Férfi kézi NB I: sokáig közel állt a bravúrhoz a Füred a Veszprém ellen

2020.03.04. 19:31
Topic nagyot játszott a Veszprém ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Telekom Veszprém 33–30-ra nyert Balatonfüreden a férfi kézilabda NB I-ben. A hazai együttes a meccs nagy részében ott volt ellenfele nyakán, a Veszprém azonban a második félidő hajrájára fordulva négy-ötgólos előnyre tett szert, ami elég volt a sikerhez.

Az első gólt ugyan a Balatonfüred lőtte, de utána rendre a Veszprém tudta megszerezni a vezetést, bár az igaz, hogy igazán nem tudott ellépni ellenfelétől. A 24. percben aztán fordított a hazai csapat, és a szünet előtt kettővel is ment, a félidőben 15–15 volt az állás.

A hazaiaknál a horvát légiós, Petar Topic tarthatatlannak tűnt, összesen 11 gólig jutott a mérkőzésen, mellette Zdolik Bence is gyakran találta meg az utat a veszprémi kapuba, míg Bősz Dániel több bravúrt is bemutatott. A második játékrészben egyszer visszajött mínusz háromról a Füred, a 46. percben még döntetlen volt az állás (23–23). Utána azonban egy 5–1-es sorozattal meglépett a Veszprém, amely Petar Nenadics vezérletével már öttel is ment a hajrára fordulva, ezzel eldöntve a meccset.

„Nem volt ez rossz meccs, nagyon jó teljesítményt nyújtottunk Európa egyik legjobb csapata ellen – mondta a lefújás után Topic az M4 Sportnak. – Az utolsó tíz percre kicsit elfogytunk, de nem volt olyan gyenge a védekezés, mint a kapott gólok száma mutatja.”

A Veszprém továbbra is hibátlanul áll a tabellán, és készülhet a SEHA-liga negyeddöntőjének első mérkőzésére vasárnap, az újvidéki Vojvodina ellen, míg a Füred a jövő szombati, FTC elleni nagyon fontos bajnokira.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 30–33 (15–15)

Balatonfüred, 1000 néző. Vezette: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: Andó – P. Rodríguez 1, MÁTHÉ 4, Szöllősi B. 1, TOPIC 11, Varga M. 1, Bóka 2. Csere: BŐSZ (kapus), Szűcs B., Kemény 2, Déber, Németh B., Jiménez, Sinkel 1, Ág, ZDOLIK 7 (1). Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: Sterbik – Gasper Marguc 3 (2), Paczkowski 2, Moraes 1, BOROZAN 5, LAUGE 4, Manaszkov 2 (1). Csere: CUPARA (kapus), Strlek 3, Terzic, BLAGOTINSEK 4, NENADICS 6, Hornyák B., Ilics Z 1, Bodor, Mackovsek 2. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 5–5. 15. p.: 7–8. 21. p.: 9–9. 24. p.: 11–10. 27. p.: 14–12. 31. p.: 15–16. 34. p.: 17–16. 39. p.: 18–21. 43. p.: 20–21. 46. p.: 23–23. 52. p.: 24–28. 59. p.: 30–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 7/3
Csoknyai István:
– Nem készültünk külön a Veszprémre, a saját játékunkat igyekeztünk játszani. Amit kértem, teljesítette a csapat: sokat futottunk, és nagyon küzdöttünk. Ennek köszönhetően sikerült szoros mérkőzést játszanunk a világklasszis Veszprémmel.
David Davis: – Csak a győzelemmel vagyok elégedett. Gyengén védekeztünk, és megzavart bennünket a Füred gyors és ritmusos játéka. Összességében a közönség jól szórakozhatott.

1. Szeged 19 18 1 694–459 +235 36
2. Veszprém 18 18 653–451 +202 36
3. Gyöngyös 17 11 1 5 512–468 +44 23
4. FTC 17 11 6 488–454 +34 22
5. Balatonfüred 18 10 1 7 525–496 +29 21
6. Tatabánya 16 10 6 456–424 +32 20
7. Csurgó 17 9 1 7 428–433 –5 19
8. Komló 17 8 2 7 448–449 –1 18