Férfi kézi-vb: Ezek a srácok csodálatosak – Chema Rodríguez

Vincze Szabolcs (Kristianstad)Vincze Szabolcs (Kristianstad)
Vágólapra másolva!
2023.01.14. 23:08
null
Chema Rodríguez (Fotó: Kovács Anikó/MKSZ)
A magyar férfi-kézilabda-válogatott Izland elleni szenzációs, 30–28-as győzelmét követően így értékelt lapunknak Chema Rodríguez szövetségi kapitány.

 

Ahogyan már korábban is mondtam, ezek a srácok csodálatosak. Mindig azt mondjuk, hogy olyanok vagyunk, mint egy család, együtt vagyunk és együtt harcolunk. Hatgólos hátrányban voltunk és az izlandi szurkolók miatt olyan volt, mintha náluk otthon játszottunk volna. A srácok elhitték hogy kemény munkával nyerhetünk és az utolsó pillanatig dolgoztak, harcoltak és lépésről lépésre megnyerték ezt a meccset. Örülök a csapatomnak, mert képes volt eldönteni egy ilyen mérkőzést” – dicsérte tanítványait Chema Rodríguez.

A probléma az volt, hogy az első félidőben ugyan jól játszottunk, viszont – mint az előző meccsen – sok jó helyzetünk volt, de a kapusuk többször is védeni tudott, a kipattanók pedig nekik kedveztek. Egy pillanatban 17–12-re vezettek, de a szünetben elmondtam, hogy jól dolgoztunk. Ezután a második félidőben azt mondtuk, hogy folytatjuk azt, amit elterveztünk, mivel szeretjük a jól elvégzett munkát. És ez történt, a fiúk hittek magukban, a megbeszéltek szerint támadtak és védekeztek, Roli pedig az utolsó 10 percben csodálatos volt. Ez ilyen, egyre közelebb és közelebb kerültünk és végül odaértünk” – idézte fel a mérkőzésen történteket a spanyol mester.

Ez az első kapitányi megbízatásom, így nem igazán van mihez hasonlítanom ezt. De így, hatgólos hátrányból nyerni, ilyen szurkolók előtt – szerintem ez egy csodálatos eredmény. Jelenleg ez a kedvenc mérkőzésem” – válaszolta Chema Rodríguez arra a kérdésre, hogy ez volt-e a kedvenc mérkőzése edzői pályafutása során.

A MÉRKŐZÉSRŐL RÉSZLETEKET ITT OLVASHAT!

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT (Kristianstad)
IZLAND–MAGYARORSZÁG 28–30 (17–12)
Kristianstad, 4615 néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
IZLAND: GÚSTAVSSON 1 – Gudjónsson 3, MAGNÚSSON 7 (4), Jónsson, Gíslason, Pálmarsson 3, ELÍSSON 9. Csere: Hallgrímsson (kapus), T. Kristjánsson, G. Kristjánsson 1, VIDARSSON 4, Smárason. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson
MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 4, ANCSIN G. 6, Lékai 2 (1), BÁNHIDI 3, Szita 4, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., BODÓ 3, Hanusz, Ilic Z. 1, Ligetvári, ROSTA M. 4 (2), Szöllősi Sz. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–1. 10. p.: 6–6. 14. p.: 8–8. 21. p.: 13–8. 24. p.: 13–10. 34. p.: 20–14. 39. p.: 23–19.. 47. p.: 25–24.. 53. p.: 28–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3


A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. MAGYARORSZÁG 2 2 65–55 +10 4
2. Izland 2 1 1 58–56 +2 2
3. Portugália 2 1 1 58–54 +4 2
4. Dél-Korea 2 2 51–67 –16
0

A MAGYAR VÁLOGATOTT UTOLSÓ CSOPORTMÉRKŐZÉSE
Január 16., hétfő
20.30: Portugália–Magyarország (Tv:M4 Sport) –élőben az NSO-n!

Legfrissebb hírek

A dán szakértők sem értik, miért maradt el a magyar hétméteres a svédek elleni végjátékban

Kézilabda
3 órája

Rosta Miklós: Amíg itt vagyunk az Eb-n, küzdünk és harcolunk az utolsó percig

Kézilabda
13 órája

Bátor játék és döntetlen a házigazda svédek ellen a férfi kézilabda Eb-n

Kézilabda
13 órája

Izland pontot vesztett Svájc ellen, a horvátok nyertek a szomszédok ellen a kézi Eb-n

Kézilabda
18 órája

Férfi kézilabda Eb: Svédországot legyőzni nagyon nehéz, de nem lehetetlen

Kézilabda
Tegnap, 10:00

Chema Rodríguez: Most kell megmutatnunk, hogy milyen erős csapat vagyunk!

Kézilabda
2026.01.26. 18:23

Férfi kézi Eb: Javier Sabaté szerint Fazekas Gergő a magyar válogatott vezére

Kézilabda
2026.01.26. 09:19

Izland nyerte az északi rangadót a kézilabda Eb-n

Kézilabda
2026.01.25. 19:57
Ezek is érdekelhetik