Férfi kézi NB I: negyvenig meg sem állt a Szeged, nyert a Tatabánya

2022.09.03. 19:57
Győzelemmel rajtolt a Szeged (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország, archív)
A Szeged a Budakalászt, a Tatabánya a Budai Farkasokat győzte le a férfi kézilabda NB I 2022–2023 idényének 1. fordulójában.

A Veszprém után a Szeged is győzelemmel indította a férfi kézilabda NB I 2022–2023-as idényét. A címvédő hazai pályán fogadta az előző évad nyolcadik helyezettjét, a Budakalászt. A Tisza-partiak dominálták az első félidőt, ötgólos előnnyel mentek szünetre (19–14). A második játékrészben tovább növelték előnyüket, és 15 gólos különbséggel nyerték meg első mérkőzésüket.

Szintén győzelemmel indított a Tatabánya és a Gyöngyös, előbbi a Budai Farkasokat, utóbbi a Ceglédet verte meg. Igazán szorosra alakult a Fejér B.Á.L.-Veszprém–Komló találkozó végjátéka, a hazaiak ugyan háromgólos hátránnyal vágtak neki a második félidőnek, a találkozó hajrájában pedig egyenlíteni tudtak, azonban a Komló ismét meg tudta szerezni a vezetést, amit aztán ki sem adott a kezei közül.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–MOL TATABÁNYA KC 25–32
Budaörs, 700
néző. Vezette: Paska, Vastag
BUDAI FARKASOK: TÓTH N. – Kecskeméti T. 4, Oláh T., Vuleta, Kvastek 1, RÉDAI 5, Nurelden 3 (1).Csere: Merkovszki (kapus), Szövérdffy 1, Auer 1, Enomoto 2, Holdosi 2, Nagy Sz. 2, Khalil 3, Valler 1, Puskás.Edző: Koi Endre
TATABÁNYA: Székely 1 – P. RODRÍGUEZ 7 (2), ANCSIN 6, Peric 3 (1), TOPIC 4, Obradovics, Ugalde 1.Csere: Nagy Benedek (kapus), Vilovszki 2, Bodor 4, MARAS 3, Ubornyák 1, Edwards.Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása.:
7. perc: 2–3. 10. p.: 5–3. 19. p.: 5–10. 23. p.: 8–12 27. p.: 8–15. 35. p.: 12–19. 39. p.: 13–23. 46. p.: 17–27. 52. p.: 20–28. 57. p.: 21–31.
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/1 ill. 6/3

Koi Endre: – Számunkra ez egy tanulságos és jó mérkőzés volt. Megérdemelten nyert a Tatabánya, de más célokért is küzdünk. Sokat kell még fejlődnünk, viszont jó úton vagyunk. Formálódó csapatként megtettük az első lépéseket, innentől már csak előre vezet az út.
Tombor Csaba: – Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, hiszen minden csapat életében, pláne egy olyan újban, mint a miénk, kiemelten fontos az első bajnoki. Azért jöttünk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nagyon jól játszottunk 48 percig, utána volt egy 12 gólos differencia és a cserejátékosaim nem tettek annyit hozzá, mint amennyit elvártam tőlük, ezért lett szorosabb az eredmény, de a jövőre nézve nagyon fontos győzelmet arattunk.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–HÉP-CEGLÉD 25–20 (14–8)
Gyöngyös, 1000néző.V:Fekete, Tóth D.
GYÖNGYÖS:
BARTUCZ – LAKOSY4,Schäffer2 (1),POTISK3,Hegedüs M.2,Hamidovic, Varsandán M.3.Csere:A. Tomics (kapus), Halász1,Jaros, BURA4,Schmid2,Gerdán, GRÁF3,Jóga1,Menyhárt.Edző:Bíró Balázs
CEGLÉD:Kránitz – SZŰCS BALÁZS3 (2),Markovics, Spekhardt, BARTHA2,Kende3,Szepesi I.3.Csere:Tamási (kapus), Pásztor Á.1,Juhász K.1,Csomor1,Mazák, Tóth M., KÁLLAI4,Hajdú1,Teleki1.Edző:Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc:
4–3.12. p.:7–5.18. p.:9–6.24. p.:10–6.36.p.:10–14.42. p.:17–15.48. p.:18–16.54. p.:20–19.
Kiállítások:12, ill. 10 perc.
3/1, ill. 3/2
Bíró Balázs: –Nagyon boldog vagyok, hatalmas élmény volt számomra ez a meccs. A védelmünk végig stabil maradt, nagyot küzdöttünk. Tudjuk, hogy vannak hiányosságaink, de nagyon akartuk ezt a két pontot.
Nagy Károly: –Az első félidőben Bartucz László remek teljesítménye rányomta a bélyegét a játékunkra. A fordulás után feljavultunk, nagy reményekkel kezdtük a végjátékot, de a hibáinkat megbüntette a Gyöngyös, és nagyon nehéz helyzetből nyerte meg a találkozót.

PICK SZEGED–CYEB–BUDAKALÁSZ 40–25 (19–14)
Szeged, 2100néző.V:Nagy F., Túróczy.
SZEGED:Alilovic – SOSTARIC6,Tönessen3,Bombac, ROSTA M.7,Mackovsek3,FRIMMEL6 (3). Csere:MIKLER (kapus)3,BÁNHIDI3,Garciandía2,Gaber, Szita3,Martins2,Blonz1,Tisza, Ludmán1.Edző:Juan Carlos Pastor
BUDAKALÁSZ:Váczi D. – VARJÚ7 (6),Sinkovits1,Dávid M., Mihalin2,Juric-Grgic2 (1),KISS B.5. Csere:Djordjeszki (kapus), KONCZ5,Berényi, Kovács D., Papp B.1,Tyiskov1,Maracskó1,Fórizs, Vrhovina.Edző:Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc:
4–2.9. p.:7–4.19. p.:13–9.22. p.:15–10.27. p.:19–12.33. p.:20–15.38. p.:24–16.44. p.:26–18.48. p.:30–19.52. p.:33–21.57. p.:36–24.
6, ill. 8 perc.
3/3, ill. 8/7

Juan Carlos Pastor:– A mérkőzés elején nehezen alkalmazkodtunk ellenfelünk gyors ritmusú játékához, a második félidő derekától aztán kinyílt az olló és fölényes győzelmet arattunk. A keret valamennyi tagjával elégedett vagyok, külön kiemelném juniorkorú játékosaink helytállását.
Csoknyai István:– Negyvenöt percig jól játszottunk, viszontláttam a pályán azt, amit elterveztünk. Az utolsó negyedóra nem tetszett, mert akkor könnyű gólokat engedélyeztünk ellenfelünknek, különösen a védekezésünk esett szét. Számunkra a jövő héten kezdődik a bajnokság.

FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–SPORT36-KOMLÓ 32–34 (15–18)
Veszprém, 500néző.V:Altmár, Horváth M.
VESZPRÉM:Balogh T. – SZMETÁN P.6,PULAY6,Éles B.5 (1),Machác3,Fercsik, Hári3 (1). Csere:Podoba (kapus), Preszter, STRANIGG8,Molnár B., Szrnka1,Bugyáki, Vetési, Szatmári.Edző:Konkoly Csaba
KOMLÓ:Pásztor I. – MELNYICSUK10 (3),Szöllősi O., ZOBEC6 (1),Grünfelder1,JERKOVIC5,Orbán2. Csere:Szilágyi Benjamin (kapus), Vaskó2,Urbán2,Szunajko F., Kovács D., TAKÁCS B.4,Bazsa, Szuharev1,Hoffmann1. Edző:Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–1.11. p.:6–8.20. p.:9–14.28. p.:14–16.37. p.:20–20.45. p.:24–24.22. p.:28–28.58. p.:31–33.
12, ill. 8 perc.
2/2, ill. 6/4
Konkoly Csaba:– Hullámzó meccset játszottunk, rengeteget hibáztunk. A második félidőben visszajöttünk, ledolgoztuk a hátrányunkat, azonban utána sem volt stabil a játékunk. Volt lelkierőnk újra és újra felállni, de az éles szituációkban hibákat követtünk el.
Kilvinger Bálint:– Érdekes mérkőzés volt, hullámzó játékkal. Voltak kifejezetten jó periódusaink is, aztán alapvető hibákat követtünk el, amelyekkel magunkat büntettük. A kulcs az volt, hogy a második félidőben nem engedtük át a vezetést a Veszprémnek. Örülök, hogy megtettük az első lépést ezen a hosszú úton.

HSA NEKA–CSURGÓI KK 23–28 (11–12)
Balatonboglár, 300néző.V:Bócz, Wiedemann.
NEKA:Deményi – Krakovszki Zs.1,TEMESVÁRI5,Ács P.1,Papp T.1,Fekete D.1,Sisa2.Csere:Palasics (kapus), Dely, Draskovics, Krakovszki B.3(1),DOBI1,SZILÁGYI BENJÁMIN7 (5),Karai1,Tárnoki.Edző:Sótonyi László
CSURGÓ:HOLLÓ1– Tóth Á.1,Krecic4,KRSZMANCSICS5 (4),Rotim2,Gábor M.3,Spruk.Csere:Füstös Á. (kapus), Borsos, Herceg3,Szeitl L., MARKEZ4,Gebhardt2,BAZSÓ3,Skol.Edző:Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–1.10. p.:2–3.17. p.:6–5.20. p.:6–7.23. p.:9–8.28. p.:9–11.36. p.:13–15.40. p.:13–18.48. p.:19–22.58. p.:20–26.
12, ill. 12 perc.
7/6, ill. 4/4
Sótonyi László: –A helyzeteink megvoltak, de azokat a kapussal szemben nem tudtuk gólra váltani. Gratulálok Holló Balázsnak, oroszlánrészt vállalt a csurgói győzelemből. Érződött a csapaton az új felállás, de biztató jeleket láttam. Az első félidőre lehet alapozni, dolgoznunk kell tovább, hogy az új játékosainkat beépítsük.
Baranyai Norbert: –Az első félidőben támadásban lassúak voltunk, de örülök annak, hogy ez a második játékrészben feljavult. Külön öröm, hogy a védekezésünk és a kapusteljesítményünk végig stabil volt, még akkor is, amikor emberhátrányban voltunk. Megküzdöttünk a két pontért.