Férfi kézi-vb: „Sz.r érzés” – a németek szerint kihúztuk a lábuk alól a talajt

N. T.N. T.
2021.01.20. 10:42
Paul Drux a pólóját is a fejére húzta (Fotó: AFP)
A német férfi kézilabda-válogatott tagjai érthető módon csalódottan értékeltek, miután szoros végjátékban egy góllal kikaptak a mieinktől az egyiptomi világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, így nehéz helyzetből  kezdik a középdöntőt.

A lefújás után a mieink ünnepeltek, míg a túloldalon Alfred Gíslason, aki hatodik meccsén az első vereségét szenvedte el német szövetségi kapitányként, leroskadt az egyik székre, és üres tekintettel meredt maga elé. Látszott, szíven ütötte, ahogy az utolsó másodpercekben kicsúszott a kezükből a mérkőzés.

„Sajnálom, hogy az erőfeszítésünk nem volt elég. Szoros és rendkívül érdekes meccset játszottunk, amelyet szerintem mi is megnyerhettünk volna, de a végén többet hibáztunk, mint a magyarok” – összegzett az izlandi szakember, akinek gyorsan fel kell ráznia a csapatát, ugyanis csütörtökön egyből az Eb-győztes spanyolok jönnek a középdöntőben. A negyeddöntőhöz aligha fér bele egy újabb botlás a németeknek.

„A spanyolok a torna egyik esélyesei. Azon a meccsen nem hagyhatunk ki ennyi helyzetet, és a védelmünknek is jobban kell zárnia”tekintett előre Gíslason.

„Sz.r érzésmondta röviden az öt gólig jutó irányító, Philipp Weber a ZDF-nek, majd így folytatta. – Rendkívül csalódást keltő, ahogy véget ért számunkra a meccs. Legalább egy pontot megérdemeltünk volna. Miután megnyugodtunk, elő tudtuk húzni az erősségeinket, a második félidőben már jól játszottunk, de aztán a végén többször is túl távol voltunk egymástól.”

A német védelem közepén Johannes Golla és Sebastian Firnhaber kettőse nem bírt Bánhidi Bencével, akit rendre meg tudtunk játszani, ezek az akciók mind góllal vagy hétméteressel zárultak.

A németeknél Marcel Schiller kezdett balszélsőben, és hét góljával csapata legeredményesebb játékosa lett. A második félidőben váltotta Uwe Gensheimer, aki ezúttal kevesebbet tudott hozzátenni csapata játékához.

„Szomorú vagyok, megnyerhettük volna a meccset. Mintha kihúzták volna a talajt a lábunk alól” – szemléltette az érzéseit Gensheimer a lefújás után, míg Julius Kühn annyit tett hozzá, aludniuk kell egyet erre a vereségre.

Így ünnepeltünk az öltözőben

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (2021. január 13–31., Egyiptom)
A-CSOPORT, 3. (UTOLSÓ) FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 29–28 (15–14)
Gíza, zárt kapuk mögött. Vezette:
Gubica, Milosevic (horvát)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Rodríguez P., MÁTHÉ D. 8 (2), LÉKAI 4, BÁNHIDI 8, Szita 3, Bóka. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., ifj. Rosta M. 1, Ancsin 2, Bodó 2, Balogh Zs. 1 (1), Sunajko S. Szövetségi kapitány: Gulyás István
NÉMETORSZÁG: Wolff – Kastening 2, Häfner 3, Firnhaber, Golla 1, J. Kühn 3, M. SCHILLER 7 (4). Csere: Bitter (kapus), PH. WEBER 5, Schmidt, Böhm 2, Gensheimer 1, DRUX 3, Groetzki 1. Szövetségi kapitány: Alfred Gíslason
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 6. p.: 3–4. 14. p.: 7–5. 17. p.: 10–6. 22. p.: 13–9. 26. p.: 15–10. 33. p.: 17–16. 36. p.: 18–18. 44. p.: 22–20. 47. p: 22–22. 50. p.: 23–24. 56. p.: 26–26. 59. p.: 28–27
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4