Hiába nyert a Veszprém, a Nantes jutott be a négyes döntőbe

2021.05.20. 18:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc visszavágóján a Telekom Veszprém hazai pályán hiába győzte le 32–30-ra a Nantes-ot, összesítésben a francia együttes 62–60-ra nyert, így története során másodszor készülhet a kölni négyes döntőre.
Hiába nyert otthon a Veszprém, a Nantes jutott be a négyes döntőbe (Fotó: Szabó Miklós) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
TELEKOM VESZPRÉM–HBC NANTES (francia) 32–30 (18–15)
Veszprém, 4355néző.Vezette:Schulze, Tönnies (németek)
VESZPRÉM:Corrales – Gasper Marguc4 (3),Jahja6,Lékai2,A. Nilsson, Borozan3,Manaszkov2.Csere:Cupara (kapus), B. Blagotinsek, NENADICS7,MORAES5,Markussen3,Ligetvári, Tönnesen, Mahé.Edző:David Davis
NANTES:Nielsen – BALAGUER6,GURBINDO5,PECHMALBEC5,CAVALCANTI4,Briet, Rivera4 (3).Csere:Dumoulin (kapus), Ovnicek2,Monar, Milic, LAZAROV4,Damatrin-Bertrand, Minne.Edző:Alberto Entrerríos
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–5.10. p.:4–6.15. p.:8–9.18. p.:10–10.22. p.:12–11.26. p.:15–12.30. p.:18–14.36. p.:20–20.39. p.:22–23.44. p.:25–25.49. p.:27–26.50. p.:29–26.53. p.:31–28.57. p.:31–29
Kiállítások:6, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 4/3
David Davis:– Nehéz volt ez a találkozó. Harcolt a csapat, de most a Nantes jobb volt. A klubnak nagyon fontos volt a mérkőzés, és tudom, hogy ez nem jó eredmény, hiszen a célunk Köln volt. Fájdalmas, nehéz pillanat ez. Nagyon vártam ezt az idényt, a munkát ezzel a kerettel, ám sajnos nem sikerült teljesíteni az egyesület elvárását. A játékosok mindent megtettek, száz százalékot nyújtottak, sajnos azonban az idén nem harcolhatunk a BL-győzelemért.
Alberto Entrerríos:– Nagyon boldog vagyok, edzőként eddig még nem sikerült elérnem a kölni négyes döntőt. Úgy éreztük, a továbbjutás szinte lehetetlen a Veszprém Arénában, ilyen közönség előtt. Mivel a kapusaink a visszavágón nem voltak a csúcson, ezért támadásban kellett kimagaslót nyújtanunk. A játékosok teljesítménye minden elismerést megérdemel.

Továbbjutott: a Nantes,62–60-as összesítéssel

Csütörtök este közel telt ház, több mint négyezer néző várta a játékosokat a Veszprém Aréna lelátóján. A biztatásra szüksége is volt a Veszprémnek, hiszen egy héttel ezelőtt Franciaországban 32–28-ra kikapott a Nantes-tól.

A remek hangulat ellenére a visszavágó sem úgy kezdődött, ahogy azt a bakonyiak eltervezték, Emil Nielsen több védést is bemutatott, míg a franciák szinte minden támadásukat góllal fejezték be. Nem csoda, hogy David Davis hamar megunta a látottakat, és már a 8. percben kikérte az első idejét.

A fejmosás jót tett a hazai együttesnek, összeállt a védekezés, támadásban pedig Petar Nenadics és Omar Jahja hátára vettea csapatot – különösen előbbi volt elemében, négy gólja mellett számtalan gólpasszt is kiosztott az első félidőben. Így a 18. percben összejött az egyenlítés, ehhez Vladimir Cupara is nagyon kellett: a kapuban a spanyol kollégáját, Rodrigo Corralest váltó szerb kapus rögtön ziccert fogott, majd több másik védést is bemutatott.

Nem sokkal később a vezetést is átvette a Veszprém, sőt, a 30. percben már néggyel ment (18–14), végül háromgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre (18–15). Davisnak csak Blaz Blagotinsek miatt fájhatott a feje, mivel a szlovén beálló a 27. percben a harmadik kiállítását is begyűjtötte, így jóval idő előtt befejezte a mérkőzést.

A fordulás után jól kezdett a Veszprém, ám 20–16-os vezetés után három perc leforgása alatt egyenlített a Nantes. Sőt, a vendégcsapat az első félidő első tíz percében tíz gólt szerzett, ezzel a vezetést is átvette.

Ekkor a kapuba visszatérő Corrales bemutatott néhány védést, és a bakonyiak támadójátéka ismét összeállt, így a Veszprém újra el tudott lépni három góllal. A hajrában aztán hiába védett hetest Corrales, és lőtt hihetetlenül nagy átlövésgólt Dejan Manaszkov, nem sikerült a háromgólos előnyt négyre növelni, sőt a hét hat elleni játék után szerzett gólokkal még a franciák léptek közelebb, ezzel pedig az utolsó másfél percre nem maradtak izgalmak: a Veszprém hiába győzött a visszavágón 32–30-ra, összesítésben két góllal, 62–60-ra a Nantes nyerte meg a párharcot.

A francia együttes története során másodszor készülhet a kölni négyes döntőre, az ideit megelőzően 2018-ban egészen a fináléig jutott, ám ott kikapott a szintén francia Montpellier-től.

A BARCA JUTOTT UTOLSÓKÉNT A FINAL FOURBA

A nap másik mérkőzésén a Meskov Breszt Barcelonába látogatott. Az első mérkőzést 33–29-re elveszítő fehéroroszok számára a találkozót megelőzően még nem tűnt megoldhatatlan feladatnak a szűk hátrány leküzdése, ám a Barca lehengerlő játékával nem tudtak mit kezdeni. A katalánok már a félidőben is nyolcgólos előnnyel vonultak pihenőre, a végeredmény pedig még fölényesebb lett: tizenkét, összesítésben pedig 16 találatnyi különbség alakult ki a csapatok között.

A mérkőzésen a hazaiak részéről Casper Mortensen, a vendégektől pedig Mikita Vailupau egyaránt hét alkalommal talált a kapuba, így ők lettek az összecsapás legeredményesebb játékosai.

Barca (spanyol)–Meskov Breszt (fehérorosz) 40–28
Továbbjutott: a Barca, 73–57-es összesítéssel

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
PSG (francia)–THW Kiel (német) 34–28 (16–15)
Továbbjutott:aPSG,63–59-es összesítéssel
Flensburg (német)–Aalborg (dán) 33–29 (14–16)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Időt kérnek még a vendégek. Rivera még a kapu mellé küldi a labdát, Nenadics is ellövi, de ennek már tényleg nincs jelentősége. Ez a vége, hiába nyert a Veszprém 32–30-ra, a Nantes készülhet története második négyes döntős szereplésére.

59. perc: Lazarov is betalál (32–30), majd véd a vendégek kapusa.

58. perc: Továbbra is hét a hat ellen támadnak a vendégek. Gurbindo lő gólt (31–29), de a középkezdés után Manaszkov azonnal válaszol (32–29), páros lábról ugrott fel, óriási gólt lőtt.

57. perc: Hét a hat ellen támadnak a vendégek. Lazarov lövése után Corrales véd, de a kipattanónál Monar hetest harcol ki. Rivera hetesét lábbal védi Corrales! Nenadics kap labdát, de a kapu fölé bombázza a labdát.

56. perc: Davis időt kért. Nilsson kap szabaddobást. Jahja lövése nem volt pontos, Nielsen könnyedén védett.

55. perc: Ovnicek passza nem jó a szélre, kint volt a labda. Megint támadhat a négygólos vezetésért a Veszprém.

54. perc: Passzívon a Veszprém, Markussen is a kapu fölé lövi a labdát.

53. perc: Moraesvalahogy összekaparja a labdát, gólt lő (31–28), majd lent marad a földön. Ligetvári jól lép ki, egymás után kétszer akasztja meg a vendégek támadását. Ovnicek bombázza a kapu fölé a labdát.

52. perc: Nenadics remek passza után Markussen lő gólt (30–27). Corrales kis híján véd, de Lazarov lövése után becsúszik a labda. 30–28

51. perc: Gyors gól, Moraes talál be rendezetlen védelemmel szemben (29–26). Balaguert megtalálják a szélen, beugrik, majd gólt lő. 29–27

50. perc: Jahja kis híján labdát szerez, de nem sikerült elcsípnie. Ligetvári blokkol, marad a labda a vendégeknél. Elveszik a labdát a Nantes-tól.

49. perc: Nenadics lövését védi a kapus, de a német játékvezetők hetest ítélnek – nem biztos hogy jogosan. Marguc ezt is belövi. 28–26

48. perc: Markussen bejátszása rossz volt, jöhet a Nantes. Lazarov szakít meg egy hétperces gólcsendet. 27–26

47. perc: Corrales véd Lazarov lövése után, de Gurbindo visszaszerzi a labdát. Nincs könnyű Nantes-gól, jahja kap bele Minne passzába.

46. perc: Moraes majdnem megszerzi a labdát, de visszakapják a franciák láb miatt. cavalcanti lövése után Corrales véd, majd Nenadics lő gólt rendezetlen védelemmel szemben. 27–25

45. perc: Passzívnál labdát szerez a Veszprém, majd góllal fejezi be a lerohanást, Moraes volt eredményes (26–25). Visszavette a vezetést a Veszprém, időt kérnek a franciák.

44. perc: Maqueda kap sárga lapot a kispadon. Passzívnál Lazarov lő, de Ligetvári blokkol. Ráadásul jön egy gyors gól Borozantól, és lehet hogy jön egy piros lap is (25–25). Nem, Monar egy kétperces kiállítással megússza.

43. perc: Nenadics bejátszáa után Moraes lő, de a labda a kapufáról kifelé pattant. Ligetvári belekap a labdába, de az az alapvonalon pattog ki.

42. perc: Sikerül ziccert kialakítani, Nenadics pedig gólt lő (24–25). Corrales véd Gurbindo átlövése után.

41. perc: Cavalcanti emelkedik, majd kilövi a bal alsó sarkot. 23–25

40. perc: Cupara helyére Corrales állt vissza, a másik oldalon Borozan bombázza a kapuba a labdát (23–23).Ovnicek szerez gólt (23–24), majd hibáznak a veszprémiek támadásban.

39. perc: Passzívnál jó a húzás a szélre, Balaguer pedig átejti Cuparát, vezet a Nantes. 22–23

38. perc: Jahja nem tud labdát szerezni, Cavalcanti így zavartalanul lőhet a bal alsó sarokba (22–22). Nenadics lövése után lelassul a sáncon a labda, majd Dumoulin véd.

37. perc: Eladják a labdát a franciák, de Nenadics indítása sem jó.Pechmalbecgóllal büntet (21–21), de Jahja gyorsan válaszol. 22–21

36. perc: Jahja veszíti el a labdát, jön a lerohanás, Gurbindo belövi a ziccert (20–20). Egyenlített a Nantes, időt kér a Veszprém. Borozan passza utánNenadicskét védő között bújik be, majd gólt lő. 21–20

35. perc: Nenadics bejátszása nem jó, nincs fújás, indulnak a franciák, Rivera gólt lő. 20–19

34. perc: Lékai remek kiszolgálása után Nilsson lövésétDumoulin védi. Lékai marad a földön, ápolni kell. Nem tud lábra állni,Pechmalbec lépett rá a lábára. Hetest kap a vendégcsapat, Rivera belövi. 20–18

33. perc: Jahja megcsinálja a helyet, Lékai bemegy, majd kilövi a jobb alsó sarkot (20–16) Gyors válasz jön, Balaguer köszön be. 20–17

32. perc: Marguc indul meg, szabaddobást kap. Jahja lő egy pazar átlövésgólt (19–16). Fontos védés, Cupara hárítjaPechmalbec lövését, majd Balaguer ront.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadnak a vendégek,Pechmalbec gólt lő.18–16

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Nenadics érkezik lendületből, és pazar gólt lő (17–14). Lazarov lövése után Cupara véd, majd Moraes szerez újabb gólt, néggyel vezet a Veszprém, ezzel jelen pillanatban továbbjutásra áll (18–14). Hét a hat ellen támadnak a franciák,Pechmalbec gólt lő, így a szünetben a Veszprém 18–15-re vezet.

29. perc: A hazaiak támadóhibát reklamálnak, de a játékvezetők büntetőt ítélnek. Rivera ezt is belövi Cuparának. 16–14

28. perc: Rivera gond nélkül gólra váltja a büntetőt (15–13).Pechmalbec blokkol, de tovább támadhat a Veszprém, majd Moraes eredményes Nenadics remek passza után. 16–13

27. perc: Blagotinsek blokkol, de szabaddobást kapnak a vendégek. Harmadik kétperces kiállítását is megkapja Blagotinsek, Briet-nek csapott oda. Hetest kapnak a franciák.

26. perc: Nenadics harcol ki egy újabb hetest, Marguc jön, és ezt is belövi, hárommal vezet a Veszprém. 15–12

25. perc: Tanácstalan a vendégcsapat, remek a veszprémi védekezés, végül Lazarov küldi a kapu mellé a labdát.

24. perc: Nenadics harcol ki hetest, nem is lehet kérdés. Marguc gólra váltja a büntetőt. 14–12

23. perc: Ez is bent van, Nenadics talál a kapuba (13–11). Időt kérnek a vendégek. Blagotinseket küldik ki másodszor is két percre, majd Lazarov lövi ki a bal alsót. 13–12

22. perc: Minne közbelő, de Cupara véd, Manaszkov pedig begyűjti a kipattanót.

21. perc: Passzívnál elveszik a labdát a Nantes-tól, átveheti a vezetést a Veszprém. Át is vesz,Markussen lő, a labda pedig ismét a kapuban köt ki. 12–11

20. perc: Keményen védekezik a Veszprém, szabaddobást kap a Nantes.

19. perc: Hosszú támadás végén Markussen lő, Nielsenről pedig a kapuba pattan a labda. 11–11

18. perc: Blagotinsekbe mennek bele, Jahja pedig rendezetlen védelemmel szemben eredményes, egyenlít a Veszprém (10–10). Visszaveszi a vezetést a Nantes,Pechmalbec lő gólt. 10–11

17. perc: Nenadics lövése után Nielsen véd, de oldalt megy ki a labda. Jahja előtt megnyílik az út a kapu felé, be is megy rajta, majd gólt lő. 9–10

16. perc: Kiegészülnek a vendégek, támad a Veszprém.

15. perc: Gyors válasz, Marguc eredményes a jobb szélről (8–9). A vendégek is gólt szereznek, ezúttalPechmalbec talál be Cuparának. 8–10

14. perc: Emberelőnyben támadhat a Veszprém, gyorsan jön is a gól, Jahja találja magát ziccerben, és nem is hibázik (7–8). Szépen és gyorsan járatják a labdát a franciák, végül Balaguer ejti át Cuparát. 7–9

13. perc: Ovnicek hibázik, egyre zárkózhat a Veszprém. Borozant blokkolják, de Cavalcanti fellökte, két percre kiküldik.

12. perc: Jó a húzás a jobb szélre, Balaguer beugrik és a jobb felső sarokba bombázza a labdát (5–8). Kapust cserél a Veszprém, Cupara váltja Corralest. Labdát szereznek a vendégek, Gurbindo ziccerben, de Cupara véd. Góllal büntet a Veszprém, Lékai köszön be. 6–8

11. perc: Ez is bent van, Gurbindo harmadszor eredményes (4–7). Gyors veszprémi válasz, Nenadics eredményes. 5–7

10.perc: Manaszkov Nenadicstól kap labdát, beugrik, majd a kapuba pattintja a labdát. 4–6

9. perc: Nenadics a szaggatotton kívül ugrik fel, és a kapuba pattintja a labdát (3–5). Nyitott védekezéssel próbálkozik a Veszprém, Cavalcanti azonban gyorsan gólt lő. 3–6

8. perc: Cavalcantit blokkolja Blagotinsek. Lékai labdát szerez, majd Riverát küldik ki két percre. David Davis máris időt kér.

7. perc: Ovnicek bejátszásába belekap Borozan, jöhet a Veszprém. Nincs gól, Lékai adja el a labdát.

6. perc: Gurbindo szerez újabb gólt, hiába kapott bele a labdába Corrales (2–5). Lékai kap szabaddobást, kiegészül a Veszprém. Újabb Nielsen-védés, megint Nilsson lövése után véd a kapus.

5. perc: Lékai talpról lő, de Nielsen véd.

4. perc: Jahja kap sárga lapot, majd Blagotinseket küldik ki két percre, emebrhátrányban a Veszprém. Ez is bent van, Ovnicek lövése után a kapufáról pattan a gólvonal mögé a labda. 2–4

3. perc: Gurbindo előtt nincs blokk, könnyű gólt lő (1–2). Borozan is lő egy óriási gólt (2–2). Cavalcanti szerez gyors gólt (2–3), majd Nilsson ejti a lécre a labdát.

2. perc: Nilsson lövése után Nielsen véd bravúrral. Cavalcanti kap sárga lapot. Jahja lövése után belekap a labdába a kapus, de végül a gólvonalon túlra csorog a labda. 1–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a veszprémiek támadhatnak először. Borozant blokkolja Cavalcanti, majd a lerohanás végén Balaguer lő gólt. 0–1

A hazaiak piros, a vendégek fehér mezben lépnek pályára.

Közel telt ház, több mint négyezer néző van a Veszprém Aréna lelátóján.

Az első mérkőzésen a Nantes 32–28-ra nyert Franciaországban. Részletek itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–HBC Nantes negyeddöntő visszavágója a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A tét a kölni négyes döntőben való részvétel. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Négygólos hátrányt kell ledolgoznia hazai pályán a Telekom Veszprémnek a Nantes ellen, hogy bejusson a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, ami egyáltalán nem lehetetlen feladat.

„Ez lesz a szezon legfontosabb meccse!– mondta a Nemzeti SportnakAndreas Nilsson,a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának svéd beállója a Nantes elleni, csütörtöki Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágójáról.–Négy góllal alulmaradtunk idegenben, ami nem számít soknak a kézilabdában, de sokkal kevesebbet nyújtottunk annál, mint amit tudunk. Örülhetünk, mert a kinti meccs alapján lehetnénk nagyobb hátrányban is... Ez a négy gól ledolgozható, minden esélyünk megvan, hogy megfordítsuk a párharcot, főleg hazai pályán, szurkolókkal. A cél egyértelmű: a kölni final fourba akarunk jutni!”

A játékos szerint a múlt heti hibákat nem szabad újból elkövetni, különös tekintettel a labdaeladásokra. Mivel az idény során David Davis együttesének nemigen volt mélypontja még akkor sem, ha nem ment neki a játék, és aránylag kiegyensúlyozott teljesítményt tudott nyújtani, a fordítás most sem tűnik lehetetlen vállalásnak.

„Hátul erősek vagyunk, erre kell most is alapoznunk. A védekezés és az ebből indított ellentámadások lesznek a visszavágó legfontosabb elemei– fogalmazott a 31 éves Nilsson.–A franciáké komplett csapat, minden poszton jók, különösen a szélsőik és a kapusuk. Emil Nielsennek elképesztő idénye van.”

A bakonyiak játékosa úgy véli, a kétszeres Európa-bajnok spanyol beálló, Adria Figueras sok gondot okozhat, noha a Nantes fegyvere most elsősorban a mentális erő, ugyanis remek formában van, az elmúlt időben olyan csapatokat győzött le, mint a Kielce, a PSG vagy múlt héten a Veszprém.

A negyeddöntő első mérkőzése óta mindkét gárda lejátszott egy-egy nyögvenyelős bajnokit, mert bár a Nantes és a Veszprém is nyert, egyiknek sem ment simán. Szinte ugyanaz volt a forgatókönyv mindkét esetben: indiszponált első félidő után a másodikban sikerült megszerezni a két pontot – bár nyilván mindkét edző, David Davis és egykori csapattársa, Alberto Entrerríos is a csütörtöki BL-találkozóra tartalékolt.

Az idényben eddig mindössze két csapat tudott győzni a Veszprém Arénában, a Barca (37–34) és az Aalborg (32–30), a Nantes ráadásul története során először léphet pályára a magyar csarnokban, lévén a csoportmeccset az egyik bíró pozitív koronavírustesztje miatt törölték, és a feleknek 5–5-ös végeredménnyel jegyezték be a meccset.

A Nantes ráadásul szurkolók előtt debütál Veszprémben, amihez vegyük hozzá, hogy a hazai együttesnek régen volt ilyen fontos meccse, mint a csütörtöki. Ennek elégnek kell lennie. VINCZE SZABOLCS