Férfi kézi NB I: szenvedett a Szeged, de végül nyert Komlón

2017.03.11. 19:57
A K&H férfi kézilabdaliga szombati játéknapján a Mol-Pick Szeged idegenben 26–23-ra megverte a Komlót, de megszenvedett a győzelemért, hiszen az első félidőben egyszer sem vezetett.

A szegediek – akik a Kielce sikerének következtében a harmadik helyen végeztek a BL-csoportjukban – az első félidőben gyakorlatilag végig futottak az eredmény után Komlón, Katzirz Dávid két góljának köszönhetően a házigazdák alig több mint negyedóra játék után néggyel vezettek (10–6).akik a Kielce sikerének következtében a harmadik helyen végeztek a BL-csoportjukban – az első félidőben gyakorlatilag végig futottak az eredmény után Komlón, Katzirz Dávid két góljának köszönhetően a házigazdák alig több mint negyedóra játék után néggyel vezettek (10–6).

A Szeged a félidő végére megközelítette ellenfelét, de az egyenlítésre és a fordításra a második játékrész elejéig várni kellett – Jonas Källman találatával a 32. percben először vezettek a vendégek.

A komlóiak nem szakadtak le, szinte végig ott lihegtek a szegediek nyakán – még az 50. percben is egyenlő volt az eredmény (22–22) –, ám a hajrát a papírformának megfelelően a vendégcsapat bírta jobban, amelyet az utolsó percekben Szergej Gorbok vett a hátára.

A Szeged végül három góllal nyerte meg a mérkőzést (23–26), és továbbra is hibátlan.

A játéknap legtöbb gólt hozó meccsét Egerben játszották, ahol a Csurgó 36–31-es győzelmet aratott.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
SPORT 36 KOMLÓ–MOL-PICK SZEGED 23–26 (16–15)
Komló, 900
néző. V: Herczeg, Südi
KOMLÓ: GRANIC – SZKOKÁN 1, Obradovic 5, Jerkovic 3, PRIBANIC 7, Katzirz 3, Hoffmann 2 (1). Csere: Selymes (kapus), Kékesi 1, Szöllősi, Nagy Z., Marcsek, Sunajko F. 1, Pethő, Kovács M., Laufer. Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: Kastelic – Sostaric, BUNTIC 7, Kallman 1, Blazevic, Zubai 1, Obranovic. Csere: SIERRA (kapus), Bodó, Balogh Zs. 1 (1), Gaber 2, SKUBE 7 (3), GORBOK 4, Bánhidi, Rodriguez 3. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–4. 16. p.: 10–6. 21. p.: 12–11. 40. p.: 17–20. 50. p.: 22–22
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek:¨1/1, ill. 6/4
Kilvinger Bálint:
– Amit elterveztünk, megvalósítottuk.
Carlos Pastor: – Nagyon rossz első félidőt játszottunk, amikor tizenhat gólt kaptunk. A fordulás után már csak hétszer talált be a komló. Látszott a csapaton a szerdai BL küzdelem, nagyon fáradtan mozogtunk. A hazaiak jó játékkal és jó kapusteljesítménnyel rukkoltak elő.

VÁCI KSE–B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–22 (12–12)
Vác, 400
néző. V: Hargitai, Markó
VÁC: VITÁRIS – VASICS 4, SZTANOJEVICS 7 (2), Topic 2, Koller 2, Lendvay, POPOVICS 5 (2). Csere: Pavlovics 2, Tyiskov, Ménfői 1. Edző: Gúnya Péter
GYÖNGYÖS: HUDÁK – Országh 1, Reznicek 3 (1), Duris 1 (1), Hegedűs 3, MIKITA M. 5, KOVACSICS 3. Csere: Holló M. (kapus), Juhász K. 3, Becsirovics, OLIVEIRA 3. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 16. p.: 4–6. 22. p.: 6–9. 25. p.: 10–10. 33. p.: 13–12. 44. p.: 16–17. 50. p.: 20–20. 55. p.: 22–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Gúnya Péter:
– A mérkőzés előtt a taktikai fegyelem mellé nagy szívet is kértem. Köszönöm játékosaimnak, hogy megértették, és igazi szívjátékkal nyerték meg ezt a roppant fontos mérkőzést.
Debre Viktor: – Kiélezett mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Úgy érzem, a játék képe alapján egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna.

EGER SBS ESZTERHÁZY–CSURGÓI KK 31–36 (12–19)
Eger, 800
néző. V: Bán, Szloska
EGER: Stochl – Lezák 2, RADOJEVICS 7, Bajorhegyi, Petro 4, Szadovij 4, ANTL 8 (2). Csere: Repóth (kapus), Dobó 2, Szabó P. 1, Aflitulin 3, Kocsis, Vancsics. Edző: Tóth Edmond
CSURGÓ: BALOGH T. – Hornyák 3, ASZTRASAPKIN 7, OSLAK 5, Hadziomerovics 2, Faluvégi 4, GAZDAG 9 (5). Csere: Balogh A. (kapus), Géczi, J. Mikita 1, HANUSZ 2, Jerebie 1, Radjenovics 1, Halász L. 1. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Tóth Edmond:
– Sokkal nagyobb sebességgel kezdte a mérkőzést a Csurgó, mi nem tudtuk felvenni ezt a fordulatszámot. A második félidőben mindent megtettünk, hogy ledolgozzuk a hátrányt, de vendégek önbizalmát már nem tudtuk letörni. Sajnos a jó egyéni teljesítményekkel is adósak maradtunk.
Sótonyi László: – Talán tudat alatt, nekünk fontosabb volt ez a két pont. Ezúttal azt az arcát mutatta a csapat, amit mindig szeretnék látni. Mindenki hozzátette a magát a sikerhez. Azzal, hogy a sérültek közül Hanusz Egon már visszatérhetett, sokat javult a játékunk.

CYEB BUDAKALÁSZ–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 29–26 (15–11)
Budakalász, 300 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
BUDAKALÁSZ: Tamási – SZEMIKOV 5, Parrondo 2, NAGY B. 9 (1), KONCZ A. 7, Sutka N. 1, Bohács S. 3. Csere: Boros, Váczi (kapusok), Czina, Fekete D., Holdos, Tóth Á. 1, Józsa M. 1. Edző: Horváth Attila
OROSHÁZA: Herjeczki – Markoszki, Komporály, MORVA 5, Srsen 3, Ferenczi, Tárkányi. Csere: OLÁH T. 7, M. KNEZSEVICS 5 (4), Németh G. 1, Antal Sz. 1, Radojevics 2, Pásztor M. 2. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc:
5–2. 27. p.: 14–10. 28. p.: 15–10. 41. p.: 20–17. 49. p.: 24–20. 55. p.: 26–22
Kiállítások:
8, ill. –
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
Horváth Attila: – Saját magunknak tettük nehézzé a meccset, de a győzelemért elismerés illeti a csapatot.
Buday Dániel: – Belealudtunk a meccs elejébe, de folytatjuk tovább a munkánkat.

1. Mol-Pick Szeged 19 19 637–417 +220 38
2. Telekom Veszprém 20 19 1 634–452 +182 38
3. Grundfos Tatabánya KC 18 13 2 3 473–436 +37 28
4. CYEB Budakalász 19 11 8 462–487 –25 22
5. Csurgói KK 18 10 2 6 480–437 +43 22
6. Balatonfüredi KSE 19 10 1 8 490–467 +23 21
7. Ceglédi KKSE 18 6 3 9 435–469 –34 15