Férfi kézi NB I: szegedi győzelme után a Veszprémé a pályaelőny

2015.05.09. 19:34
A második félidő közepéig szoros volt a mérkőzés (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az MKB-MVM Veszprém idegenben 31–25-re legyőzte a Mol-Pick Szegedet a férfi kézilabda NB I 1-6. helyéért folyó rájátszásának utolsó fordulójában. Carlos Ortega csapata ezzel veretlenül zárta a rájátszás csoportküzdelmeit, és hazai pályán kezdheti a Szeged elleni finálét.

„A Veszprém persze idegenben is veszélyes, ezért csak akkor nyerhetünk legalább hat góllal, ha nálunk mindenki a legjobbját nyújtja, az ellenfélnél pedig nem” – mondta a találkozó előtt Dean Bombac, a Szeged játékosa a Nemzeti Sportnak.

S hogy miért is kellett volna a Tisza-partiaknak fél tucat góllal győzniük? Mert a rájátszásban a két csapat veszprémi találkozóján 29–24-es vereséget szenvedtek, így egy hatgólos siker kellett volna ahhoz, hogy megnyerjék a playoff első szakaszát, és a döntőt hazai pályán kezdjék.

Persze a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe is bejutó Veszprémet nem könnyű hat góllal legyőzni. Igazából egy kis találattal megverni sem egyszerű, a Szeged természetesen megpróbálta. Az első negyedórában kiegyenlített volt a küzdelem: a hazaiak részéről Roberto Parrondo három értékesített hetessel járult hozzá, hogy 7–7 legyen az állás félidő derekán.

Aztán egy ötperces szakaszban a veszprémi átlövésekkel nem bírt a hazai csapat. Távolról talált be Nagy László és Momir Ilics is – 11–8-as vendégvezetésnél időt kért Juan Carlos Pastor. A szegedi vezetőedző meg is állította a lejtőn a csapatát, amely a szünetre egy gólt még le is faragott a hátrányából. 13–15

A második félidő elején a Veszprém tartotta két-három gólos előnyét, ám a 43. percben Jonas Källman egyenlített. Két perccel később Parrondo értékesített hetesével szintén egalizált a hazai csapat (21–21), de kiderült, hogy ezt utoljára tette a mérkőzésen.

Az utolsó negyedóra egyértelműen a Veszprémé volt. A támadásban a meccs korábbi szakaszában néha szerényebben teljesítő bajnok beindult, Mikler Roland bravúros védéseinek is köszönhetően egyenletesen meglépett a Szegedtől, s hat góllal győzött.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1-6. HELYÉRT
MOL-PICK SZEGED–MKB-MVM VESZPRÉM 25–31
(13–15)
Szeged, 3200 néző. Vezette: Herczeg, Südi
SZEGED: Wyszomirski – R. PRODANOVICS 5, Zubai 2, Källman 6, Blazevic, Ilyés 1, Bombac. Csere: Sierra (kapus), Balogh Zs. 1, García 1, PARRONDO 5 (5), Vranjes 1, Ancsin 3
VESZPRÉM: MIKLER – Gulyás 1, NAGY L. 4, Chema Rodríguez 1, SULIC 8, M. Ilics 4 (2), IVÁNCSIK G. 4. Csere: Alilovic (kapus), Terzic, Schuch, Ugalde, Zeitz 2, Lékai 2, Nilsson 2, MARGUC 3
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 8. p.: 2–4. 11. p.: 5–4. 13. p.: 5–6. 23. p.: 8–12. 28. p.: 12–14. 33. p.: 13–17. 40. p.: 18–19. 45. p.: 20–20. 50. p.: 21–24. 58. p.: 24–31
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
CARLOS PASTOR, a Szeged edzője: – Megérdemelten nyert a Veszprém, amelyben Mikler Roland volt a vezéregyéniség. A ziccereket kihagytuk, ezért nem tudtunk végig lépést tartani ellenfelünkkel. Az első félidőben a Chema Rodríguez–Renato Sulic játékkapcsolatot nem tudtuk megszakítani, a másodikban pedig megmutatkozott a Veszprém nagyobb rutinja. Az a célunk, hogy a folytatásban legalább egyszer nyerjünk a Veszprém ellen, és három meccsen dőljön el az aranyérem sorsa.
CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője: – Nem reális a mostani különbség, mert a Szeged ennél sokkal jobb csapat, ezt megmutatta a Bajnokok Ligájában. A hatgólos sikert főleg a kapusteljesítmények közötti különbségnek köszönhetjük. Az aranycsatában fontos lesz, hogy otthon kezdhetünk a jövő szombaton. Fáradt a csapatom, de a következő hetekben még ki kell hoznia magából a lehető legtöbbet a bajnokságban és a BL-ben is.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CSURGÓI KK 23–22 (13–10)
Orosháza, 500 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
OROSHÁZA: HERJECZKI – Pásztor M. 1, Németh G. 2, Benmiloud 1, MAZICS 3, Chemas 3, Tárkányi. Csere: Miklós (kapus), Knezevics 2, Berta, BUDAY 5 (2), Szeitl, Stranigg J. 2, Varsandán Á., Benis 2, Németh L. 2. Edző: Vladan Jordovics
CSURGÓ: Pallag – Gazdag 1, Ratajec 1, Szöllősi Sz., Lele 7 (4), Gebhardt, CSAVOR 4. Csere: Mijatovic (kapus), Nagy D., Borsos, Oláh G. 1, Pordán 1, Vadkerti G. 3, Osztrousko 3, Jerebie, Nagy M. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 10. p.: 3–3. 18. p.: 6–6. 22. p.: 10–6. 25. p.: 11–8. 40. p.: 16–12. 46. p.: 17–16. 50. p.: 20–18. 55. p.: 21–21
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/4
Vladan Jordovics:
– Szépen, győzelemmel zártuk ezt a bajnokságot, aminek nagyon örülök.
Sótonyi László: – Jobbra számítottunk, de ma ez a mérkőzés így sikerült.

A 7-12. HELYÉRT
MEZŐKÖVESDI KC–SPORT 36 KOMLÓ 26–25 (11–12)
Mezőkövesd, 400 néző. V: Dobrovics, Tájok
Mezőkövesd: Holló – Vasics 2, Grünfelder 1, Radnic 2, Trivkovics 1, Lókodi 3, Szepesi. Csere: Volarevic, Liszkai (kapusok), S. ILICS 8 (5), CUZIC, Terenyi 1, PÁLOS 3, Molnár F. 1, Nahajenka, CSIRICS 4. Edző: Skaliczki László
KOMLÓ: Granic – Oszlár 1, Mester 3, Hadziomerovic 2, Nagy Z., SZÖLLŐSI B. 7, Wéber 1. Csere: Selymes (kapus), Hoffmann 1, Laufer, Kun, Péter Szabó, Marcsek, SEMIKOV 10 (4), Sebestyén, Bujtár. Edző: Ratko Djurkovic
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
Skaliczki László:
– A Komló jól felkészült ,,belőlünk”, mi pedig nehezen találtuk meg a győztes taktikát. Rengeteg fordulat volt a mérkőzésen, és végül ezekből mi jöttünk ki jobban.
Ratko Djurkovic: – Sajnálom, hogy mindig hasonló körülmények között veszítünk. A kövesdiek a hajrában jobbak voltak, nekünk pedig éppen akkor nem ment a játék, amikor a leginkább kellett volna.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–CEGLÉDI KKSE 25–25
(14–13)
Gyöngyös, 350 néző. V: Hargitai, Markó
GYÖNGYÖS: Tamási – Tóth Á. 1, SZALAFAI 4, Czina, Debreczeni 3, Varsandán M. 6, Bakos Gy. 3. Csere: HUDÁK (kapus), Nagy B. 3 (3), MÉNFŐI 2, Simon B., Koller, Sándor Á. 2, Csuka 1. Edző: Debre Viktor
CEGLÉD: Bősz – Országh 2, PERISICS 8 (2), BÍRÓ 7, Grbovics 3, Lepsényi 3, Lászlai 2. Csere: Bartucz (kapus), Antal, Tóth N., Gigler, Takács B., Hódi L. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 9–7. 24. p.: 10–10. 36. p.: 17–14. 42. p.: 19–18. 48. p.: 19–21. 54. p.: 21–22
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Debre Viktor: – Kiélezett mérkőzést játszottunk, az első félidőben mi, a másodikban a Cegléd volt jobb. Illett volna nyernünk, a végén egy figyelmetlenség miatt vesztettünk pontot.
Kökény István: – Igazságos eredmény született, megdolgoztunk érte.

AZ ÁLLÁS (1-6. HELYÉRT)
1. MKB MVM Veszprém 10 10 333–235 +98 20
2. MOL-Pick Szeged 10 8 2 295–250 +45 16
3. Grundfos Tatabánya KC 9 4 1 4 221–237 –16 9
4. Csurgói KK 10 3 1 6 246–265 –19 7
5. Balatonfüredi KSE 9 2 7 225–254 –29 4
6. Orosházi FKSE LINAMAR 10 1 9 228–307 –79 2