Női kézi BL: A történtek ellenére megmaradtunk nagyon jó csapatnak – Tomori

2018.02.27. 07:56
A Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában hazai pályán 28–24-re legyőzte a CSM Bucuresti együttesét. A találkozó után Tomori Zsuzsanna beszélt arról az NSO Tv kamerája előtt, hogy az elmúlt hetek történései ellenére (Nora Mörk sérülése, illetve Ambros Martín távozása a szezon végén) hogyan maradtak meg nagyon jó csapatnak. Azt is elárulta, örül-e annak, hogy sikerüknek köszönhetően várhatóan elkerülik volt klubját, a Ferencvárost a final fourba jutásért rendezendő párharcban.
KÉZILABDA
Női Bajnokok Ligája
Középdöntő, 4. forduló
I. csoport
GYŐRI AUDI ETO KC–CSM BUCURESTI (román) 28–24 (13–11)
Győr, 5400
néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
GYŐR: GRIMSBÖ – Bódi 3, TOMORI 2, Oftedal 4, Broch 2, Groot 3, GÖRBICZ 10 (6). Csere: Kiss É. (kapus), HANSEN 1, Althaus, Knedlíková 1, Puhalák 2. Edző: Ambros Martín
CSM: Ungureanu – Hagman 1, Kurtovic 1, Niombla 2, Frafjord 3, NEAGU 6 (1), Mehmedovics 3. Csere: Grubisic (kapus), Jörgensen, Ayglon, GULLDÉN 6 (2), Manea, Curea, Udristoiu 1, Bazaliu, Jacobsen 1. Edző: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 11. p.: 3–3. 19. p.: 6–4. 25. p.: 10–6. 34. p.: 16–11. 42. p.: 21–15. 47. p.: 24–17. 54. p.: 25–22
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Remek közönség előtt fantasztikus mérkőzést játszottunk. A védekezésünk volt a legfőbb erősségünk a győzelemért mindent megpróbáló vendégegyüttessel szemben, amely a második félidő egy időszakában közel került hozzánk. Igazából ekkor mutatkozott meg csapatunk ereje és egysége, amellyel újabb lépést tettünk előre. Szerencsénkre most lesz egy kis időnk erőt gyűjteni a hátralévő feladatokra.
Helle Thomsen: – Több dolgot nem tudtunk megvalósítani az eltervezettekből, de a mérkőzést eldöntő egyik legfontosabb tényező a győri csapat kapusának fantasztikus teljesítménye volt. Nekünk is megvoltak a lehetőségeink, ám ezúttal többet hibáztunk a szokottnál. Győzelmi reményekkel jöttünk, és kicsit szomorúak vagyunk, mert el kell ismernünk, hogy a Győr ezúttal jobb volt.