nze Minko 2, Schatzl Nadine. Csere: Leynaud (kapus), Rju Un Hi 1, S. Oftedal 3, Brattset 3, ANNE M. HANSEN 3, FODOR CS. 4, Faluvégi D. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–1. 16. p.: 8–5. 18. p.: 12–7. 23. p.: 12–10. 37. p.: 18–15. 46. p.: 24–21. 50. p.: 24–24. 54. p.: 26–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6
Ulrik Kirkely: – Az eredmény miatt nyilván kicsit csalódottak vagyunk, vezettünk öt-hat góllal, és végül kikaptunk – ilyenkor úgy érzi az ember, nem végezte el a lehető legjobban a munkáját. Ettől függetlenül úgy ülhettünk le az öltözőben, hogy még van egy mérkőzés és minden nyitott. Természetesen az ETO megérdemelte a győzelmet, főleg azért, amit a második félidőben nyújtott.
Ambros Martín: – Az első félidőben sok gólt kaptunk leindításból, az Odense a gyors átmenetekkel nyomást helyezett ránk, a támadójátékunk pedig nem volt hatékony. A második játékrészben még egy ideig nem tudtunk visszazárkózni, aztán sikerült többször is betalálni, ami megnyugtatott minket. A védekezésünk feljavult, Sandra Toft fantasztikusan védett, ezáltal mi is könnyebben indultunk.

Azért amikor az Odense az első játékrész után öt góllal vezetett az ETO ellen, felsejlett, ebben az évben akár magyar csapat nélkül is rendezhetik a Bajnokok Ligája négyes döntőjét. A győriek nem találták a mérkőzés ritmusát, a védekezésük nem működött, a támadójátékukba rengeteg technikai hiba csúszott. Aztán a szünetben alaposan összekapta magát Ambros Martín együttese, egyre keményebben és pontosabban játszott, végül az 50. percben utolérte ellenfelét, a hajrában pedig ki is tette az indexet, megmutatva ezzel, hogy továbbra is egyetlen cél lebeg a győriek szeme előtt: a végső győzelem.

Pedig az első játékrészben a motiváltság inkább látszott az Odensén, amelynek edzője, Ulrik Kirkely vélhetően duplán bizonyítani akart, hiszen a nyártól már az ETO mestere lesz. Hiába lőtték a vendégek az első gólt a mérkőzésen Estelle Nze Minko révén, a 7. percig öt dán találat következett, és Martínnak máris időt kellett kérnie. A sokk után nehezen tért magához a magyar együttes, de aztán a 23. percben Ana Gros lövésével sikerült két találatnyira zárkózni és úgy tűnt, kitisztultak a fejek a kapott pofonok után. A holland Lois Abbingh viszont nagyszerűen mozgatta az Odensét, és a hazaiak ki is használták a győriek hibáit, és alaposan elhúztak a szünetig.

A fordulás után egyértelműen több jó egyéni teljesítmény kellett a győrieknél, hogy szorossá tegyék újra a mérkőzést, és ezzel tisztában volt Gros, Stine Oftedal és a kapuban Sandra Toft is, a vezetésükkel elképesztő akaraterővel a hajrát már egálról kezdte a magyar együttes. Az utolsó öt perc egyértelműen az ETO-é volt, amely erővel is jobban bírta a csatát, végül nagy lelkierőről tanúbizonyságot téve kétgólos előnyt harcolt ki a visszavágóra.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, végül két góllal nyert a Győr. 27–29

60. perc: Toft védett még egy lövést, és itt a vége!

59. perc: Kicsit az idővel is játszott az ETO, majd mutatták a bírók a passzívot, Oftedal lövését könnyen fogta Thörn.

59. perc: Időt kért a Győr.

59. perc: Van Wettering a jobb szélen kapott átadást, és éles szögből is belőtte. 27–29

58. perc: Belemenés a dánoknál, azonnal indult Fodor, kapta is a labdát, majd a jobb alsóba lőtt. 26–29

58. perc: Eladta a labdát az Odense, megzavarodtak a hazaiak, Hansen átlövése ezúttal bepattant. 26–28

57. perc: Toft védte ki Pedersen ziccerét, a másik oldalon pedig Hansen lőtt mellé betörés után.

56. perc: Rju első góljával már vezet a Győr! 26–27

55. perc: Abbingh lőtt zúgó kapufát, a kipattanó viszont Nze Minko kezébe jutott. A győriek elpuskázták a helyzetet, Van Wettering indult, és a ziccert mellédobta.

55. perc: Időt kért az Odense.

54. perc: Újabb rossz dán lövés után a győriek nagyon szépen végigvitték a lerohanást, és Hansen belőtte a tiszta helyzetet. 26–26

54. perc: Housheer nagy helyzetből belőtte, majd rögtön jött a válasz, Hansen lőtte be az üres kapuba. 26–25

53. perc: Passzívot mutattak a bírók, és már későn lőtte be Hansen, nem sikerült az egyenlítés.

52. perc: Belemenés Housheernél, de megint jött egy rossz győri passz, és egy gyors hazai indulás, Van Wettering belőtte a ziccert. 25–24

51. perc: Megúsztunk egy belül védekezést, majd Abbingh lőtt mellé. Rontott az ETO is támadásban...

50. perc: Egyenlő! Hansen indult meg a szaggatottról, és klasszikus átlövéssel egalizált. 24–24

49. perc: Győri időkérés.

49. perc: Sajnos Rju rosszul passzolt, húzták az időt támadásban a dánok, a lövésük gyenge is volt, Toft kifogta.

48. perc: Passzívnál próbálkoztak a dánok, de lőni nem tudtak, gyorsan indult a Győr, és Van Wetteringet küldték ki két percre.

47. perc: Toft védte a hazaiak lövését, Oftedal pedig azonnal büntetett a másik oldalon. 24–23

47. perc: Eladott labda a dánoknál, majd az ETO végletekig játszott helyzet végén Fodor révén jött fel két gólra. 24–22

46. perc: Most nem jött győri válasz, mert Fodor mellélőtte a helyzetét.

46. perc. Vollebreght megint remekül élt azzal, hogy szabadon hagyták a jobb szélen. 24–21

45. perc: Abbingh megint betalált, de a kapus nem ért vissza, így Haugsted lemásolta az előbbi gólját. 23–21

44. perc: Abbingh talpról lőtt szép gólt, de szinte azonnal válaszolt az ETO, méghozzá Haugsted révén. 22–20

43. perc: Időt kért az Odense.

43. perc: Hét a hat elleni támadásra váltott az Odense, de elrontották, Fodor pedig szépen lőtte be a bal szélről. 21–19

43. perc: Oftedal szép egyéni játéka hozott újabb győri gólt. 21–18

42. perc: Nze Minko elrontotta, azonnal indult az Odense, és Van Wettering biztosan belőtte. 21–17

42. perc: Vollebregt maradt egyedül a jobb oldalon, és nagyon szépen be is húzta. 20–17

41. perc: Gros harcolt ki hetest belül védekezésért, amelyet ő maga lőtt a jobb alsóba. 19–17

39. perc: Emberhátrányban igen sokáig támadhatott az Odense, szinte le is járt az emberhátrányuk, de legalább nem lőtték be.

38. perc: Oftedal betörése után Ikeharát állították ki két percre, és hetest dobhatott az ETO. A hetest Gros a kapu jobb oldalába dobta. 19–16

37. perc: Elvették az Odensétől passzív játék miatt, Haugsted azonban kihagyta a ziccert. A másik oldalon Aardahl viszont betalált. 19–15

36. perc: Elrontott dán támadás után Faluvégi harcolt ki hetest, amelyet Gros megint belőtt. 18–15

36. perc: Gros lövése a kapufáról a kapusra, onnan a hálóba pattant. 18–14

35. perc: Erősen belemenésnek tűnt, ehelyett hetes lett belőle. A hetest Abbingh végezte el,lövését Toft kivédte. Maradt a labda náluk, Housheer lövése nem volt jó.

34. perc: Hetes a másik oldalon is, ezt Oftedal harcolta ki. A hetest Gros a bal alsóba lőtte. 18–13

33. perc: Iversen került helyzetbe, befordult, és kapott egy hetest. A hetest Housheer kegyetlenül belőtte a bal felsőbe. 18–12

33. perc: Nem talált lövőhelyzetet az ETO, majd Oftedal lőtt gyengén mellé.

32. perc: Belemenést fújtak a dánoknál, ez azért nagyon kellett... Még mindig emberhátrányban jöhetett a Győr, de szépen lepergett a maradék.

31. perc: Passzívig játszott a Győr, és el is vették a labdát.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, sokkal jobbak a dánok, nagy javulásra lesz szükség a Győrnél. 17–12

30. perc: Gros hamar ellőtte, Abbingh azonnal rálőtte, Hansen lába talán leért, amikor elütötte a labdát, hetes és két perc. A hetest Aardahl a bal alsóba lőtte. 17–12

30. perc: Újból hetest kaptak a dánok, lényegében a semmire, de hát nemrég a Győr kapott egy ilyet. Abbingh a hetest a jobb alsóba pattintotta. 16–12

29. perc: Sokáig nem találta az ETO a lehetőséget, de végül Broch befutását vette észre Oftedal, a beálló meg belőtte. 15–12

28. perc: Eladta a labdát a Győr, Brattset hetest hozott össze a dánoknak, majd ki is küldték két percre. A hetest Housheer a léc alá vágta. 15–11

27. perc: Sokáig támadott az Odense, egészen passzívig, majd Abbingh lőtt valami óriási gólt. 14–11

26. perc: Oftedal tört be a védőfalba elég reménytelen helyzetben, Aardahl keze viszont belenyúlt az arcába, ezért emberelőnybe került az ETO. Végül szép összjáték után Brattset lőtt a jobb alsóba. 13–11

24. perc: Lépéshiba Rjunél, jöttek a dánok, miközben kiegészült az ETO. Abbingh passzából Elver lőtt szép gólt betörésből. 13–10

24. perc: Housheer tört be két védő közé, a ziccerét azonban kifogta Sandra Toft!

23. perc: Oftedal kanyarodott fel lőni, a kapufát találta el, de kapott egy hetest. A hetest Gros a bal felsőbe pattintotta. 12–10

23. perc: Eladták a labdát a dánok, az utóbbi percekben gyengélkednek, de az előnyükből telik rá bőven...

22. perc: Emberelőnybe került az Odense, Hansent küldték ki két percre.

21. perc: Újabb elrontott Odense-passz után Fodor lőtt a saját térfeléről az üresen hagyott kapuba. 12–9

21. perc: Jól megjáratták a labdát hét a hat ellen, de elrontották. Gyorsan indult Oftedal, majd Rju átadásából Brattset lőtt a jobb felsőbe. 12–8

20. perc: Időt kért az Odense.

20. perc: Thörn védte hihetetlen bravúrral Oftedal lövését.

19. perc: Rju rövid időn belül kétszer is eladta a labdát, szerencsére Aardahl lövése a kapufáról jött ki.

18. perc: Hét a hat elleni játékra álltak rá, és ebből két gólt is szereztek pillanatok alatt, Aardahl góljával. 12–7

17. perc: Újabb gyors gólváltás, Housheer góljára Haugsted válaszolt. 10–7

17. perc: Iversen harcolt ki gólt, majd a másik oldalon Oftedal talált be. 9–6

16. perc: Nze Minko betörésgóllal hozta feljebb a Győrt. 8–5

16. perc: Passzívig játszott az Odense, de majd óriási szerencsével jutott a győri kapuba Abbingh gyenge lövése. 8–4

15. perc: Brattsetről állították ki két percre Aardahlt, folytatódott a győri támadás, Gros lövését viszont szépen védte Thörn.

13. perc: Újabb szép játék után Elversétált be a hatosra és lőtte be a jobb alsóba. 7–4

12. perc: Ikeharát hagyták egyedül, ő meg szépen beejtette. Azonnal válaszolt Gros egy gyors átlövéssel. 6–4

11. perc: Gros tört be két ember közé, lerántották egy hetesért. A hetest Gros a bal alsóba dobta. 5–3

9. perc: Passzívig játszott az Odense, majd Toft védte Abbingh lövését. Maradt a labda a dánoknál, Housheer lövését védte Toft.

8. perc: Gros lőtte el váratlanul, erre senki sem számított, be is ment. 5–2

8. perc: Újabb elpuskázott győri lehetőség adott esélyt a hazaiaknak, de lépéshibát követtek el.

7. perc: Győri időkérés.

7. perc: Folytatódott a forgatókönyv, gyenge győri lövés után Van Wettering egyedül maradt elöl, és a kapufa segítségével belőtte. 5–1

7. perc: Újabb rossz győri lövés után megint jött az üres kapus gól, méghozzá Van Wettering révén. 4–1

5. perc: Óriási ETO-akció végén Nze Minko kihagyta, a kipattanóra lecsaptak a dánok, majd Abbingh az üres kapuba lőtt. 3–1

5. perc: Ezúttal a bal szélre tették ki a labdát, Van Wettering pedig a kapus lába között talált be. 2–1

4. perc: Lukács ejtése gyengére sikeredett, lekapta a kapus. A másik oldalon megfontoltan támadtak, ésGrost küldték ki két percre.

3. perc. Ikehara maradt egyedül a jobb szélen, jó szögből felugrott, és belőtte. 1–1

2. perc: Housheer lövését sáncolták, majd a győri támadás végén Nze MInko lőtt fölé.

2. perc: Toft védése után jöhetett az ETO, Nze Minko egy csel után beugrott, és a jobb alsóba lőtt. 0–1

1. perc: Elkezdődött a meccs, az Odense narancs-feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

A Győri ETO meccskerete: 12 Leynaud (k), 89 Toft (k), 2 Haugsted, 5 Blohm, 6 Schatzl, 7 Brattset, 8 Hansen, 9 Gros, 11 Rju, 15 Oftedal, 22 Lukács, 23 Fodor, 27 Nze Minko, 31 Broch, 48 Faluvégi, 80 Deszpotovics.
Az Odense meccskerete: 1 Thörn (k), 17 Fagerberg (k), 3 Aardahl, 5 Pedersen, 6 Cohrt, 7 Van Wetering, 8 Abbingh, 9 Nüsser, 11 Iversen, 21 Ikehara, 25 Löseth, 31 Vollebregt, 48 Housheer, 64 Mejlvang, 68 Elver.

ELŐZMÉNYEK

A Győri ETO csapatában a kupafináléban hat gólt szerző francia világbajnok irányító-átlövő,Estelle Nze Minkoszerint nem játszottak rosszul a legutóbbi mérkőzésen, ez mindenesetre nem vigasztalja az ezüstérmes kisalföldieket a szombati, Odense elleni összecsapás előtt.

„Nagyon kemény hétvégén vagyunk túl, amellyel megkezdődött az idény legfontosabb része – most egy másik sorozatban, a Bajnokok Ligájában vár ránk fontos feladat– mondta a Nemzeti Sportnak Nze Minko. –Visszagondolva a Fradi elleni mérkőzésünkre, nem érzem, hogy rosszul teljesítettünk volna támadásban, védekezésben, vagy akár a kontrákban, inkább azt mondanám, hogy átlagosak voltunk. Az Odense ellen talán ez lehet a kulcs, hogy minden játékelemben kicsivel többet kell nyújtanunk. Az ellenfél játékosai már jó ideje együtt játszanak, összeszokottak, így az egyéni játékukat és a különféle kapcsolatokat kell szétszednünk a pályán, ha győzni szeretnénk.”

Nze Minko hozzátette: az tölti fel őket energiával, hogy még mindig van olyan trófea, amelyért versenyben vannak.