Férfi kézilabda NB I: kikapott Egerben a Tatabánya

2021.03.17. 19:37
Az Eger elkapta a Tatabányát (Fotó: Huszár Márk/Heves Megyei Hírlap, archív)
A Tatabánya meglepetésre háromgólos vereséget szenvedett Egerben a férfi kézilabda NB I-ben. A Veszprém majdnem kétszer annyit dobott, mint a Dabas, míg a Veszprémi KKFT ikszelt Cegléden.

Az Európa-ligától tíz vereséggel búcsúzó Tatabánya a válogatott játékosait visszakapva Egerben lépett pályára bajnokin, és az első félidőben a papírformának megfelelően vezetni is tudott, többször is öt góllal. A második játékrészben azonban fordított a hazai együttes, amely a meccs utolsó negyedében már magabiztosan megőrizte előnyét. A litván balátlövő, Rolandas Bernatonis 10 lövésből 9 lőtt a Tatabányának, ugyancsak ennyiszer talált be a csapattársa, Lezák Áron is.

A listavezető Telekom Veszprém majdnem kétszer annyi gólt dobva győzte le a kiesés elől menekülő Dabast. A másik veszprémi együttes azonban csak 25–25-re végzett Cegléden, hiába lőtt nyolc gólt Éles Benedek.

Az élmezőnyből a Balatonfüred a 24. perctől végig vezetve múlta felül a Budakalászt, míg a Gyöngyös a sereghajtó Orosháza otthonából hozta el a két pontot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

SBS-EGER–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 36–33 (14–19)
Eger, zárt kapuk mögött. V
: Bíró Á., Kiss O.
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 9 (4), Schmid 2, Tóth R. 4, KOVÁCS M. 5, BERNATONIS 9, Holdosi. Csere: Kiss G., MACHÁC 5, Tóvizi T., Száva 2, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák P. 1, Ancsin G. 6, Sipos A. 3, Ilyés, GYŐRI M. 7 (1), Molnár B. 2. Csere: Konecny (kapus), Juhász Á. 1, Zdolik 2, Debreczeni 5, Bozsovics 2, Hornyák B. 1, Balogh Zs., Sunajko S. 3. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–4. 18. p.: 8–9. 24. p.: 10–14. 36. p.: 19–22. 42. p.: 22–23. 48. p.: 25–24. 54. p.: 30–27
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Tóth Edmond:
– A meccs előtt mindkét jobbátlövőnket elveszítettük, így volt bennem félsz. Magam sem gondoltam volna, hogy ilyen teljesítményre leszünk képesek a Tatabánya ellen.
Vladan Matics: – El sem akarom hinni, hogy ilyen első félidő után így alakult a második. Az egriek szépen, helyzetekig játszottak, mi pedig feszültté váltunk, s vereség lett a vége.

TELEKOM VESZPRÉM–DABASI KC VSE 38–20 (19–13)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Bujdosó, Horváth V.
VESZPRÉM: CUPARA – STRLEK 5, Tönnesen, A. NILSSON 7, Gasper Marguc, Lékai 3, Borozan 1. Csere: Moraes 2, Ligetvári 3, MANASZKOV 5, J. Omar 1, Nenadics 4, Markussen 4, Dörnyei 3. Edző: David Davis
DABAS: HOLLÓ – Garajszki, FEKETE B. 6, Szöllősi Sz. 4, Török 2, Tóth Á. 4 (2), Kurucz 1. Csere: Podoba (kapus), Győrvári, Laurinyecz 1, Antal, Kende 2. Edző: Tomori Győző
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/2
David Davis:
– Nagyon elégedett vagyok a csapat teljesítményével, különösen az öt plusz egyes védekezéssel. A játékosaim hozzáállására sem lehetett panasz. Örülök, hogy az egész héten velünk készülő Dörnyei Borisz élni tudott a lehetőséggel.
Tomori Győző: – A találkozó remekül szolgálta mindkét csapat felkészülését a következő feladatokra, szerencsére sérülés nélkül zártuk a meccset. Ilyen kevés játékossal is helyt tudtunk állni. Ami az erőnkből telik, megtettük.

BALATONFÜREDI KSE–BUDAKALÁSZ 28–26 (16–12)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. V:
Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: Bősz – Rodríguez P. 1, VARGA M. 6, Topic 3, Dénes, SZÖLLŐSI B. 7 (3), BÓKA 4. Csere: Lakatos (kapus), Kemény, Szmetán M. 2, Ág, MALINOVIC 5, Brandt, Draskovics. Edző: György László
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú, I. PERISICS 13 (5), Radnic 2, Koncz 2, Holpert 1. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 1, Nagy N. 1 (1), Prokop 3, Kiss B. 1, Ceranic 2, Dávid M. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 13. p.: 7–5. 19. p.: 10–10. 26. p.: 14–11. 33. p.: 17–12. 42. p.: 20–14. 46. p.: 22–17. 50. p.: 25–18. 55. p.: 26–21. 58. p.: 27–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/6
György László:
– A válogatottjaink távolléte miatt csak egy edzéssel tudtunk felkészülni erre a mérkőzésre. Ha nehezen is, de begyűjtöttük a két pontot.
Csoknyai István: – Az első félidőben kialakult különbségen a mérkőzés hajrájában már csak kozmetikázni tudtunk. Képtelenek voltunk megállítani a fürediek dinamikus támadásait, és a védekezésükkel is meggyűlt a bajunk.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–29 (13–16)
Orosháza, zárt kapuk mögött. V:
Sándor, Szikszay
OROSHÁZA: Özmusul – PÁSZTOR M. 5, Tóth K. 1, Usal 3, Kancel, SAKIC 7, Németh L. 2. Csere: MAJDÁN (kapus), Bella 1, Lele Á. 1 (1), Molnár G. 1, Lászlai 3, Arnóczki, Kiss A. Edző: Ratko Djurkovics
GYÖNGYÖS: TÓTH MIHÁLY – Urbán, MARKEZ 7 (5), VILOVSZKI 2, Ubornyák 3, HERCEG 7, Németh T. 3. Csere: Merkovszki (kapus), HEGEDŰS 5, Gerdán, Gábori Máté 1, Gráf 1, Papp B. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 12. perc: 4–7. 18. p.: 8–9. 29. p.: 12–16. 42. p.: 15–22. 49. p.: 19–23. 54. p.: 21–26. 58. p.: 24–28
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5
Ratko Djurkovics:
– Úgy gondoltuk, hogy végre lehetőségünk lesz a pontszerzésre, de a Gyöngyös egy nagyon jó együttes, több gólerős játékossal. Mindent megpróbált a csapatom, ám most csak ennyire futotta.
Konkoly Csaba: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, éreztük, hogy most jön el a lehetőség arra, hogy átlépjük a saját árnyékunkat. A csapatom végre azt nyújtotta, ami mindig is jellemzett bennünket.

CEGLÉDI KKSE–VESZPRÉMI KKFT 25–25 (16–10)
Abony, zárt kapuk mögött. V:
Medve, Südi
CEGLÉDI: Tamási – Pásztor Á., Mazák 1, Spekhardt 1, NÉMETH B. 4, JUHÁSZ K. 4, SZEPESI I. 6 (2). Csere: Kránitz (kapus), Kiss R. 1, Zakics 2, Gyene 2, Kállai 3, Vranac 1, Teleki. Edző: Nagy Károly
VESZPRÉMI KKFT: Ágoston – Tóth P. 2, Kristóf 2, ÉLES B. 8 (2), VAJDA H. 4, Fazekas G. 5, Hári 1. Csere: Miklós (kapus), Somogyi, Szmetán P. 1, Seregi 2 (2), Bugyáki. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 9. p.: 6–3. 14. p.: 9–5. 17. p.: 9–7. 22. p.: 12–8. 27. p.: 14–8. 33. p.: 16–12. 36. p.: 17–14. 42. p.: 19–17. 48. p.: 20–20. 52. p.: 23–21. 56. p.: 24–23. 60. p.: 25–24
Kiállítások: 16, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Nagy Károly:
– Sajnos az első sorom nem bírta végig a hatvan percet, a cserejátékosaim pedig nem tudták hozzátenni azt a minimális pluszt, amit kellett volna. Hat ziccert hibáztunk az utolsó tíz percben, ami egy ilyen csapat ellen nem fér bele. A Cegléd jelenlegi keretében akadnak, akik nem ütik meg az élvonal szintjét, a legjobbak pedig nem bírják végig.
Tombor Csaba: – Elég tartalékosan érkeztünk Ceglédre, teljes csapattal is nehéz mérkőzés lett volna. Roppant csalódott vagyok az első félidei játékunk miatt, de összességében a döntetlen igazságos eredmény. Ezzel az egy ponttal nagy lépést tettünk a céljaink elérése felé.

1. Veszprém 18 17 1 662–411 +251 35
2. Szeged 13 11 2 447–329 +118 22
3. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
4. Balatonfüred 13 7 3 3 346–354 –8 17
5. Eger 17 8 1 8 475–536 –61 17
6. Csurgó 16 7 2 7 420–439 –19 16
7. Gyöngyös 17 7 1 9 461–466 –5 15
8. Budakalász 15 6 2 7 415–419 –4 14