Férfi kézi NB I: szoros meccsen egri siker a veszprémi fiatalok ellen

2021.02.18. 19:45
Az Eger 27–26-ra legyőzte a Veszprémi KKFT-t a férfi kézilabda NB I csütörtöki játéknapján.

Nem sikerült sorozatban a harmadik bajnoki mérkőzését megnyernie a férfibajnokságban újonc Veszprémi KKFT-nek, amely legutóbb Orosházán tudott nyerni, előtte pedig hazai pályán ütötte ki a Csurgót. Tombor Csaba együttese hatalmas harcot vívott az Egerrel, az utolsó percben Éles Benedek góljával egyenlített, mégsem tudta megmenteni az egy pontot. A vendégek Lezák Áron találatával kilenc másodperccel a meccs vége előtt visszavették a vezetést, Fazekas Gergő még megpróbált kiegyenlíteni – sikertelenül.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
VESZPRÉMI KKFT– SBS–Eger 26–27 (8–11)
Veszprém, zárt kapuk mögött. V:
Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: BORBÉLY – Tóth P., Tóth A. 1, FAZEKAS G. 7, Vajda 2, ÉLES B. 6, Hári. Csere: Miklós G. (kapus), Szeitl, Szmetán 3, KRISTÓF M. 4, Seregi 3 (1), Tóth M., Bugyáki. Edző: Tombor Csaba
EGER: BALOGH T. – Lezák 3, SZUHAREV 7, TÓTH R. 5 (1), Kiss G., Kovács M., Schmid 3. Csere: Holdosi, MACHÁC 5, Tóvizi, Szepesi N., Száva 2, Bernatonis 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása: 7. perc: 3–3. 13. p.: 5–3. 17. p.: 6–6. 21. p.: 6–8. 30. p.: 8–11. 35. p.: 10–15. 43. p.: 12–18. 47. p.: 16–20. 53. p.: 20–24. 57. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/1, ill. 2/1
Tombor Csaba: – Igazi hullámvasút volt a meccs, nem érdemeltünk pontot, fejben nagyon nem volt ott a csapatunk, ezt a rengeteg kihagyott helyzet is bizonyítja. A játékosok talán elhitték, hogy magától működni fog a dolog, pedig nem. Nem véletlenül sulykolom, hogy dolgozni, dolgozni, dolgozni, kellő alázattal. Belehibáztunk döntetlennél kétszer, az egriek pedig kihasználták kíméletlenül. Remélem, ez lesz az utolsó tanulópénz, amit megfizettünk, és Füreden már jobb teljesítményt nyújtunk.
Tóth Edmond: – Hatalmas sikernek értékelem a mai győzelmet. Magabiztos vezetést építettünk fel 52 perc alatt, majd védekezést váltott a Veszprém, és elszerencsétlenkedtük a végjátékot. Óriási fegyvertény, hogy döntetlen állásról nyerni tudtunk, nagyon komolyan vettük a találkozót, mert láttuk, hogy a veszprémieket nem szabad lebecsülni. Bízom benne, hogy a továbbiakban is bírjuk ezt a tempót és gyűjtögetjük a sikereket.

1. Veszprém 14 13 1 504–309 +195 27
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 14 9 5 402–375 +27 18
4. Csurgó 14 6 2 6 377–380 –3 14
5. Gyöngyös 14 6 1 7 380–383 –3 13
6. Tatabánya 7 5 1 1 189–174 +15 11
7. Balatonfüred 9 4 3 2 228–244 –16 11
8. Eger 12 5 1 6 329–376 –47 11