Biztos győri győzelem, majdnem negyvenet dobott az ETO

2023.02.05. 13:51
Győri-Lukács Viktória hatszor talált be (Fotó: Győri ETO)
A női kézilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójában a Győri ETO a török Kastamonu otthonába látogatott, és az első félidő küszködése után nagy különbséggel verte ellenfelét (27–39).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ
B-CSOPORT
KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török)–GYŐRI AUDI ETO KAC 27–39 (12–16)
Kastamonu, 500
néző. V: Lindenbaum, Laron (izraeliek)
KASTAMONU: Durdu – Sancak 3, da Silva Vieira 1, SEBBAH 7 (1), DEMIRCELEN 6, Caliskan 3, Mehmedovics 4 (1). Csere: Göker (kapus), Iskenderoglu, Gökdemir 1, Akgün Göktepe 2. Edző: Ibrahim Belset
GYŐRI ETO: Sandra Toft – GYŐRI-LUKÁCS V. 6, Rju Un Hi 1, BROCH 5, Haugsted 3, NZE MINKO 8, Schatzl Nadine 3. Csere: Győri Alexa (kapus), S. Oftedal 2, Gros 5 (3), Blohm 2, Anne M. Hansen, Fodor Cs. 2, Deszpotovics, Farkas Júlia 2 (2). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 5. p.: 0–4. 11. p.: 5–5. 16. p.: 6–10. 20. p.: 8–13. 26. p.: 9–16. 36. p.: 17–18. 41. p.: 18–23. 47. p.: 19–28. 55. p.: 24–35
Kiállítások: 8, ill. 2
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Ibrahim Belset:
– Rengeteg hiányzóval vágtunk neki ennek a mérkőzésnek, a sérülések pedig alaposan megnehezítették a dolgunkat a rotálásnál. Gyengén kezdtünk, aztán feljavultunk, de nagyon fáradtan mozogtunk, a győriek sokkal hatékonyabbak voltak nálunk. Elégedett vagyok a játékosaimmal és az eredménnyel is.
Ambros Martín:– Úgy gondolom, okosan játszott a Kastamonu, mert a sok hiányzója ellenére lassítani tudta a játékot és élt a lehetőségeivel. Védekezésben akadtak gondjaink, főleg a beállójátékuk levédekezésével. Támadásban szerintem jó lehetőségeink voltak, sok kapufát lőttünk, az ellenfél lassú tempója viszont kicsit stresszelt minket. Mindkét csapat keményen küzdött, összességében jó meccset játszottunk.

Kötelező feladatot kellett megoldania Törökországban a Győri Audi ETO KC-nak, amely a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában a Kastamonu otthonában vendégszerepelt. Az előző kiírásban ezüstérmes győriek már csak azért sem engedhették meg maguknak a botlást, mert az amúgy sem világverő törökök elég tartalékos kerettel tudtak csak kiállni.

A várakozásoknak megfelelően kezdett a magyar bajnok, keményen védekezett, a labdaszerzésekből pedig igyekezett gyors gólokat lőni. Ambros Martín is erre hívta fel a figyelmet az összecsapást megelőzően, lányai pedig az utasításokat betartva hamar elléptek négy góllal. A már megszokott irányító-beálló kapcsolat is jól működött – Stine Oftedal többször is jól találta meg a falban Yvette Brochot, akit elég nehezen tudtak semlegesíteni a hazaiak. Más kérdés, hogy védekezésben éppen ezzel akadt problémájuk a győrieknek, ugyanis a törökök is pontosan játszották meg középen Demircelent. Aztán néhány kapufa és gyenge lövés elég gyorsan megváltoztatta a játék képét, tíz perc elteltével utolérte az ETO-t a Kastamonu. Néhány percnyi hullámzó játék után magához tért magyar csapat, amely átlövésekből és betörésekből szerezte góljai többségét. Nem meglepő, hogy gyorsan visszaállt a különbség, s habár a szünetben is csak négy volt a fór, tulajdonképpen az történt a pályán, amit a győri csapat akart.

Ez a második félidőben megfordult, ugyanis a nyitott védekezésre váltó törökök egy 8–2-es sorozattal ismét az ETO nyakán voltak, s az egyenlítésért támadhattak. Láthatóan nem ízlett a győrieknek ez a stílus, támadásban nem igazán találták a megfelelő helyzeteket. Aztán amint ritmust váltottak, a sorozatban négy találatot szerző Estelle Nze Minko vezetésével újból megnyugtató távolságba lettek, s innentől ellentmondást nem tűrően játszottak. A végére nagy lett a különbség, ám hullámzó játékkal nyertek, csak annyit adtak ki magukból, amennyire feltétlenül szükség volt. 27–39

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, győzött a Győr. 27–39

60. perc: Chebbah kapufa után Broch indult előre, és belőtte a ziccert. 27–39

59. perc: Újabb hetes emberelőnnyel fűszerezve. A hetest Farkas a bal felsőbe lőtte. 27–38

59. perc: Peches gól, Chebbah eleresztette a lövést, amely a kapufáról Győri hátára pattant, majd onnan a kapuba. 27–37

58. perc: Farkas harcolt ki hetest, ráadásul emberelőnyt is. A hetest ő maga,Farkas Júlia a bal alsóba lőtte. 26–37

57. perc: Chebbah lőtt a jobb alsóba, immár a BL-újonc Győri Alexának.26–36

56. perc: Lukács adta fel kínaira Nze Minkónak, aki a kapuba húzta a labdát. 25–36

56. perc: Mehmedovics sérülése rendbejött, ezt mindjárt egy góllal is nyomatékosította. 25–35

55. perc: Újabb labdaszerzés győri részről, a gyors akció végén Lukács lőtt a bal alsóba. 24–35

54. perc: Labdaszerzés után Schatzl indította Nze Minkót, aki nem hibázott a befejezésnél. 24–34

54. perc: Iskenderoglu helyzetét védte Toft, az ETO támadása viszont lövés nélkül ért véget.

54. perc: Mehmedovics bokája kicsavarodott, ölben kellett levinni a pályáról.

53. perc: Schatzl kapta a labdát a jobb szélen, és szépen pattintott a kapuba. 24–33

53. perc: Győri időkérés.

53. perc: Ezúttal a jobb szélre játszották ki a támadást a törökök, ahonnan megint csak belőtték. 24–32

52. perc: Caliskan szép csel után lőtt gólt, majd Broch lőtt messziről az üresen hagyott kapuba. 23–32

50. perc: Újabb gólt szereztek a törökök Akgün révén, de a másik oldalon Nze Minko ellen nincs ellenszerük, megint betalált a francia. 22–31

50. perc: Rju jó passzából Broch lőtt gólt beállóból. 21–30

49. perc: Caliskan nem hagyta magát, gól lett a jutalma. 21–29

49. perc: Lukács egészen éles szögből is szépen lőtte ki a hosszú sarkot jobbról. 20–29

48. perc: Hét a hat ellen támadott a Kastamonu, majd Demircelen szedte össze a labdát, és lőtt a léc alá. 20–28

47. perc: Caliskan lövése mellément, a másik oldalon Haugsted lövését kivédte a kapus, de a labda Blohm elé pattant, aki bedobta. 19–28

46. perc: Passzív játék miatt elvették a labdát a törököktől, Fodor gyorsan meglépett, és a bal felsőbe dobta a ziccert. 19–27

45. perc: A kipattanó után jöhetett a Győr, Lukács pedig a jobb szélről a rövidbe lőtt. 19–26

45. perc: Rossz passz a törököknél, Nze Minko lehalászta, a ziccerét viszont Gökher kivédte.

44. perc: Belemenés a törököknél, Nze Minko meg száguldott előre, és ő bedobta a ziccert. 19–25

43. perc: Jó blokk után Lukács indult előre, kapta is a labdát, majd lőtt egy kapufát.

42. perc: Lukács került helyzetbe a jobb szélről, és remekül lőtte ki a jobb felsőt. 19–24

42. perc: Szép török akció végén Demircelen lőtt gólt beállóból. Az ötödik volt neki. 19–23

41. perc: Török időkérés.

41. perc: Blohm mesteri labdaszerzése után jött megint a gyors magyar támadás, végén pedig a „szokásos” Nze Minko-betörésgól. 18–23

40. perc: Eladta a labdát a török csapat, gyorsan indult a Győr, Nze Minko pedig egymás után a harmadik gólját szerezte. 18–22

39. perc: Vieira gyenge lövése ment mellé, jöhetett a Győr. Némi labdajáratás után Gros a blokkba lőtt, majd a kipattanót megszerezte a zöld-fehér csapat, és a gyors akció végén Nze Minko ejtett szépen a kapba. 18–21

38. perc: Nze Minko szép betörés után lőtte a huszadik ETO-gól. 18–20

38. perc: Vieira harcolt ki hetest, amelyet Mehmedovics a kapuba pattintott. 18–19

37. perc: Nze Minko harcolt ki hetest és emberelőnyt. A hetest Gros a bal felsőbe dobta. 17–19

36. perc: Fodor lőtte az ETO „századik” kapufáját, és az egyenlítésért támadhatott a Kastamonu. Nem sikerült nekik, mert Vieira lövését Toft védte.

36. perc: Blohm helyzetét kivédte a kapus, és a kipattanóból üres kapus gólt lőttek. 17–18

35. perc: Vieira tört be a védőfalba, és szépen belőtte. 16–18

35. perc: Gros lőtte el, és hozzá méltó módon be is vágta. 15–18

34. perc: Oftedal eladott labdája után könnyű, üres kapus gólt szereztek a hazaiak. 15–17

34. perc: Emberelőnybe kerültek a törökök, Brochot küldték ki két percre. Szép bejátszás után Demircelen lőtte be a helyzetét beállóból. 14–17

33. perc: Lukács kapott gyors indítást, és bedobta a ziccert. 13–17

32. perc: Chebbah lőtte el talpról, és be is surrant a labda a kapuba. 13–16

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, négy gól a győri előny. 12–16

30. perc: Tizenhárom másodperce volt még a Győrnek, de lövés nélkül ért véget a félidő.

30. perc: Belemenés a törököknél, győri időkérés.

30. perc: Újabb ETO-támadás ért véget pillanatok alatt, csak sajnos nem góllal, hanem rossz passzal.

30. perc: Rossz passz az ETO-nál, majd jött az újabb török gól, ezúttal Akgün talált be. 12–16

28. perc: Lukács rontotta el a helyzetét a jobb szélről, a törökök sokáig támadtak, megúszták az emberhátrányt, sőt a bal szélről Demircelen lőtt gólt a rövidbe. 11–16

27. perc: Emberelőnybe került a Győr, mivel a gól előtt Grost lökték, de ez sem izgatta Chebbah-t, aki alulról lőtt egy surrantóst. 10–16

26. perc: Iskenderoglu alsó lövését könnyen védte Toft, jött az ellenakció és vele Gros óriási bombagólja. 9–16

26. perc: Elrontott török lehetőség után Fodor került pillanatok alatt helyzetbe, és belőtte. 9–15

25. perc: Az ötödik győri kapufa után Toftnak kellett védenie, aztán jött az újabb győri lehetőség, Blohm lőtte be befordulás után. 9–14

24. perc: Megfontoltan támadott a Kastamonu, majd a jobb szélről Gökdemir lőtt szép gólt. 9–13

22. perc: Török időkérés.

22. perc: Pillanatok alatt eladta a labdát az ETO, Caliskan lövését viszont védte Toft. Egy rossz Hansen-passzal ért véget a győri támadás.

21. perc: Gros lövése a kapufáról pattant ki, a török ellentámadás lassú volt, majd végül egy mellélövéssel végződött.

21. perc: Belemenés a törököknél, Oftedal viszont rosszul passzolt, Mehmedovics lövését viszont Toft védte.

20. perc: Rossz passz a törököknél, Haugsted egy csellel helyzetbe került, és a bal alsóba lőtt. 8–13

19. perc: Heteshez jutott az ETO, Gros ezúttal sem kegyelmezett, bevágta. 8–12

18. perc: Szép ejtésgóllal kapaszkodtak a törökök, Sancak volt a tettes. 8–11

18. perc: Oftedal nem sokat vacakolt, pillanatok alatt lőtt egy újabb gólt. 7–11

17. perc: Demircelen megint egyedül maradt beállóban, kapta a labdát, és a jobb alsóba lőtt. 7–10

17. perc: Rossz bejátszás a törököknél, a szokásosnál lassabb támadás a Győrnél, amelynek végén Schatzl a kapusba lőtt.

16. perc: Elrontott török lövés után Rju végre betalált egy betörés után. 6–10

15. perc: Haugsted vállalkozott átlövésre, és szépen lőtt a bal felsőbe. 6–9

15. perc: Hetest kapott a Kastamonu, amelyet Chebbah végzett el, Toft azonban kapufára tolta a labdát.

14. perc: Lukács labdát szerzett, a győri támadás Schatzlra jött ki, aki balról szépen dobta be a helyzetét. 6–8

14. perc: Elvették a labdát a törököktől passzívnál, jöhetett az ETO, Rju lövése viszont a kapus zsákmánya lett.

12. perc: Schatzl kapta a labdát a bal szélen, és szépen ejtett a hosszúba. 6–7

12. perc: Chebbah egészen távolról küldött egy átlövést a jobb felsőbe. 6–6

11. perc: Újra vezetéshez jutott a Győr, Oftedal talált be hosszú idő után. 5–6

11. perc: Újabb elpuskázott győri támadás után egyenlítettek a hazaiak, Caliskan talált be. 5–5

10. perc: Rju kapufára dobta a helyzetét, a másik oldalon pedig Demircelen beállóból volt eredményes. 4–5

9. perc: Mehmedovics harcolta ki magának ügyesen a helyzetet, és be is lőtte. 3–5

8. perc: Hetest kapott a Győr is, Broch harcolta ki, Gros pedig lőtte, méghozzá a kapu bal oldalába. 2–5

7. perc: Nze Minko ziccert rontott, a másik oldalon hetest kaptak a törökök, amelyet Chebbah a jobb alsóba lőtt. 2–4

6. perc: Mehmedovics kapta a labdát beállóban, és onnan a kapu jobb oldalába lőtt. 1–4

5. perc: Labdaszerzés után Lukács vitte végig a labdát, és a bal alsóba lőtt. 0–4

5. perc: Megint Chebbah vállalkozott lövésre, a labda elment a léc felett, majd a másik oldalon Oftedal és Nze Minko is a kapufát találta el.

4. perc: Chebbah távoli lövése ment mellé, elöl megindult Broch, és üresben belőtte. 0–3

3. perc:Támadószabálytalanság a hazaiaknál, az ellenakcióból Haugsted pókhálózta ki a bal felsőt. 0–2

2. perc: Broch kapta üresen beállóban, befordult, és a kapu bal oldalába lőtt. 0–1

1. perc: Passzívot jeleztek a bírók, a törökök pedig eldobták a labdát.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Kastamonu tiszta feketében, a Győr tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A mosonmagyaróvári győztes rangadó után ezúttal a Bajnokok Ligája csoportkörében kell bizonyítania aGyőri Audi ETO KC csapatának, amely azutolsó előtti körben a török Kastamonuvendége lesz. Sandra Toftékra ezúttalkötelező feladat vár, de már csak azértsem vehetik félvállról a találkozót, mertaz utolsó két fordulóban mind a négypontra szükségük lesz, ha szeretnénekegyenes ágon a legjobb nyolc közé jutni.

„Jó meccs volt a szerdai, már az elején magunkhoz ragadtuk az irányítást– emlékezett vissza a Mosonmagyaróvár elleni bajnoki rangadóra a győriek videóinterjújában Toft, a zöld-fehérekkapusa. – Ez fontos volt, mert a Mosonmagyaróvár nagyon jó csapat, és tudtuk,hogy nehéz dolgunk lesz ellene saját szurkolói előtt. Jól játszottunk, végig koncentráltunk, keményen védekeztünk, és gyorsgólokat szereztünk a lerohanásokból.”

A kisalföldi együttesre az évad egyikleghosszabb utazása vár Törökországba,bár ennél nehezebb feladatokat is megoldottak már Ambros Martín vezetőedzőlányai, például Podgoricában, a Buducsnoszt elleni összecsapáson. Ami biztos,ha a zöld-fehérek ezúttal is úgy játszanak,mint a győri mérkőzésen, összeáll a védekezésük, és a gyors lerohanások végén jólhasználják ki a helyzeteiket, nem okozhatproblémát a török bajnok legyőzése.

„Hosszú út vár ránk, amit biztosan megérzünk, de mennünk kell és jól teljesítenünk - folytatta Toft. - Fontos lesz a koncentráció, mert a Kastamonu egyre jobbformában van, és mivel lassan véget ér aBajnokok Ligája csoportköre, mindent belefog adni az utolsó mérkőzéseken. Hazai pályán ráadásul mindig jobban játszik, mintidegenben, szóval lehetnek nehézségeink.Közeleg az idény vége, úgyhogy a lehető legjobb formába kell kerülnünk.”