Férfi kézilabda NB I: a Szeged könnyedén nyert Tatabányán

B. Á., V. Sz.B. Á., V. Sz.
2021.04.17. 20:29
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Telekom Veszprém 31–26-ra nyert a Balatonfüred otthonában, míg a Mol-Pick Szeged biztosan hozta a Tatabánya elleni idegenbeli rangadót.
A kék mezes szegediek hét góllal nyertek Tatabányán (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A kék mezes szegediek hét góllal nyertek Tatabányán (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

A Grundfos Tatabánya elleni bajnoki mérkőzés tökéletesen megmutatta, hogy a Mol-Pick Szeged újra úgy játszik, mint régen. A Magyar Kupa négyes döntőjében megsérülő csapatkapitány, a svéd balszélső Jonas Källman kimaradt a vendégek keretéből, amelybe ugyanakkor bekerült két fiatal, a balszélső Bajus Bruno és az irányító Rea Barnabás.

A Vladan Matics edzőt továbbra is nélkülöző Bányász csak a találkozó első negyedórájában volt pariban Juan Carlos Pastor csapatával, utána már nem tudta tartani a tempót, és a vendégek fokozatosan elhúztak. Mirko Alilovic remekül védett, 39 lövésből tizenhatot fogott meg, ami 41 százalékos teljesítmény. Többek között neki is volt köszönhető a két csapat közti jelentős különbség lövéshatékonyságban: míg a Tatabánya ezen a téren még az ötven százalékot sem érte el, a Szeged csaknem hatvanöttel lőtt.

Pastor a második félidőben hét a hat elleni játékra váltott csapatával, ami tökéletesen elég volt tartani a szünetig kiharcolt hétgólos előnyt. Sőt a Szeged a második játékrész felénél már tizenegy góllal is vezetett. A magyar válogatott „ikertornyok” ezúttal is hozták magukat, a balátlövő Bodó Richárd hat, a beálló Bánhidi Bence öt góllal járult hozzá a vendégsikerhez, az egyre jobb formába lendülő csongrádiak újabb győzelmükkel megszilárdították második helyüket.

A veszprémiek az első félidő hajrájáig hátrányban voltak Balatonfüreden, akkor azonban beindult David Davis csapata, amely Rodrigo Corrales remeklésének, valamint Manuel Strlek gólerős játékának – kilenc találatig jutott – köszönhetően végül magabiztosan nyert.

A Veszprém az első félidőben megszenvedett a Balatonfüreddel (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 2631 (14–15)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. V: Nagy F., Túróczy
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. Rodríguez 2, MALINOVIC 5, Varga M. 2, Topic 2, GLENDZSA 8 (6), Bóka 3. Csere: Bősz (kapus), KEMÉNY 3, Pulay, Kőhegyi, DÉNES, Szűcs B., Brandt, Draskovics, Határ 1. Edző: György László
VESZPRÉM: Cupara – JAHJA 5, Mahé 3, STRLEK 9 (6), Ligetvári, Moraes 3, Lékai 1. Csere: CORRALES (kapus), B. Blagotinsek, NENADICS 7 (1), Dörnyei, Lukács P., Ilics Z., Khalil, Maqueda 3. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 12. p.: 7–5. 17. p.: 10–8. 23. p.: 11–9. 27. p.: 11–14. 35. p.: 16–17. 39. p.: 17–21. 45. p.: 20–22. 50. p.: 21–26. 54. p.: 23–28. 58. p.: 26–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 7/7
György László: – Csapatunk nagyot küzdött, becsületesen helytállt a Veszprém ellen. Voltak jó egyéni teljesítményeink és biztató peridusaink, ezekből lehet építkezni a továbbiakban.
David Davis: – Füreden mindig nehéz mérkőzést játszunk. Volt néhány hiányzónk, fáradt is a csapatunk, mert egy hét alatt négy tétmérkőzést játszottunk. Lényeg, hogy győztünk, és most egy kicsit pihenhetünk.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MOL PICK SZEGED 24–31 (11–18)
Tatabánya, zárt kapuk mögött. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B. 2, ANCSIN 4, Sipos A. 2, Juhász Á. 2, Győri M. 4, Molnár B. 2. Csere: WYSZOMIRSKI, Konecny (kapusok), ILYÉS, Debreczeni 1, Bozsovics, Tóth B., Zdolik 2, BALOGH ZS. 5 (1), Nemes. Edző: Sibalin Jakab
SZEGED: ALILOVIC – BOMBAC 3, Gaber 2, Mackovsek, BÁNHIDI 5, BODÓ 6, Stranovsky 4. Csere: B. Radivojevics 5 (1), Kaspárek, CANELLAS 5, ifj. Rosta M., Zsitnyikov 1, Bajus B., Rea. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 12. p.: 3–3. 17. p.: 6–9. 25. p.: 7–13. 39. p.: 14–21. 44. p.: 15–25. 52. p.: 20–28
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1
Sibalin Jakab: – A tervünk az volt, hogy ameddig csak lehet, maximális erőbedobásra késztessük a Szegedet, de viszonylag sok könnyű gólt kaptunk, így gyorsan tetemes hátrányunk lett. Ennyit nem lehet hibázni.
Carlos Pastor: – Komolyan vettük a mérkőzést, jól védekeztünk, Alilovic remekelt a kapuban. A szünet utáni hét a hat elleni játékunkkal tartottuk az eredményt, de Tatabányán mindig nagyon nehéz nyerni.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–DABAS KC VSE 28–22 (15–11)
Gyöngyös, zárt kapuk mögött. V: Sándor L., Szikszay Cs.
GYÖNGYÖS: TÓTH M. – Gábori 1, MARKEZ 5, Duris 3, Vilovszki 2, HERCEG 5, Németh T. 2. Csere: Merkovszki (kapus), Urbán, Halász 2, Papp B. 1, Ubornyák 2, HEGEDŰS 4, Gerdán, Gyallai, Gráf 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
DABAS: Holló – TÓTH Á. 7 (2), Fekete B. 2, Garajszki, Koller, Antal Sz., Laurinyecz. Csere: Podoba (kapus), Váczi M. 3, KURUCZ 4, Szöllősi Sz. 1, Horváth L. 1, Török 2 (1), Kende 2. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–3. 18. p.: 9–5. 24. p.: 11–8. 36. p.: 17–12. 42. p.: 19–12. 48. p.: 24–14. 54. p.: 26–18
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3
Konkoly Csaba: – A februári vereség után fűtött bennünket a visszavágás vágya. Nagy elszántsággal kezdtünk, megvolt a megfelelő kapusteljesítmény, a védelem jól állt a lábán, ami a támadójátékunkra is pozitívan hatott. Ez a győzelem ismét hitet és erőt kell, hogy adjon a folytatásra.
Tomori Győző: – A Gyöngyös esélyeshez méltóan, végig kézben tartva a mérkőzést tartotta otthon a két pontot. A második félidő elején olyan védekezéssel rukkoltak ki a hazaiak, amellyel szemben nem találtuk az ellenszert. A csapatomat azért illeti dicséret, mert végig küzdött.

SPORT36 KOMLÓ–FTC 27–29 (10–15)
Komló, zárt kapuk mögött. V: Bóna, Földesi
KOMLÓ: Granic – SZKOKÁN SZ. 3, ZOBEC 5, SUNAJKO F. 4, Jóga 1, Jerkovic 2, Hoffmann 1. Csere: Djurdjevics (kapus), GRÜNFELDER 3, Balázs S., Melnyicsuk 1, TAKÁCS B. 4 (2), Oláh T. 2, Vaskó 1. Edző: Kilvinger Bálint
FTC: GYŐRI K. – BUJDOSÓ 6 (2), Ónodi-Jánoskúti, SCHUCH, Mikita 1, Füzi 2, Kovacsics 3. Csere: Deményi, Zernovic (kapusok), BOGNÁR A. 4, Pordán 3, NAGY B. 7 (1), Prainer 3, Imre B., Karai. Edző: Horváth Attila
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Kilvinger Bálint: – Megérdemelt győzelmet aratott a Fradi. Néha még a szerencse is elpártolt tőlünk, emellett nagy helyzeteket is kihagytunk. A kettő együtt már nem fért bele ebbe a meccsbe.
Horváth Attila: – Amiért jöttünk, sikerült megvalósítanunk, különösen védekezésben. A második félidőben már akadtak kisebb hullámvölgyeink, de végig vezetve sikerült győznünk.

CEGLÉDI KKSE–BUDAKALÁSZ KZRT 22–27 (9–15)
Abony, zárt kapuk mögött. V: Horváth P., Marton
CEGLÉD: Kránitz – Pásztor Á. 1, Kállai, Németh B. 2, Teleki 3, Juhász K. 1, Szepesi I. 1. Csere: Tamási (kapus), Kiss R. 2, ZAKICS 6, Gyene 5 (4), Mazák, Vranac 1, Spekhardt, Hnidák. Edző: Nagy Károly
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú, I. PERISICS 8 (4), Dávid M., Rotim 1, Radnic 2, Holpert 2. Csere: Boros (kapus), Tyiskov 1, KONCZ 9, Nagy N. 1, Prokop 2, Kiss B. 1, Ceranic. Edző: Csoknyai István
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4
Nagy Károly: –
Jól felkészített csapattal találkoztunk, az ellenfél tudta, hogy a távoli zónákból szinte veszélytelenek vagyunk, folyamatosan lesáncolt. Bután kézilabdáztunk, nem ezt akartuk, nem ezt gyakoroltuk, de ami a legfájóbb, a Budakalász sokkal jobban akarta a győzelmet, mint mi. A második félidőben hiába próbálkoztam mindennel, esélyünk sem volt a két pontra.
Csoknyai István: – Hosszú sorozatot törtünk meg, mert ezt megelőzően legutóbb március harmadikán nyertünk. Ötven percig azt játszottuk, amit elterveztünk, a hajrában viszont rengeteget hibáztunk, feleslegesen eladtuk a labdákat, a védelmünk sem volt olyan feszes, mint előtte. Nagyobb arányban győzhettünk volna, de most ezzel is elégedett vagyok.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–CSURGÓI KK 27–29 (15–13)
Orosháza, zárt kapuk mögött. V: Rontó, Szanyi
OROSHÁZA: ÖZMUSUL – Pásztor M. 2, PESKOV 8, TÓTH K. 6, Bella 1, DÖME 5, Usal 3. Csere: Majdán (kapus), Sakic, Lászlai 2, Kancel. Edző: Ratko Djurkovics
CSURGÓ: Tatai – VASZICS 5, Krecic 2, Vasvári, BORSOS 6, A. Kovacevic 1, Hanusz 3. Csere: PALLAG (kapus), KRSZMANCSICS 8 (4), Szeitl E. 1, Gábor M. 1, Popovics, Kerkovits 2. Edző: Alem Toszkics
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: –, ill. 5/4
Ratko Djurkovics: – Sajnálom, hogy nem tudtunk pontot szerezni, pedig nagyon közel álltunk hozzá. Nagy harc folyt, de a végén nem volt szerencsénk, viszont megmutattuk, hogy van tűz a csapatban.
Alem Toszkics: – Lebecsültük az Orosházát, amit nem lett volna szabad, mert nagyon jól játszott, de a végén mellénk állt a sportszerencse.

1. Veszprém 21 20 1 759–488 +271 41
2. Szeged 17 14 3 576–431 +145 28
3. Tatabánya 16 12 1 3 452–390 +62 25
4. Balatonfüred 18 10 3 5 507–484 +23 23