nemzetisport.hu 2019.10.03 17:45 Frissítve: 2020.01.25 21:10

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2019–2020

 A női kézilabda Bajnokok Ligája 2019–2020-as adatbankja.

 

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2019–2020 
BAJNOKOK LIGÁJA EHF-KUPA
Győr Siófok
Ferencváros Érd
  Vác
  DVSC

BAJNOKOK LIGÁJA 

TUDNIVALÓK
A női BL lebonyolítása nem változott a legutóbbi szezonhoz képest. A négy négyes csoportból az első három jut tovább, az így állva maradó 12 együttes két hatos csoportban folytatja a küzdelmeket a középdöntőben. Innen nyolc csapat jut tovább a negyeddöntőbe, ahol oda-visszavágós párharcokban találkoznak a felek, és a győztesek bejutnak a budapesti négyes döntőbe (2020. május 9–10.). 

KÖZÉPDÖNTŐ

AZ 1. CSOPORT ÁLLÁSA
 1. Metz Handball (francia) 5 3 2 145–127 +18  8
 2. Team Esbjerg (dán) 5 3 2 139–136 +3  6
 3. Vipers Kristiansand (norvég) 5 2 1 2 151–150 +1  5
 4. Rosztov-Don (orosz) 5 2 1 2 126–125 +1  5
 5. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 5 1 1 3 136–146 –10  3
 6. CSM Bucuresti (román) 5 1 1 3 113–126 –13  3
 1. CSOPORT
1. FORDULÓ (2020. január 24–26.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM Bucuresti (román) 33–23
Vipers Kristiansand (norvég)–Team Esbjerg (dán) 31–35
Metz Handball (francia)–Rosztov-Don (orosz) 23–20
2. FORDULÓ (2020. január 31–február 2.)
Team Esbjerg (dán)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
Rosztov-Don(orosz)–Vipers Kristiansand (norvég)
CSM Bucuresti (román)–Metz Handball (francia)
3. FORDULÓ (2020. február 7–9.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Rosztov-Don (orosz)
Vipers Kristiansand (norvég)–CSM Bucuresti (román)
Metz Handball (francia)–Team Esbjerg (dán)
4. FORDULÓ (2020.február 21–23.)
CSM Bucuresti (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
Team Esbjerg (dán)–Vipers Kristiansand (norvég)
Rosztov-Don (orosz)–Metz Handball (francia)
5. FORDULÓ (2020. február 28–március 1.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Team Esbjerg (dán)
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz)
Metz Handball (francia)–CSM Bucuresti (román)
6. FORDULÓ (2020. március 6–8.)
Rosztov-Don (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
CSM Bucuresti (román)–Vipers Kristiansand (norvég)  
Team Esbjerg (dán)–Metz Handball (francia)  
A 2. CSOPORT ÁLLÁSA
 1. GYŐRI AUDI ETO KC 4 4 135–97 +38  8
 2. Brest Bretagne (francia) 4 4 130–107 +23  8
 3. Buducsnoszt (montenegrói) 5 3 2 134–131 +3  6
 4. Ramnicu Valcea (román) 5 1 4 117–123 –6  2
 5. Sävehof (svéd) 5 1 4 124–152 –28  2
 6. Krim Ljubljana (szlovén) 5 1 4 114–144 –30  2
2. CSOPORT  
1. FORDULÓ (2020. január 24–26.)
GYŐRI AUDI ETO KC–Brest Bretagne (francia)
Ramnicu Valcea (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 31–16
Buducsnoszt (montenegrói)–Sävehof (svéd) 30–25
2. FORDULÓ (2020. január 31–február 2.)
GYŐRI AUDI ETO KC– Buducsnoszt (montenegrói)
Sävehof (svéd)–Ramnicu Valcea (román)
Krim Ljubljana (szlovén)–Brest Bretagne (francia)
3. FORDULÓ (2020. február 7–9.)
Ramnicu Valcea (román)–GYŐRI AUDI ETO KC
Buducsnoszt (montenegrói)–Krim Ljubljana (szlovén)
Brest Bretagne (francia)–Sävehof (svéd)
4. FORDULÓ (2020.február 21–23.)
Brest Bretagne (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC
Krim Ljubljana (szlovén)–Ramnicu Valcea (román)
Sävehof (svéd)–Buducsnoszt (montenegrói)
5. FORDULÓ (2020. február 28–március 1.)
Buducsnoszt (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC
Ramnicu Valcea (román)–Sävehof (svéd)
Brest Bretagne (francia)–Krim Ljubljana (szlovén)
6. FORDULÓ (2020. március 6–8.)
GYŐRI AUDI ETO KC–Ramnicu Valcea (román)
Krim Ljubljana (szlovén)–Buducsnoszt (montenegrói)
Sävehof (svéd)–Brest Bretagne (francia)
 
 

CSOPORTKÖR

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Metz Handball (francia) 6 4 2 194–158 +36  10
 2. Vipers Kristiansand (norvég) 6 3 1 2 178–168 +10  7
 3. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 6 2 1 3 167–180 –13  5
 4. Podravka (horvát) 6 1 5 161–194 –33  2
A-CSOPORT 
1. FORDULÓ (október 5–6.)
Vipers Kristiansand (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 32–21
Metz Handball (francia)–HC Podravka Vegeta (horvát) 40–26
2. FORDULÓ (október 13.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Metz Handball (francia) 28–34
HC Podravka Vegeta (horvát)–Vipers Kristiansand (norvég) 25–24
3. FORDULÓ (október 19–20.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–HC Podravka Vegeta (horvát) 37–31
Vipers Kristiansand (norvég)–Metz Handball (francia) 38–38
4. FORDULÓ (november 2–3.)
Metz Handball (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 26–17
HC Podravka Vegeta (horvát)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–27
5. FORDULÓ (november 8–9.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Vipers Kristiansand (norvég) 29–34
HC Podravka Vegeta (horvát)–Metz Handball (francia) 25–32
6. FORDULÓ (november 16.)
Vipers Kristiansand (norvég)–HC Podravka Vegeta (horvát) 34–28
Metz Handball (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–24
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Rosztov-Don (orosz) 6 4 1 1 167–143 +24  9
 2. Team Esbjerg (dán) 6 4 2 167–149 +18  8
 3. CSM Bucuresti (román) 6 3 1 2 153–131 +22  7
 4. Perla Lublin (lengyel) 6 6 123–187 –64  0
B-CSOPORT 
1. FORDULÓ (október 5–6.)
Rosztov-Don (orosz)–MKS Perla Lublin (lengyel) 31–21
Team Esbjerg (dán)–CSM Bucuresti (román) 22–24
2. FORDULÓ (október 11–12.)
CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz) 23–23
MKS Perla Lublin (lengyel)–Team Esbjerg (dán) 22–28
3. FORDULÓ (október 19.)
Team Esbjerg (dán)–Rosztov-Don (orosz) 31–26
CSM Bucuresti (román)–MKS Perla Lublin (lengyel) 35–19
4. FORDULÓ (november 2–3.)
Rosztov-Don (orosz)–Team Esbjerg (dán) 34–26
MKS Perla Lublin (lengyel)–CSM Bucuresti (román) 19–28
5. FORDULÓ (november 9–10.)
MKS Perla Lublin (lengyel)–Rosztov-Don (orosz) 20–30
CSM Bucuresti (román)–Team Esbjerg (dán) 21–25
6. FORDULÓ (november 16–17.)
Rosztov-Don (orosz)–CSM Bucuresti (román) 23–22
Team Esbjerg (dán)–MKS Perla Lublin (lengyel) 35–22
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Brest Bretagne (francia) 6 6 201–169 +32  12
2. Buducsnoszt (montenegrói) 6 4 2 168–157 +11 8
3. Ramnicu Valcea (román) 6 1 5 148–165 –17  2
4. Bietigheim (német) 6 1 5 161–197 –26
2
C-CSOPORT 
1. FORDULÓ (október 4–5.)
SCM Ramnicu Valcea (román)–SG BBM Bietigheim (német) 34–27
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Brest Bretagne Handball (francia) 32–35
2. FORDULÓ (október 12–13.)
Brest Bretagne Handball (francia)–SCM Ramnicu Valcea (román) 37–24
SG BBM Bietigheim (német)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 23–30
3. FORDULÓ (október 19.)
SG BBM Bietigheim (német)–Brest Bretagne Handball (francia) 32–35
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–SCM Ramnicu Valcea (román) 23–19
4. FORDULÓ (november 1–2.)
SCM Ramnicu Valcea (román)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 20–21
Brest Bretagne Handball (francia)–SG BBM Bietigheim (német) 36–30
5. FORDULÓ (november 10.)
 Brest Bretagne Handball (francia)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 32–28
SG BBM Bietigheim (német)–SCM Ramnicu Valcea (román) 31–28
6. FORDULÓ (november 16.)
SCM Ramnicu Valcea (román)–Brest Bretagne Handball (francia) 23–26
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–SG BBM Bietigheim (német) 34–28
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. GYŐRI AUDI ETO KC 6 6 216–147 +69 12
 2. Sävehof (svéd) 6 2 1 3 148–166 –18   5
 3. Krim Ljubljana (szlovén) 6 2 4 158–170 –12   4
 4. Baník Most (cseh) 6 1 1 4 151–190 –39   3
D-CSOPORT 
1. FORDULÓ (október 6.)
GYŐRI AUDI ETO KC–IK Sävehof (svéd) 35–23
RK Krim Mercator (szlovén)–DHK Baník Most (cseh) 29–31
2. FORDULÓ (október 13.)
IK Sävehof (svéd)– RK Krim Mercator (szlovén) 21–25
DHK Baník Most (cseh)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–46
3. FORDULÓ (október 19–20.)
RK Krim Mercator (szlovén)–GYŐRI AUDI ETO KC 21–33
DHK Baník Most (cseh)–IK Sävehof (svéd) 25–25
4. FORDULÓ (november 2.)
IK Sävehof (svéd)–DHK Baník Most (cseh) 24–19
GYŐRI AUDI ETO KC–RK Krim Mercator (szlovén) 31–26
5. FORDULÓ (november 9–10.)
IK Sävehof (svéd)–GYŐRI AUDI ETO KC  27–36
DHK Baník Most (cseh)–RK Krim Mercator (szlovén) 26–31
6. FORDULÓ (november 17.)
RK Krim Mercator (szlovén)–IK Sävehof (svéd) 26–28
GYŐRI AUDI ETO KC–DHK Baník Most (cseh) 35–29

 

2020.01.24 14:09:22

Kézilabda B. Á.

Elek Gábor csapata parádésan játszott a középdöntő első meccsén, és tíz gólt vert a románokra.

2020.01.22 18:42:55

Kézilabda H. D.

Szabó Edina csapatának labdája volt a döntetlenhez az utolsó másodpercekben…

2020.01.22 15:03:32

Kézilabda H. D.

A Balaton-partiak szinte végig vezetve győzték le a bajnokság címvédőjét.

2020.01.22 14:16:13

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)

A magyar válogatott nyolcgólos vereséget szenvedett, így szinte biztosan lemarad az olimpiáról.

2020.01.21 17:53:06

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)

A 48. percben még 18–18 volt, utána viszont hatot kaptunk • Még az elődöntő sincs veszve.