Férfi kézi NB I: szoros meccset nyert meg idegenben a Tatabánya és az FTC

2021.02.05. 19:58
Nagy Bence (jobbra) főszerepet vállalt a győzelemben (Fotó: fradi.hu)
A Tatabánya a Komló, a Ferencváros az Eger otthonában nyert két góllal a férfi kézilabda NB I-ben.

A Ferencvárosnak volt miért visszavágnia, hiszen az Eger novemberben nyerni tudott a Népligetben. A második félidőben négy góllal is elment a hazai csapat, innen tudott fordítani az FTC. A világbajnokságot megjáró Nagy Bence 13 lövésből 12 gólt elérve segítette győzelemhez a fővárosi együttest.

A két Sunajko, Filip és Stefan közül utóbbi örülhetett, ugyanis az anyagi problémákkal küszködő Tatabánya fordulatos meccsen győzött a Komló vendégeként. A magyar nemzeti együttesben az egyiptomi világbajnokságon bemutatkozó volt szerb utánpótlás-válogatott Sunajko Stefan négy gólt szerzett, míg bátyja ötöt. A Komló 1–0 után 19–18-ra vezetett ismét a Tatabánya ellen, a hajrá azonban a Bányászé volt, amely szűk győzelmet aratott.

A TATABÁNYA VÁLOGATOTT JÁTÉKOSAI A VB-RŐL

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 2. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SBS-EGER–FERENCVÁROSI TC 28–30 (17–16)
Eger, zárt kapuk mögött. Vezette:
Andorka, Hucker
EGER: BALOGH T. – TÓTH R. 5, Rédei 3, Machác 3, Kiss G., BERNATONIS 8, Holdosi 1. Csere: LEZÁK 5, Schmid, Kovács M., Szuharev 2, Száva 1, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
FTC: ZERNOVIC – BUJDOSÓ 7 (2), Ónodi, Bognár A. 2, Füzi 2, NAGY BENCE 12, Kovacsics P. 1. Csere: Győri K. (kapus), PORDÁN 2, Mikita 1, Andjelics 3, Schuch. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 12. p.: 10–8. 18. p.: 11–10. 24. p.: 14–13. 36. p.: 20–18. 42. p.: 23–21. 48. p.: 24–24. 54. p.: 26–26
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– A második félidőben már négy góllal is vezettünk, de kulcsjátékosaink elfáradtak. Sajnálom, hogy Nagy Bence semlegesítését nem tudtuk megoldani. A végjátékban a vendégek voltak magabiztosabbak.
Horváth Attila: – Kiváló játékkal sikerült nyerni, nagyot küzdöttünk. Az Eger stílusa annyira nem fekszik nekünk, de a végére megtaláltuk a győzelem kulcsát.

A 3. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SPORT36-KOMLÓ–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 23–25 (13–15)
Komló, zárt kapuk mögött. Vezette:
Bócz, Wiedemann
KOMLÓ: GRANIC – SZKOKÁN 3, Oláh T. 3, F. SZUNAJKO 5, Grünfelder, Jerkovic 1, Csomot 1. Csere: Djurkevics (kapus), TAKÁCS B. 3 (2), Zobec 1 (1), Jóga 2, Vaskó 3, Hoffmann 1, Balázs S. Edző: Kilvinger Bálint
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák P. 1, ANCSIN G. 7, Sipos, Ilyés, ZDOLIK 3, SUNAJKO S. 4 (2). Csere: Konecny (kapus), Molnár B. 2, JUHÁSZ Á. 4, Nemes 1, Győri M., DEBRECZENI 3, Bognár N. Edző: Vladan Matics
Kiállítások: 14, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
Kilvinger Bálint:
– Mindent beleadtunk. Ám egy ilyen kiváló csapattal szemben, mint a Tatabánya, nem fér bele ennyi hiba és kihagyott helyzet.
Vladan Matics: – Az első félidő végén kissé visszaengedtük a komlóiakat, amivel magunknak okoztunk gondot. Hosszú szünet után nehéz mérkőzést játszottunk.

1. Veszprém 13 13 471–276 +195 26
2. Szeged 10 8 2 334–261 +73 16
3. FTC 12 8 4 343–316 +27 16
4. Gyöngyös 11 6 1 4 304–296 +8 13
5. Csurgó 11 6 1 4 301–293 +8 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Komló 10 3 1 6 263–279 –16 7
8. Veszprémi KKFT 9 3 6 234–260 –26 6