Férfi kézi-vb: Németország hosszabbítás után győzte le Egyiptomot

2023.01.27. 17:32
Andreas Wolff (előtérben) volt a németek hőse (Fotó: Getty Images)
Drámai csatában harcolta ki a 2023-as férfi kézilabda-világbajnokság 5. helyéért való megmérkőzés jogát a német válogatott, amely hosszabbításban, 35–34-re győzte le Egyiptomot.

Egyértelműen a németek kezdték erősebben a találkozót: az első egyiptomi találatot már 3–0-s hátrányban szerezte Sebib. Az európai csapat az első félidő egészében jobb volt ellenfelénél, amely kétségbeesetten futott az eredmény után. Az egyiptomiak lövőkedvével nem volt gond: több mint tízzel több lövést eresztettek meg riválisuknál, de pontatlanul céloztak, ellenben a németek közel 80 százalékos pontossággal tüzeltek és háromgólos előnnyel vonultak a szünetre. 17–14

A fordulás után egy alaposan feltüzelt afrikai válogatott futott ki a pályára. A nagy lelkesedés a játékrész elején még visszaütött – Abdelhak kapott piros lapot –, de szép lassan ledolgozták a hátrányukat. Az 52. percben Stutzke is kiállt, így a piros lapok száma is egalizálódott. Az utolsó percekben – az ihletett formában védő egyiptomi kapusnak köszönhetően – nem tudták eldönteni a továbbjutás kérdését a csapatok, így jöhetett a hosszabbítás. 30–30

Az első öt percben nem született döntés (33–33), a második periódusban viszont Steinert és Köster góljaira csak egy találattal tudott válaszolni Egyiptom – az összesen 20 lövést hárító Wolff kétszer is hatalmasat védett –, így a németek az ötödik helyért játszanak majd Norvégiával, míg az egyiptomiak a mieinkkel vívnak meg a hetedik helyért. 35–34