Férfi kézilabda BL: Karacic remekelt, a PSG megint kikapott

H. D.H. D.
2020.10.22. 22:21
Talant Dujsebajev (középen) csapata nagy csatában győzte le a PSG-t (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában a Kielce nagy csatában, a 13 gólos Igor Karacic vezetésével 35–33-ra legyőzte a PSG-t, amely így a negyedik meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

A PSG jól kezdett a Kielce vendégeként, a házigazda azonban az első félidő végén utolérte az ellenfelét (18–18). A fordulás után a lengyel együttes került fölénybe, Talant Dujsebajev csapata négy góllal is elhúzott. A franciák azonban nem adták fel, tíz perc alatt ledolgozták a hátrányt, sőt, az 55. percben már náluk volt az előny.

A végén azonban nem örülhetett a PSG: a végjátékban a vendégjátékosok többször is hibáztak, így a 15 kísérletéből 13 (!) gólt szerző Igor Karacic vezetésével 35–33-ra nyert a Kielce – Mikkel Hansen pedig hiába lőtt 10 gólt, csapata negyedik BL-meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

Az Elverum ugyan többnyire jól tartotta magát, de vezetni egyszer sem tudott a Flensburg vendégeként, s végül 37–35-re kikapott. A norvég együttes magyar átlövője, Máthé Dominik nyolc kísérletéből három gólt szerzett. A hazaiak legeredményesebbje nyolc góllal a norvég Göran Johannessen volt – egy találattal megelőzve honfitársát, Magnus Rödöt.

A Vardar és a Porto egy rendkívül fordulatos mérkőzésen játszott döntetlent méghozzá úgy, hogy a vendégek az utolsó másodpercben szerzett góllal mentették 25–25-re a meccset. Az északmacedón együttes legeredményesbb játékosa Ivan Cupic volt, míg a portugál csapatban Iturriza Álvárez szintén hét góllal zárt.

A Meskov Breszt–Mol-Pick Szeged (26–24) mérkőzésről ide kattintva olvashat.