Őrült első félidő, hattal nyerte a hatodikat a hibátlan ETO

B. L.B. L.
2019.11.17. 16:41
A női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában a Győri Audi ETO KC 35–29-re legyőzte a Baník Most együttesét, így hibátlan mutatóval zárta ezt a szakaszt.
Nze Minkónak végül nem adták meg a kilencedik gólját (Fotó: Koncz György)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Nze Minkónak végül nem adták meg a kilencedik gólját (Fotó: Koncz György) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
D-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–DHK BANÍK MOST (cseh) 35–29 (22–18)
Győr,
5179 néző. Vezette: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
GYŐR: Kiss É. – Faluvégi 1, K. BULATOVICS 6, NZE MINKO 8, BRATTSET 6, S. OFTEDAL 7, Görbicz 1. Csere: Leynaud (kapus), A. M. Hansen 1 (1), Edwige 1, Knedlíková 2, Kurtovic, Puhalák, Fodor Cs. 2, Bódi. Edző: Danyi Gábor
BANÍK MOST: Müllnerová – ZACHOVÁ 4 (1), K. Kostelná 3, Mikulásková 1, Borovska 3, Sustková 3, Mikulcík 2. Csere: Bezpalcová (kapus), A. Kostelná 3, MANÁKOVÁ 4, Dvoráková 2, Jungová, Strísková 3, Eksteinová, Poláková 1, Sípová. Edző: Ondrej Václavek
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–5. 11. p.: 6–5. 16. p.: 12–8. 24. p.: 19–15. 36. p.: 25–20. 45. p.: 29–22. 54. p.: 32–25
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Danyi Gábor: –
Okos és jól játszó ellenfélnek bizonyult a Most. A támadójátékunk a megszokott volt, védekezésben viszont nem azt kaptam vissza, amit látni szerettem volna, hiszen az első harminc percet faultok nélkül játszottuk végig. Ennek sok oka lehet, előfordul az idénynek ebben a szakaszában a rosszabb játék, ugyanakkor valószínű, többek gondolatai már a világbajnokságon jártak. Az őszi teljesítményünk viszont összességében kiválóra sikerült.
Ondrej Václavek: – Egy álmunk vált valóra azzal, hogy Győrben, remek körülmények között BL-meccset játszhattunk. Elégedettek lehetünk a mutatott játékkal, főleg az első félidő sikerült kiválóra, és nagyjából a szünet után is alacsony szinten tudtuk tartani a hibáinkat, és gólokat is dobtunk. Az egyik legjobb teljesítményünket nyújtottuk az idényben.

Danyi Gábor a meccs előtt arról beszélt a Sport Tv stábjának, hogy szeretne új figurákat (kétbeállós, kétirányítós játék) kipróbálni, valamint Katarina Bulatovicsnak sok lehetőséget kíván adni. A montenegrói világklasszis ezt az első félidőben öt góllal hálálta meg, de a játékrész további elemzése hiábavaló lenne.

Kapusteljesítmények gyakorlatilag nem voltak, az első 19 percben 26 lövésből 25 gól esett, rohantak a csapatok megállás nélkül, ha a csehek lőttek egyet, rögvest jött a győri válasz.

A kezdésnél még jól nézett ki a Baník Most játéka, 3–5 után viszont a győriek egy 7–1-es sorozattal fordítottak (10–6). Ezt követően 3-5 gólos differencián mozogtak a felek, az első harminc perc után negyvenszer voltak eredményesek a csapatok (22–18).

A második félidőben aztán már „megérkezett” a védekezés is, az első kilenc perc során csak két gólt szereztek a csehek (27–20), és bár egy emberelőnyből ezt gyorsan megduplázták, hamar visszaállt a közte hét (29–22).

A két csapat hatperces gólcsenddel pihent a hajrára, és bár a győriek előnye volt már nyolc is, hatgólos különbséggel nyerték meg a hatodik csoportmeccsüket (35–29).

A Győr és a Brest is a maximális nyolc ponttal kezdi a középdöntőt a II. csoportban.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Krim Ljubljana (szlovén)–Sävehof (svéd) 26–28 (12–14)

6. Ramnicu Valcea (román)4486–107–210

60. A győriek az őrült első félidő után hattal nyertek.
60. Még egy szépítés Manákovától, majd egy Nze Minko zárja le a meccset. De ezt végül mégsem adják meg.35–29
60. Edwigeis megszerzi első gólját, beállóból. 35–28
59. Alica Kostelnátalpról lő gólt. 34–28
58. Hansenbelövi a hetest. 34–27
58. Fodort nagyon csúnyán megborítják ziccerben, Mikulcík kap két percet.
55. Bódi sem.
54. Oftedal a szélről nem tud betalálni.
54. Nze Minkobetörésből eredményes, Sustková felel. 32–25
53. Fodor a kapufa tövét találta el.
52. Gyors egymásutánban három győri lehetőség is kimaradt, de a vendégeké is.
51. Manákovátalpról a bal felsőbe. 31–24
51. Cseh időkérés.
50. Fodorpedig a bal szélről eredményes. 31–23
50. Oftedalgyorsan válaszol, majd eladott cseh labda. 30–23
49. Polákováhasználja ki, hogy a győriek már indultak a kontrára. 29–23
49. Szabálytalan zárás beállóban.
48. Bulatovics eladja, Leynaud lehúzza a ziccert.
47. Leynaud könnyedén véd.
46. Két rontott támadás, azért a második félidőben van védekezés is.
46. A csehek is elrontják.
45. Nze Minko elkapkodja.
45. Újabb labdaszerzés, Danyi időt kér.
44. Hansen labdaszerzése után Oftedal lövi szét a lécet.
43. Leynaud-nak a kapufa is segít. Brattset újabb gólt szerez. 29–22
43. Bulatovicslökete azért már jó. 28–22
42. Most megrekedtünk, Mikuláskováis eredményes. 27–22
41. Eladjuk, de most Leynaud védi Zachová ziccerét.
40. Zachováa jobb szélről gyorsan kihasználja a fórt. 27–21
40. Nze Minkokilépése elkésett, itt az első két perc.
40. Beragadtak a csehek, időkérés.

40. Brattsetnagyon él. 27–20
39. Passzívnál blokk, majd ismét. És el is veszik.
38. Belül védekezés miatt hetes. Kiss jön vissza a kapuba. Alica Kostelná hetesét védi is!
37. Fodorgyorsan be is talál. 26–20
37. Cseh lövés mellé, Puhalák helyett Fodor folytatja.
36. Jó blokk, Brattset pedig beállóból eredményes. 25–20
35.
Bulatovics továbbtette ziccerben, Knedliková ront.
34. Borovskátalpról a jobb alsóba lőtt. 24–20
33. Leynaud véd egyet, a benyúlás már szabálytalan.
33. Oftedalelőtt szétnyílik a fal, 24–19.
33. Sustkovágyorsan válaszol. 23–19
32. Pontatlan passz a cseheknél, Brattset passzívnál eredményes. 23–18
31. Müllnerová véd egyet gyorsan.
31. Görbicz helyén Puhalák folytatja.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Még egy léc, és véget ért az őrült első félidő.
30. Zachováa jobb szélről, Knedliková dettó. 22–18
29. Bulatovics átlövése a jobb alsóban. 21–17
28. Kurtovic is a pályán, mellé lőtt, lement.
28. Bődületes cseh léc, de Dvoráková azért így is szépít. 20–17
27. Maratoni támadás végén elveszik a csehektől, Nze Minko gyorsan büntet. 20–16
25. Oftedal passza rövid Görbicznek a szélre, Katarína Kostelná jobb kettőből lőtt gólt. 19–16
25. Időt kért Danyi Gábor.
24. Borovskábeállóból szépít, Knedliková a jobb szélről felel. 19–15
23. Oftedalköténybe, már ötnél jár. 18–14
22. Hú de mennek a csapatok, most Sustková eredményes, majd Strísková emeli át Leynaud-t. 17–14
18. Mikulcíklövése újra gól, érkezik a kapuba Leynaud. 14–11
18. Manákoválövése Kissről pattan be, de Nze Minko gyors betörésével újra közte négy. 14–10
17. Dvorákovátalpról a bal felsőbe lőtt, Oftedal újra felel. 13–9
16. Időt kértek a csehek.
16. Faluvégi labdát szerzett, Oftedal rohan, 12–8.
16.
Görbicza bal szélről a bal felső mellé lőtt.
15. Manákoválövése blokkról gól, de Oftedal gyorsan felel. Jön rá Alica Kostelná még gyorsabb válasza. 11–8
14. Támadó hiba a cseheknél, Nze Minko bejátszásából Brattset eredményes. 10–6
13. Szép labdaszerzés után Oftedal rohan végig. 9–6
12. Mikulcíka bal szélről óriási gólt lő, de Bulatovics újabb átlövése is gól. 8–6
12. Elveszik a csehektől, Nze Minko szerez labdát a hatosnál, belövi ezt is. 7–5
11. Zachová most szélről lő, de ez már nem jó, Nze Minko góljával először győri előny. 6–5
10.
Rossz bejátszás után Görbicz indítása sem jó.
9. Most Görbicz szerzett labdát. Nze Minko pazar bejátszásából Brattset egyenlített. 5–5
8. Bulatovicsátlövése a jobb alsóban kötött ki. 4–5
7. Zachová most labdaszerzés után lerohanásból eredményes. 3–5
6. Belül védekezés miatt hetes. Zachová belövi. 3–4
6. Nze Minkoközépről lő, újra egyenlít. 3–3
5. Nze Minkobetörésből eredményes, de Mikulcík a szélről visszaveszi az előnyt. 2–3
5. Oftedal passza rossz, Borovskábüntet a lerohanás végén. 1–2