H. K. 2020.12.05 17:47 Frissítve: 2020.12.06 00:10

Férfi kézi NB I: őrült hajrá, utolsó másodperces góllal nyert a Veszprém

A Telekom Veszprém drámai hajrában, egy másodperccel a vége előtt dobott góllal, 26–25-re legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Kentin Mahé góljai nagyon kellettek a veszprémi sikerhez (Fotó: Tumbász Hédi, archív)

Nem kezdett jól a Veszprém, David Davis alakulata hét perc után még hátrányban volt (3–5), a folytatásban viszont szépen fokozatosan átvette az irányítást, a nagyszünetre pedig már ötgólos előnnyel vonulhatott.

A negyvenedik percben hat volt közte (19–13), innentől viszont a Gyöngyös percei következtek: a vendégek hátránya az 51. percben már csak egy gól volt, az 55. percben ki is egyenlítettek (23–23), nem sokkal később pedig a vezetést is átvették!

Egy perc volt még hátra, ekkor 25–25 volt az állás – hat másodperccel a vége előtt Ubornyák Dávid lövéséből nem lett gól, válaszként viszont a másik oldalon Lékai Máté villámgyorsan betalált, amivel a Veszprém egy másodperccel a meccs vége előtt 26–25-ös előnybe került, és nyert is.

A legeredményesebb veszprémi játékos Kentin Mahé volt öt góllal.

A játéknap későbbi mérkőzéseiről ide kattintva olvashatnak!

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
TELEKOM VESZPRÉMHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 2625 (15–10)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 2, J. OMAR 3 (1), MAHÉ 5, B. Blagotinsek 1, Markussen 3, Strlek 3. Csere: Ligetvári, Moraes 3, Tönnesen 3, Siskarjov 2, Lékai 1. Edző: David Davis
GYÖNGYÖS: TÓTH MIHÁLY 1 – Urbán, MARKEZ 5 (1), VILOVSZKI 4, GERDÁN, Varsandán M. 1,  Duris. Csere: Herceg 1, Hegedűs 2, Ubornyák 2, Halász 2, Németh T. 1, Gábori 2, GRÁF 4 (2). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5. 10. p.: 5–5. 13. p.: 7–5. 18. p.: 9–6. 27. p.: 13–9. 35. p.: 16–12. 41. p.: 19–13. 49. p.: 21–18. 51. p.: 21–19. 52. p.: 22–21. 55. p.: 23–23. 57. p.: 23–24. 60. p.: 25–25
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3
David Davis:
– A Kiel után egy izgalmas, jó meccset játszottunk, de most meg kellett szakadni a jó teljesítményért. A játékosaim ezúttal más felfogásban kézilabdáztak, mint szerdán, és nagyon megszenvedtünk minden gólért. Néha nem is olyan egyszerű mindent beleadni.
Konkoly Csaba: – A találkozó elején sokat hibáztunk, de a második félidőben sikerült leredukálnunk ezeket. Fontos volt számunkra, hogy hatgólos hátrányból is vissza tudtunk jönni. Büszke vagyok a srácokra, hiszen a taktikai utasítások nagy részét maradéktalanul betartották. Sajnáljuk az utolsó másodperceket, de ilyen a sport, nem volt szerencsénk.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCSPORT36-KOMLÓ 3024 (14–14)
Tatabánya: zárt kapuk mögött. V: Horváth P., Markó
TATABÁNYA: BARTUCZ – Szunajko S., Bozsovics, Ilyés, DEBRECZENI 3, ANCSIN 5, Hornyák B. 2. Csere: Wyszomirski (kapus), JUHÁSZ Á. 9, Balogh Zs. 2, Győri M. 1, MOLNÁR B. 4 (2), Nemes 3, Hornyák P. 1. Edző: Vladan Matics
KOMLÓ: Granic – Csomor 3 (1), JERKOVIC 6, GRÜNFELDER 4, TAKÁCS B. 5, Zobec 1 (1), Vaskó 1. Csere: Djurdjevics (kapus), Jóga, Balázs, Metcz, F. Szunajko 2, Oláh T., Szkokán 1, Kovácsevics 1 (1), Melnyicsuk. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1– 2. 9. p.: 5– 5. 19. p.: 9– 11. 26. p.: 10– 13. 33. p.: 16– 15. 40. p: 20– 18. 48. p: 25– 21. 57. p.: 28– 23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/3
Vladan Matics: – Csodaszámba megy, hogy az első félidőt döntetlenre mentettük, annyit hibáztunk. Szünet után már jobban ment a játék, és mindent kibírtunk, amiért dicséret illeti a csapatomat. Igazi bányászrangadó volt!

Kilvinger Bálint: – Igyekeztünk nagy küzdelemre kényszeríteni a Tatabányát, ami az első félidőben sikerült is. Sőt, gyakorlatilag ötven percig tapadtunk, és végig küzdöttünk, de négy hetest nem lehet kihagyni egy meccsen. Végül kiütközött a rutin.

CSURGÓI KKBUDAKALÁSZ Kzrt. 2823 (15–7)
Csurgó, zárt kapuk mögött. V: Böcz, Wiedemann
CSURGÓ: TATAI – Gebhardt 2 Leimeter 1, Hanusz 2, Szeitl E. 2, Borsos 1, A. Kovacevic 3. Csere: Pallag, Füstös (kapus), Krecic 3, MLADEN KRISZMANCSICS 6 (4), POPOVICS 3, Gábor M. 4, Vasvári, Nagy Sz. 1, Kerkovits. Edző: Alem Toszkics
BUDAKALÁSZ: Boros – Nagy N. 1, KONCZ 5, ROTIM 4, Dávid M., Radnic 4, HOLPERT 3. Csere: VÁCZI D. (kapus), Simányi, Tyiskov, Perisics 3, Fórizs 1, Kiss B. 2, Ceranic, Maracskó, Prokop. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 10. p.: 5–4. 20. p.. 10–7. 17. p.: 14–7. 35. p.: 17–10. 39. p.: 18–14. 45. p.: 20–16. 51. p.: 21–17. 55. p.: 25–19. 58. p.: 27--21
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/1
Alem Toszkics: – A szegedi győzelem után kérdés volt, miként sikerül motiválni a csapatot, de szerencsére minden jól működött. A saját játékunkat játszottuk, és az első félidőben sikerült akkora előnyt kiharcolni, amivel újabb értékes győzelmet szereztünk.
Csoknyai István: – Bíztunk abban, hogy a Csurgó belealszik a mérkőzésbe, de nem így történt. Hiányoztak a jó támadások, miközben egy masszív védelemmel találtuk szemben magunkat. Tatai a remek védéseivel megbabonázott bennünket, és kicsit belefáradtunk a hazaiak gyors tempójába.

2021.01.27 10:38:59

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)

Szenzációs kezdést követően a hosszabbításban dőlt el a hatszoros győztes elleni negyeddöntő.

2021.01.26 23:43:19

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Metropoliszok esetében is ritka, hogy rövid időn belül két népszerű csapatsport képviselője az egész világ figyelmét kivívó eredményt érjen el, nemhogy egy 246 ezres településnél.