Férfi kézilabda NB I: Cegléd–Csurgó – izgalmak a végéig

2016.10.21. 20:34
A Vác négy góllal legyőzte az Orosházát, míg a Csurgó kiélezett csatában egy góllal nyert a Cegléd otthonában a férfi kézilabda NB I 7. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ
VÁCI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 30–26
(15–13)
Vác, 300 néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: Drisszi – VASICS 5, CSICSIKALO 7, Lendvay 3, TOPIC 5, Koller 2, Popovics 1. Csere: VITÁRIS 1, Ulicsinyi (kapusok), Bartók 4, D. Pavlovics 2, Törteli, Császár, Tyiskov. Edző: Zsiga Gyula
OROSHÁZA: Miklós – KOMPORÁLY 4, Ferenczi 1, Markoszki 1, Milas 1, Levy 1, Németh L. 3
Csere: Herjeczki (kapus), RADOJEVICS 5, Knezevics 4 (4), Buday 2, Oláh 2, Pásztor M., Antal 1, Tárkányi 1. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 16. p.: 9–4. 23. p.: 12–7. 28. p.: 12–12. 37. p.: 20–14. 46. p.: 23–20. 53. p.: 25–24. 57. p.: 28–24
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4
Zsiga Gyula:
– A lényeg, hogy ezen a mérkőzésen nagyon fontos két pontot szereztünk. A szép dolgok mellett voltak homlokráncoló megoldások. Szerencsére az előbbiből volt több, ezért nyertünk.
Vladan Jordovics: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, de sikerült visszakapaszkodnunk. A második félidő hasonlóan indult, majd ismét feljöttünk egy gólra. Szorosabb végeredmény is lehetett volna, de sajnos sok volt a kihagyott helyzetünk, ezért nem sikerült pontot szereznünk.

CEGLÉDI KKSE–CSURGÓI KK 19–20
Cegléd, 700 néző. V: Bíró, Kiss
CEGLÉD: PALLAG – LÁSZLAI 2, BORSOS 4, Grbovics 3, BÍRÓ 3, Perisics 3, Gidai 1. Csere: Bősz, (kapus) Tóth N., Lepsényi, Andjelics 2, Szabó, Tóth K., Hódi 1, Megyeri. Edző: Nagy Károly
CSURGÓ: BARTUCZ– RADJENOVICS 4 (1), Pordán, Mikita 1, Hadziomerovic 2, Csavor, 2, Hornyák 1. Csere: Oslak 2, Asztrasapkin 5 (3), Faluvégi 1, Jerebie, A. Rodrígues, Gazdag 1, Halász, Hanusz 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–0. 11. p.: 5–1. 17. p.: 7–3. 10. p.: 7–5. 25. p.: 8–8. 29. p.: 10–9. 38. p.: 11–10. 43. p.: 14–12. 46. p.: 14–14. 52. p.: 15–16. 56. p.: 15–18.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/4
Nagy Károly: – Óriási csata volt. Kihoztunk mindent, ami bennünk volt, de a kritikus helyzetekben hibáztunk. Ellenfelünk rutinosabb, így meg tudta nyerni a mérkőzést.
Sótonyi László: – A végig kiélezett mérkőzésen óriási csatában fontos két pontot szereztünk. Mindkét csapat dicsérhető, mert óriásit küzdött.