A bravúr ezúttal elmaradt, hat góllal kikaptunk a svédektől

VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)
2020.01.21. 20:15
A bravúr ezúttal elmaradt, hat góllal kikaptunk a svédektől (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A magyar férfi kézilabda-válogatott 24–18-re kikapott a társházigazda Svédországtól az Európa-bajnokság középdöntőjének 3. fordulójában. Ha a mieink szerdán, a záró körben pontot szereznek a portugálok ellen, biztosan szerepelhetnek majd az olimpiai kvalifikációs tornán. Ha le is győzik a portugálokat, Norvégia pedig nyer Szlovénia ellen, akkor elődöntőbe jut a magyar válogatott.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT (MALMÖ)

SVÉDORSZÁG–MAGYARORSZÁG 24–18 (10–9)
Malmö, 9000 néző. V: Horácek, Novotny (csehek)
SVÉDORSZÁG: APPELGREN – Lagergren 3, Chrintz 1, J. GOTTFRIDSSON 5, Darj, Ekdahl de Rietz 1, PELLAS 5 (1). Csere: A. NILSSON 4, F. Pettersson, L. Nilsson 2, Arnesson 1, D. Pettersson 2. Szövetségi kapitány: Kristján Andrésson
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Hornyák, Máthé 3, Sipos A., Bánhidi 3, Szita 4, Győri M. 2. Csere: Bóka 1, Balogh Zs. 2 (1), Fekete B. 1, Nagy B. 1, Ligetvári 1, ifj. Rosta M. Szövetségi kapitány: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–4. 20. p.: 4–5. 23. p.: 6–5. 27. p.: 8–8. 40. p.: 14–12. 44. p.: 15–15. 48. p.: 18–18

Ld:Sagosen 9, ill. Gudmundsson 5

Miután a portugálok 29–24-es vereséget szenvedtek a szlovénoktól, Izland pedig 31–28-ra kikapott Norvégiától a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, a magyar csapat számára megnyílt a lehetőség, hogy a svédek elleni győzelemmel annyira elszakadjon tőlük, hogy egyik gárda se tudja megelőzni, akkor sem, ha Gulyás István csapata az utolsó fordulóban vereséget szenvedne.

Azt már láttuk, a magyar válogatott mire képes akkor, ha rosszul kezdi a meccset (Norvégia ellen), és mire akkor, ha jól (összes többi meccs). A házigazda svédek elleni találkozó viszont azért is volt érdekes, hogy ez a fiatal gárda vajon hogyan bír el azzal a teherrel, ha nem az esélytelenek nyugalmával kell belemennie egy meccsbe, hanem a tornán a saját képességeihez képest alulteljesítő ellenfélről előzetesen úgy tartják, hogy „verhető”, illetve „meg kell verni”.

A lelátókon nem álltunk annyira rosszul, hazai dobolás ugyan volt, de telt ház nem, és a magyar szektor sem volt talán eddig olyan sűrű, mint most. Kemény és szervezett védekezéssel kezdtünk, ha kellett, Szita Zoltán, Sipos Adrián vagy Győri Mátyás is kilépett a falból az emberével, de legnagyobb fegyverünk ezúttal is Mikler Roland volt, aki hihetetlen bravúrokat mutatott be, köztük védte Lucas Pellas tiszta ziccerét is. Támadásban is jók voltak az első percek, két Szita-bombával nyitottunk, majd a Wisla Plock balátlövője emberhátrányban is gólt szerzett.

Elöl egyáltalán nem játszottuk meg a széleket, bár tény, a védőik is nagyon figyelték a széleket, középen pedig úgy őrizték Bánhidi Bencét és Ligetvári Patrikot, mint az ősember a tüzet, utóbbira rendszeresen felléptek a kilencesig. Így hiába volt hibátlan a védekezés, hiába védett Mikler 19 lövésből 9-et, ezt nem tudtuk kihasználni. Kicsit mintha elbátortalanodtunk volna elöl, tíz percig nem lőttünk gólt, egyrészt mert a svéd kapuban Mikael Appelgren is remekelt (16 kísérletből hét védéssel zárta a félidőt), másrészt a svédek azért rendesen megkapták a cseh játékvezetőktől a hazai pályát, egyszer sem játszhattunk például emberelőnyben (!), míg a svédek kétszer is, de elszakadni így sem tudtak, csak 10–9-re nyerték meg az első félidőt.

A szünet után is inkább küzdős volt a találkozó, mintsem szép, a bírók sem lettek sokkal korrektebbek, és bár a harcosság megmaradt, ezúttal a magyar csapat nem javult fel annyira a második félidőre, mint a korábbi alkalmakkor. Ez amiatt is volt, mert a svédek sem lassítottak, a védelmük legalább olyan keményen zárt, mint az első harminc percben.

A két gárda fej fej mellett haladt, és kicsit érthetetlenül álltunk az előtt, hogy a magyar kispad miért nem kér időt – a második félidő utolsó tíz percére úgy fordultunk, hogy ötven perc alatt ez egyszer sem történt meg. És miközben a svédek balátlövője, Kim Ekdahl du Rietz a kispadon ásítozott, a svédek 21–18-ra megléptek, mire az 55. percben végre időt kértünk. Ekkorra viszont már nagyon kevés időnk maradt, és miközben Appelgren a kapufára tolta Balogh Zsolt lövését, Lucas Pellas betalált a másik oldalon, ezzel pedig eldőlt a mérkőzés. Az utolsó percekre mi is kapkodni kezdtünk támadásban, több mint tíz percig gólt sem szereztünk, így Svédország 24–18-ra nyert (18–18-ról!), nekünk pedig Portugáliára kell koncentrálnunk, hogy meglehessen az olimpiai selejtező. Sőt bizonyos feltételek teljesülése esetén még a továbbjutás is meglehet az elődöntőbe, tehát továbbra is nyílt minden.

Bízzunk benne, hogy – bár Norvégia számára már nincs tétje a szerdai, Szlovénia elleni rangadónak – a norvégok azért nem engedik el azt a meccset sem.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Rossz a svéd bejátszás, még támadhatunk egyet. Nagy lövése után a kapufa ment, rohannak a svédek, Lagergren lő, a gólja pedig érvényes, így a svédek 24–18-ra megnyerték a mérkőzést.

59. perc: Máthé passzívnál a kapu fölé dobja a labdát.

58. perc: Szita talpról lő, a labda a lécről a kapu fölé pattant. Andreas Nilsson dobja a kapu mellé a labdát.

57. perc: Balogh lövését megint védi a kapus, szabaddobást kapunk. Ráadásul Balogh el is adja a labdát. Pellas rohan, a ziccert azonban a lécre dobja. Balogh még egy labdát ad el, Arnesson pedig büntet. 18–23

56. perc: Balogh átlövése után Appelgren a kapufára nyomja a labdát. Rohannak a svédek, mi rosszul cserélünk, Pellas pedig gólt lő. 18–22

55. perc: Gottfridssonráfut a falra, majd 122 km/h-val a kapu bal alsó sarkába bombázza a labdát (18–21). Először van közte három, időt kérünk.

54. perc: Megtaláljuk Bánhidit a falban, a kapufa azonban kisegíti a svédeket.

53. perc: Nagy passza után Máthé a kapu fölé bombázza a labdát. MIKLER! Gottfridsson megtalálja Daniel Petterssont, a magyar kapus azonban védi a ziccert.

52. perc: Passzívnál Du Rietzet sáncolja Bánhidi, két passzuk maradt. Du Rietztől elveszik a labdát.

51. perc: Bánhidinek rossz a bejátszás, támadhatnak a svédek.

50. perc: Előkészítenek Gottfridssonnak, aki pokolian nagy gólt lő a kapu jobb oldalába. 18–20

49. perc: Du Rietz passza utánDaniel Pettersson lő gólt a bal szélről beugorva a jobb alsó sarokba (18–19). A falba befutó Hornyák nem tudja megfogni a bejátszást.

48. perc: Most mi is megtaláljuk Bánhidit, aki Szita passza után gólt lő. 18–18

47. perc: Tiszta helyzete vanDaniel Petterssonnak, de Mikler lábbal oldalra rúgja a labdát. Megint megtalálják Andreas Nilssont a falban, a Veszprém beállója pedig ezúttal sem hibázik. 17–18

46. perc: Andreas Nilsson befordul, a lövése után a labda a kapuba perdül (16–17). Egy gyors középkezdés után támadunk, Máthé passza utánBánhidi gólt lő. 17–17

45. perc: Lukas Nilsson lövését védi Mikler, de a kipattanó a svédeké,Daniel Pettersson pedig gólt lő a jobb szélről (15–16). Győri kerül közel a falhoz, talpról pedig a kapu bal oldalába lövi a labdát. 16–16

44. perc: Ez gyönyörű volt, Győri passza után Máthé lő nagy gólt, ezzel egyenlítünk. 15–15

43. perc: Eladják a labdát a svédek, rohanunk előre, Szita remek passza után viszont a lécre pattintja a labdát Sipos. Időt kérnek a svédek. Gottfridsson bejátszása nem jó, de Ligetvári passza is pontatlan támadásban. Gottfridsson most belemegy Siposba, megint a miénk a labda.

42. perc: Szita lövését védi Appelgren, de a kipattanót Bóka összeszedi, majd egy szép cunderrel a kapuba pörgeti a labdát. 14–15

41. perc: Gottfridssont nem tudjuk megfogni, közbelő, a labda pedig a kapuban köt ki. 13–15

40. perc: Lukas Nilssonnak készítenek elő lövésre, ő pedig a jobb alsó sarokba küldi a labdát (12–14). Máthé lövését védi a kapus, a kipattanót azonban már belövi a fiatal magyar átlövő. 13–14

39. perc: Rosta trafálja telibe a lécet, de belülvédekezés miatt hetest kapunk. Balogh érkezik, és a bal felsőbe küldi a labdát. 12–13

38. perc: Lagergren két védő között ugrik be a hatoson belülre, majd gólt lő (11–13). Kiegészültünk, Mikler érkezik vissza a kapunkba.

37. perc: Győri test mellett eleresztett lapos lövését Appelgren védi.

36. perc: Bánhidi találja el a jobb kezével Gottfridsson állát, két percre kiállítják. Lukas Nilsson gyorsan lő, de Mikler védi a kapu jobb oldalába tartó labdát. A magyar kapus 11 védéssel 48 százalékon áll.

35. perc: Pellas belövi a hetest, először vezetnek kettővel (10–12). Máthé emelkedik a szaggatottnál, majd a bal felső sarokba pattintja a labdát. 11–12

34. perc: Lukas Nilsson lő futtából, de a labda a jobb oldali kapufáról kijön. Szita lövi a kapu mellé a labdát. Gyorsan jönnek a svédek, Lagegren pedig kiharcol egy hetest.

33. perc: Balogh kiszorított helyzetből nem tud lőni, de legalább kap egy szabaddobást. Balogh estében rosszul passzol.

32. perc: Mikler védéssel kezd, Lagergren átlövése után ráül a labdára. Szita bombagóllal nyitja a második félidőt (10–10), Lukas Nilsson viszont azonnal kilövi a bal felsőt. 10–11

31. perc: Elkezdődött a második félidő, mi támadhatunk először. Szita elcsúszott, Baloghnál pedig belemenést láttak.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bánhidi kap szabaddobást. Nagy nagyon kiszorított helyzetből lő, Appelgren biztosan véd. Megállítjuk a svédeket, még kapnak egy időn túli szabaddobást.Ekdahl du Rietz ellövi a fal mellett, de nem találja el a kaput, így a szünetben 10–9-re vezetnek a svédek.

29. perc: Balogh adja vissza a kölcsönt, Bánhidi a kapuba pattint a passza után (9–9). Darj lő a kapu mellé, majd Nagynál látnak lépéshibát. Rohannak a svédek, Pellas szerez gólt Ekdahl du Rietz indítása urán. 9–10

28. perc: Sipos elcsúszik, megtalálják Andreas Nilssont, aki nem hibázza el a tiszta ziccert. 8–9

27. perc:Ekdahl du Rietz kerül közel a falhoz, majd a jobb alsó sarokba lövi a labdát (7–8). Nagy egy lövőcsel után tüzel, a labda pedig a kapu jobb oldalában köt ki. 8–8

26. perc: Ezúttal Bánhidi passzol Baloghnak, aki egy betörés után gólt lő. 7–7

25. perc: Andreas Nilsson lő megint, Mikler viszont a csípőjével a kapufára nyomja a labdát. Ligetvári lövését sáncolják, nem jó a visszarendeződésünk, Gottfridsson pedig ezt kihasználja, nagy gólt lő. 6–7

24. perc: Győri találja meg a falba befutóFeketét,ő pedig estében gólt lő. 6–6

23. perc: Ligetvári lövése ezúttal a bal oldali kapufáról jön ki. Majdnem labdát szerzünk, de Győri lábához ér sajnos. Andreas Nilsson lő gólt, először vezetnek a svédek. 5–6

22. perc: Appelgren odaér a bal alsóba tartó labdára, védi Győri átlövését.Ekdahl du Rietz lő közéről, de Mikler a kapu fölé nyomja a labdát.

21. perc: Jó a húzás a jobb szélre, Chrintz beugrik, majd Mikler kezei között a jobb felsőbe bombázza a labdát. 5–5

20. perc: Végre! A tízperces gólcsendet Ligetvári szakítja meg, a bal felső sarokba pattintja a labdát. 5–4

19. perc: Lépéshiba Ligetvárinál, jöhetnek a svédek. Gottfrisson lövését Mikler nyomja a kapufára, a kipattanót pedig begyűjtjük.

18.perc: Balogh lövését Appelgren védi, a svéd kapus indítását azonban Mikler szerzi meg a kapujából kilépve.

17. perc: Ligetvári lövése után Appelgrenről Feketéhez pattan a labda, ő azonban a kapu mellé lő. Lagergren átlövését védi Mikler, a kipattanó azonban a svédeké. Sipos szerez labdát, az emberhátrányunk pedig lepereg.

16. perc: Máthé kapja el Gottfridssont, de lehet hogy a nyakánál fogta meg, ezért már másodszor állítják ki két percre. Gyorsan kihasználják az emberelőnyt, Pellas ugrik be tiszta ziccerben, majd gólt lő. 4–4

15. perc: Ligetvári átlövését védi Appelgren, majd Lukas Nilsson lövése után a sáncról megy a kapu mellé a labda. Mikler reklamál, szerinte hozzáért a labdához, a lassítások alapján igaza van… Időt kérnek a svédek.

14. perc: Andreas Nilsson kap labdát, de a kapu fölé pattintja ziccerben.

13. perc:Gottfridsson lő nagy erővel, de nem találja el a kaput. Nagy Bence a pályán, lövését azonban Appelgren védi.

12. perc: Újabb labdát adunk el, de legalább most nincs gyorsindítás.

11. perc: Balogh bejátszása megint nem jó, rohannak a svédek, Lagergren pedig ezúttal nem hibázza el a ziccert. 4–3

10. perc: Győri talpról, a szaggatotton kívülről, 115 km/h-val küldi a kapuba a labdát (4–2). Rosszul védekezünk, Chrintz előtt megnyílik a fal, de Mikler újabb ziccert véd.

9. perc: Balogh bejátszása nem jó, Appelgren indítja Pellast, akinek a ziccerét Mikler bravúrral védi!

8. perc: Bánhidi kiszorított helyzetből a kapu fölé lövi a labdát. Pellas éles szögből egy cunderrel próbálkozik, MIkler azonban lábbal véd!

7. perc: Szita remekül kezd, ezúttal emberhátrányban, balról a hatoson belülre ugorva elteszi a labdát Appelgren mellett (3–1). Pellas repül be a hatoson belülre balról, majd gólt lő. 3–2

6. perc: Máthét küldik ki két percre, hátulról lökte meg az ellenfelét. Szerencsére ninc svéd gól, Lukas Nilsson lövését Mikler védi.

5. perc: Bánhidi kezéből kiperdül a labda, de szabaddobást kapunk. Szita emelkedik, lő, Appelgrenről pedig a kapuba pattan a labda.2–1

4. perc: Keményen védekezik, passzívnál vannak a svédek,Ekdahl du Rietz pedig a kapu mellé bombázza a labdát.

3. perc:Gottfridsson talpról, futtából a kapunkba bombázza a labdát (1–1). Máthé lövése nem jó, kaput sem talál a labda.

2. perc: Szita keresztbe fut, felugrik, majd egy lövőcsel után kilövi jobb felsőt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a svédek vezethetik az első támadást.Lagergren ugrik be a hatoson belülre, de Mikler véd.

A mieink fehérben, a svédek sötétkékben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Svédország mérkőzés a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének 3. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Nem elég, hogy a magyar válogatott továbbjutott a csoportkörből az Európa-bajnokságon, de azzal, hogy vasárnap 29–28-ra legyőzte Szlovéniát, életben tartotta az esélyét, hogy a középdöntős hatosból az első három hely valamelyikén végezzen, és eljusson Stockholmba, az Eb végjátékába.

EGY LÉPÉSRE AZ OLIMPIA

Mint ismert, az Európa-bajnok egyenesen kijut Tokióba az olimpiára, míg a korábban ötkarikás kvótát vagy selejtezős részvételt nem szerzett együttesek közül a két legjobban szereplő csapat lehet ott a kvalifikáción. Erre a két pozícióra pályázik a magyar válogatott: a selejtező eléréséhez Norvégia, Német-, Svéd-, Horvát- és Spanyolország válogatottjain kívül legfeljebb egy csapat előzhetné meg a mieinket a végelszámolásnál – Szlovénia, Portugália, Izland, Ausztria, Cseh- és Fehéroroszország számít ellenfélnek, közülük kellene ötöt magunk mögött tartani. Kezünkben a sorsunk, hiszen a hátralévő két mérkőzésünkből elég az egyiket megnyernünk ahhoz, hogy biztosan jelenésünk legyen Stockholmban a helyosztókon. A legrosszabb esetben a csoport harmadik helyén végezve – ha ez így lesz, pályára léphetünk a tokiói részvételért.

Ehhez a hátralevő két meccsünkből legalább egyet meg kell nyernünk, ám ennél kézzelfoghatóbb, hogy az olimpiai kvalifikációs torna is elérhető közelségbe került, pedig erre nem sokan tettek volna, amikor fiatal nemzeti csapatunk kiutazott Svédországba…

„Amikor a legkevésbé számít rá az ember, akkor jön a legnagyobb siker. Ezt attól függetlenül mondom, hogy még nincs vége a mostani tornának, de számomra elképesztő az eddigi teljesítményünk, főleg, hogy öt meccs után is a saját kezünkben van a sorsunk – mondta Balogh Zsolt, a magyar válogatott jobbátlövője és egyik legrutinosabb játékosa a Nemzeti Sportnak. – Az az érzésem, hogy jöhet bárki, nem félünk senkitől, nekimegyünk mindenkinek! Azt nem mondom, hogy mindig esélyesek is lennénk, de láttuk, hogy ez eddig sem számított túl sokat.”

A 2017-es és 2019-es világbajnokság, valamint a 2018-as Eb után ez negyedik világversenye a magyar válogatottban, ám úgy gondolja, eredménytől függetlenül talán az elmúlt két hét lesz sportolói karrierjének egyik csúcspontja.

„Mindig is nagy álmom volt, hogy válogatott szinten is el tudjak érni valami igazán szép eredményt, most pedig nagyon közel kerültem hozzá – fogalmazott Balogh, aki Szlovénia ellen 60. alkalommal lépett pályára a nemzeti együttesben. – Sőt, már most is elértünk valamit: a generációváltás után Magyarországnak igenis van férfi kézilabda-válogatottja, amely szerethető, fiatal, harcos, és amelynek büszkén lehet szurkolni.”

Szerinte ennek az Európa-bajnokságnak talán ez a legfontosabb hozadéka, és ebből a szempontból teljesen mindegy, a mieink hányadik helyen végeznek, hiszen a javarészt „ismeretlen” fiatalokból álló gárda megmutatta, nem kell temetni a magyar férfi kézilabdát.

ELLENFÉLNÉZŐ

Svédországnak nem megy ezen a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, hiszen középdöntős csoportjában szerzett pont nélkül utolsó. Viszont ne feledjük, hogy két éve ezüstérmet szerzett a horvátországi Eb-n, ahol az elődöntőben a dánokat győzte le, és azt sem, hogy a mi szempontunkból nem épp fényes az elmúlt évek statisztikája. Legutóbb a 2009-es világbajnokságon tudtuk őket legyőzni Zágrábban (31–30), előtte az 1997-es nyíregyházi Eb-selejtezőn (28–24), ugyanakkor a stockholmi visszavágón 31–23-ra intéztek el bennünket.

A győzelmeink túlnyomó részét a hetvenes és nyolcvanas években szereztük.

A mostani csapatból a kapusuk, a Bundesligában edződő 33 éves Andreas Palicka a torna legjobbjai közé tartozik, eddig 34 százalékkal véd, és jól ismerhetjük a Telekom Veszprém beállóját, Andreas Nilssont is, aki a csapat egyik legjobb góllövője négy meccsen szerzett 18 találattal. Kérdés, mentálisan hogyan kezeli a svéd csapat a helyzetet, hogy az elődöntőbe már biztosan nem juthat be, legfeljebb az ötödik helyért játszhat.

Miután 30 évesen Balogh Zsolt a legidősebb mezőnyjátékos Gulyás István csapatában, a szerepe is megváltozott az elmúlt világversenyekhez képest. A szakmai stáb általában biztonságot, nyugodtságot kér tőle, úgy küldik pályára, hogy a támadásoknál higgadtságot sugározzon a többiek felé, akiket nemcsak „visszafogni”, irányítani is kell. A hétméteresek elvégzése is bizalmi kérdés, amit Balogh maximálisan próbál meghálálni: 13 kísérletéből 11-et értékesített, és 24 gólos beállónk, Bánhidi Bence mögött 21 találattal a második legeredményesebb gólszerző a csapatban.

„Az előzetes beszélgetések alapján ilyen szerepre és ennyi játékidőre számítottam ezen az Európa-bajnokságon – folytatta a tatabányai átlövő, aki szerint a fiatalok nemcsak helytálltak, de olyan önbizalommal léptek tovább a csoportkörből, ami azóta is töretlen. – Azt érzem ezeken a srácokon, hogy nekik teljesen mindegy, ki ellen játszunk, milyen nagy nevek vannak az ellenfélnél, ki ott az átlövő, az irányító vagy a kapus. Csak teszik a dolgukat, nem érdekli őket, ki jön velük szembe. Meg akarják mutatni, hogy ők is itt vannak, hiszen eddig vagy peremberek voltak a válogatottnál, vagy még be sem hívták őket… Óriási lehetőség állt és áll előttük, és eddig éltek is vele. Most minden kerek, nagyon remélem, ez a tündérmese tovább íródik.”

Balogh szerint nagyon jó a csapatkohézió, az edzőkkel pedig gördülékeny a közös munka és a kommunikáció. A Szlovénia elleni győzelemmel nagy lehetőséget kapott a magyar válogatott, hiszen ha folytatja menetelését, elődöntőt is játszhat…

„Csalódott lennék, ha ez a lendület nem tartana ki, és nem tudnánk folytatni a remek szereplést. Persze benne van az is, hogy a következő két mérkőzésen nem nyerünk, de most azt érzem, bármire képesek lehetünk – tette hozzá Balogh, aki szerint most csak a svédekkel kell foglalkozniuk, és nem számolgatni, agyalni azon, mi lenne jó nekik. – Éljünk azzal az eséllyel, hogy a saját kezünkben van a sorsunk!”

Gulyás István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya szerint már megtehetik a játékosai, hogy számolgassanak az olimpiai kvalifikáció esélyeiről. Interjú itt!

Nagy László nem akármilyen kézilabda-pályafutáson van túl, most azonban úgy érzi, 20 év alatt ő sem élt meg olyat, ami a mostani fiatal csapattal történik a Európa-bajnokságon. Részletek és interjú itt!

Éppen megvan az előírt minimális pihenőidő a két meccsünk között – ennek kapcsán Tord Ellingsennel, a magyar válogatott erőnléti edzőjével beszélgettünk arról, mi a teendő ilyen helyzetben. Részletek itt!

Tét van, teher nincs – a helyszínen tartózkodó kollégánk, Vincze Szabolcs jegyzetét ide kattintva olvashatja el.

A MAGYAR VÁLOGATOTT 18 FŐS KERETE –NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
KAPUSOK:Andó Arián (Balatonfüred), Mikler Roland (Mol-Pick Szeged), Székely Márton (Telekom Veszprém)
JOBBSZÉLSŐK:Fekete Bálint (Cuenca – Spanyolország), Hornyák Péter (Tatabánya), Tóth Ádám (Budakalász)
JOBBÁTLÖVŐK:Balogh Zsolt (Tatabánya), Bartók Donát (klub nélkül), Máthé Dominik (Balatonfüred)
IRÁNYÍTÓK:Győri Mátyás (Tatabánya), Ubornyák Dávid (Gyöngyös)
BEÁLLÓK:Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Rosta Miklós (Mol-Pick Szeged), Sipos Adrián (Tatabánya)
BALÁTLÖVŐK:Ligetvári Patrik (La Rioja – Spanyolország), Nagy Bence (Ferencváros), Szita Zoltán (Wisla Plock – Lengyelország)
BALSZÉLSŐ:Bóka Bendegúz (Balatonfüred)
Szövetségi kapitány:Gulyás István
Edző:Chema Rodríguez