Férfi kézi-vb: nem bírtak egymással az oroszok és a fehéroroszok

H. D.H. D.
2021.01.14. 17:07
Csütörtökön beindul a nagyüzem a kézilabda-világbajnokságon (Fotó: AFP)
Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság H-csoportjának 1. fordulójában Fehéroroszország 32–32-es döntetlent játszott Oroszország kézilabda-szövetségének csapatával.

Mint ismert, a doppingügyekben elmarasztalt Oroszország férfiválogatottja a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) ítélete nyomán kénytelen más néven (Oroszország kézilabda-szövetségének csapata, röviden Orosz csapat) szerepelni az egyiptomi tornán.

Az első öt percet leszámítva a fehéroroszok kezdtek jobban, az oroszok végig egy- és kétgólos hátrányban voltak – igaz, az első félidő végére sikerült kiegyenlíteniük. 15–15

A második félidő első felében is végig a fehéroroszoknál volt az előny, az oroszok azonban a 45. percben egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették. Az izgalmas hajrában többször is fordult az állás, az utolsó másodpercekben pedig az oroszoknak volt esélye megnyerni a meccset, a négy góllal záró Danyiil Siskarjov – aki a Telekom Veszprém jobbszélsője – lövését azonban védte a kapus, így maradt a 32–32-as döntetlen.

A mérkőzés legjobbjának a 13 lövéséből tíz gólt szerző fehérorosz Mikita Vailupaut választották. A Mol-Pick Szeged orosz irányító-átlövője, Dmitrij Zsitnyikov három góllal zárt. A második fordulóban az oroszok Szlovéniával, a fehéroroszok pedig Dél-Koreával találkoznak.