Férfi kézi NB I: őrült hajrá, utolsó másodperces góllal nyert a Veszprém

H. K.H. K.
2020.12.05. 17:47
Kentin Mahé góljai nagyon kellettek a veszprémi sikerhez (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Telekom Veszprém drámai hajrában, egy másodperccel a vége előtt dobott góllal, 26–25-re legyőzte a Gyöngyöst a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Nem kezdett jól a Veszprém, David Davis alakulata hét perc után még hátrányban volt (3–5), a folytatásban viszont szépen fokozatosan átvette az irányítást, a nagyszünetre pedig már ötgólos előnnyel vonulhatott.

A negyvenedik percben hat volt közte (19–13), innentől viszont a Gyöngyös percei következtek: a vendégek hátránya az 51. percben már csak egy gól volt, az 55. percben ki is egyenlítettek (23–23), nem sokkal később pedig a vezetést is átvették!

Egy perc volt még hátra, ekkor 25–25 volt az állás– hat másodperccel a vége előtt Ubornyák Dávid lövéséből nem lett gól, válaszként viszont a másik oldalon Lékai Máté villámgyorsan betalált, amivel a Veszprém egy másodperccel a meccs vége előtt 26–25-ös előnybe került, és nyert is.

A legeredményesebb veszprémi játékos Kentin Mahé volt öt góllal.

A játéknap későbbi mérkőzéseiről ide kattintva olvashatnak!

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
TELEKOM VESZPRÉMHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 2625(15–10)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V:Hargitai, Markó
VESZPRÉM:CORRALES – Gasper Marguc2,J. OMAR3 (1), MAHÉ 5, B. Blagotinsek 1, Markussen 3, Strlek 3. Csere:Ligetvári, Moraes 3, Tönnesen 3, Siskarjov 2, Lékai 1. Edző:David Davis
GYÖNGYÖS:TÓTH MIHÁLY1– Urbán, MARKEZ5 (1),VILOVSZKI4,GERDÁN, Varsandán M. 1, Duris. Csere: Herceg1,Hegedűs2,Ubornyák2,Halász2,Németh T.1,Gábori 2, GRÁF4 (2).Edző:Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc:3–5.10. p.:5–5.13. p.:7–5.18. p.:9–6.27. p.:13–9.35. p.:16–12.41. p.:19–13.49. p.:21–18.51. p.:21–19.52. p.:22–21.55. p.:23–23.57. p.:23–24.60. p.:25–25
Kiállítások:10, ill. 8 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 6/3
David Davis:
–A Kiel után egy izgalmas, jó meccset játszottunk, de most meg kellett szakadni a jó teljesítményért. A játékosaim ezúttal más felfogásban kézilabdáztak, mint szerdán, és nagyon megszenvedtünk minden gólért. Néha nem is olyan egyszerű mindent beleadni.
Konkoly Csaba: –A találkozó elején sokat hibáztunk, de a második félidőben sikerült leredukálnunk ezeket. Fontos volt számunkra, hogy hatgólos hátrányból is vissza tudtunk jönni. Büszke vagyok a srácokra, hiszen a taktikai utasítások nagy részét maradéktalanul betartották. Sajnáljuk az utolsó másodperceket, de ilyen a sport, nem volt szerencsénk.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCSPORT36-KOMLÓ 3024(14–14)
Tatabánya: zárt kapuk mögött. V:Horváth P., Markó
TATABÁNYA:BARTUCZ – Szunajko S., Bozsovics, Ilyés, DEBRECZENI3,ANCSIN5,Hornyák B.2.Csere:Wyszomirski (kapus), JUHÁSZ Á.9,Balogh Zs.2,Győri M.1,MOLNÁR B.4 (2), Nemes 3, Hornyák P. 1.Edző:Vladan Matics
KOMLÓ:Granic – Csomor3 (1),JERKOVIC6,GRÜNFELDER4,TAKÁCS B.5,Zobec1 (1), Vaskó 1. Csere: Djurdjevics (kapus), Jóga, Balázs, Metcz, F. Szunajko2,Oláh T., Szkokán1,Kovácsevics1 (1), Melnyicsuk. Edző:Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc:1– 2.9. p.:5– 5.19. p.:9– 11.26. p.:10– 13.33. p.:16– 15.40. p:20– 18.48. p:25– 21.57. p.:28– 23
Kiállítások:6, ill. 8 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 7/3
Vladan Matics:– Csodaszámba megy, hogy az első félidőt döntetlenre mentettük, annyit hibáztunk. Szünet után már jobban ment a játék, és mindent kibírtunk, amiért dicséret illeti a csapatomat. Igazi bányászrangadó volt!

Kilvinger Bálint:– Igyekeztünk nagy küzdelemre kényszeríteni a Tatabányát, ami az első félidőben sikerült is. Sőt, gyakorlatilag ötven percig tapadtunk, és végig küzdöttünk, de négy hetest nem lehet kihagyni egy meccsen. Végül kiütközött a rutin.

CSURGÓI KKBUDAKALÁSZ Kzrt. 2823(15–7)
Csurgó, zárt kapuk mögött. V:Böcz, Wiedemann
CSURGÓ:TATAI – Gebhardt2Leimeter1,Hanusz2,Szeitl E.2,Borsos1,A. Kovacevic3.Csere:Pallag, Füstös (kapus), Krecic3,MLADEN KRISZMANCSICS6 (4),POPOVICS3,Gábor M.4,Vasvári, Nagy Sz. 1, Kerkovits.Edző:Alem Toszkics
BUDAKALÁSZ:Boros – Nagy N.1,KONCZ5,ROTIM4,Dávid M., Radnic4,HOLPERT3.Csere:VÁCZI D. (kapus), Simányi, Tyiskov, Perisics3,Fórizs1,Kiss B.2,Ceranic, Maracskó, Prokop.Edző:Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc:3–3.10. p.:5–4.20. p..10–7.17. p.:14–7.35. p.:17–10.39. p.:18–14.45. p.:20–16.51. p.:21–17. 55. p.:25–19.58. p.:27--21
Kiállítások:14, ill. 6 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 5/1
Alem Toszkics: –A szegedi győzelem után kérdés volt, miként sikerül motiválni a csapatot, de szerencsére minden jól működött. A saját játékunkat játszottuk, és az első félidőben sikerült akkora előnyt kiharcolni, amivel újabb értékes győzelmet szereztünk.
Csoknyai István: –Bíztunk abban, hogy a Csurgó belealszik a mérkőzésbe, de nem így történt. Hiányoztak a jó támadások, miközben egy masszív védelemmel találtuk szemben magunkat. Tatai a remek védéseivel megbabonázott bennünket, és kicsit belefáradtunk a hazaiak gyors tempójába.