Férfi kézi NB I: Nedim Remili öt góllal nyitott, a Veszprém kiütötte a Balatonfüredet

K. Zs.K. Zs.
2023.02.11. 18:44
Fotó: Szabó Miklós (archív)<br />
A Szeged és a Veszprém is fölényes idegenbeli győzelmet aratott a férfi kézilabda NB I 14. fordulójának szombati játéknapján: a szegediek szoros első félidőt követően 37–23-ra nyertek Budakalászon, míg a veszprémiek 41–20-ra verték meg a Balatonfüredet. A veszprémi csapatban öt góllal mutatkozott be a napokban igazolt francia klasszis, Nedim Remili. Az FTC simán nyert Dabason, a Csurgó a vártnál nagyobb küzdelemben gyűrte le a NEKA-t, míg a Komló a második félidőben fordított a Fejér B.Á.L.-Veszprém ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ, szombati mérkőzések
BALATONFÜREDI KSE–TELEKOM VESZPRÉM 20–41 (10–20)
Balatonfüred, 700
néző. V: Hargitai, Markó
BALATONFÜRED: Andó – Hornyák P. 3 (3), Kemény 3, Szűcs Bence 3, Szretenovics 2, Szöllősi B. 4, Bóka 1. Csere: Tóth Mihály (kapus), Varga M. 1, Szmetán M. 1, Gosztovics 1 (1), Dénes J., Ág, Malinovic, Vajda, Brandt 1. Edző: György László
VESZPRÉM: CORRALES – Marguc 3, REMILI 5, ED–DERA 3, A. NILSSON 6, Nenadics 1, STRLEK 5. Csere: Ligetvári 2, Lukács P. 1, Ilic Z. 1, Pesmalbek 2, Vajlupau 4 (1), SIPOS 2, ELÍSSON 6 (1). Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 10. p.: 5–6. 14. p.: 7–9. 25. p.: 7–16. 35. p.: 12–24. 45. p.: 14–33. 54. p.: 17–39
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
György László:
– Rengeteg hibával játszottunk, és nagyon jó napot kifogó Veszprémmel találkoztunk. Óriási volt a kapusok közti különbség, és a két csapat sincs egy súlycsoportban.
Momir Ilics: – A hétközi Bajnokok Ligája-vereség után fantasztikusan játszottunk, tovább kell dolgoznunk, hogy összeérjen a csapatunk a világbajnokságot követően.

CYEB-BUDAKALÁSZ–OTP BANK–PICK SZEGED 23–37 (13–16)
Budakalász, 500
néző. V: Sándor L., Szikszai
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 1 (1), Sinkovits 4, Kiss B. 1, Mihalin 3, Juric-Grgic 3, Berényi 2. Csere: Djordjeszki (kapus), Tyiskov 1, Dávid M., Maracskó, Koncz 5, Tóth Sz. 1, Papp B. 2, Vrhovina, Szakács. Edző: Csoknyai István
SZEGED: Mikler – B. Radivojevics 3, Garciandía 1, Gaber, BÁNHIDI 6, SZITA 5, Blonz 1. Csere: ALILOVIC 1 (kapus), Tönnesen 4, Martins, Sostaric 5 (3), BOMBAC 4, Rosta M. 1, MACKOVSEK 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–5. 17. p.: 10–11. 24. p.: 10–15. 38. p.: 17–21. 45. p.: 17–27. 54. p.: 20–33
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Csoknyai István:
– Huszonöt percig talán jól kézilabdáztunk, de összességében ugyanott toporgunk, mint a múlt héten a Magyar Kupa-meccsünkön. Nem tudjuk azt a játékot játszani, amit ősszel, egyelőre nem közelítjük meg azt a tempót, morált, hozzáállást, amivel pontokat szereztünk. Ennél sokkal jobb játék kell.
Juan Carlos Pastor: – Az elején kiegyenlített volt a játék, nem kézilabdáztunk jól. A második félidőben viszont nagyon jól kezdtünk, jól is védekeztünk és jól támadtunk. Tudtunk labdát szerezni, könnyű gólokat lőni, így nagyobb lett a különbség, ezzel elégedett vagyok.

DABAS KC VSE–FERENCVÁROSI TC 23–30 (10–14)
Dabas, 800
néző. V: Altmár, Horváth M.
DABAS: Pallag – Ács T. 3, Fekete B. 1, Garajszki, Koller 2, Szöllősi Sz. 4, Laurinyecz 2. Csere: Nagy T. (kapus), Bálint B. 3 (1), Bognár N. 1, Horvat 4 (3), Tarabochia 1, Katona 1, Hutvágner, Zdolik 1. Edző: Tomori Győző
FTC: GYŐRI K. – IMRE B. 6 (3), Balogh Zs. 2, FÜZI 8, Bognár A. 1, NAGY BENCE 5, Bohács 2. Csere: Hajós (kapus) Debreczeni 1, Juhász Á., Török, Lékai 3, Csörgő 2. Edző: Pásztor István
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Tomori Győző:
– Nem volt hitünk ezen a mérkőzésen, így nem is tudtunk meglepetést szerezni. Gyorsan rendet kell tenni a fejekben, mert szerdán már Magyar Kupa-mérkőzés vár ránk.
Pásztor István: – Szűk kerettel érkeztünk, ami erőt adott nekünk. A védekezésünk nagyon stabil volt, ennek köszönhetjük a sikerünket. Fontos ez a győzelem, mert jó csapat ellen tudtunk idegenben nyerni.

SPORT36-KOMLÓ–FEJÉR BÁL VESZPRÉM 28–27 (9–12)
Komló, 900
néző. V: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ: GRANIC – Vaskó 1, SZUHAREV 4, Melnicsuk 1, SZÖLLŐSI O. 4, Jerkovic 2, Orbán 1. Csere: Pásztor I. (kapus), Vranac, Takács B., GRÜNFELDER 3, Vekic 1, SZUNAJKO F. 4, HOFFMANN 4, Urbán 3. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: BALOGH T. – PULAY 6 (1), Ludmán 1, Szrnka 2, Tóth P. 2, ÉLES B. 6 (1), MOLNÁR B. 5 (1). Csere: Miklós G. (kapus), Szucsik, SZMETÁN P. 4, Machác, Gál 1, Bugyáki, Vetési. Edző: Konkoly Csaba
Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 5/3
Kilvinger Bálint:
– Hullámvasúton ültünk. Fontos volt, hogy az iszonyatosan gyenge kezdésünk után az első félidő végére erőre kaptunk. A másodikban utolértük a vendégeket, onnantól ki-ki meccs kezdődött, amit szerencsével, de mi nyertünk meg.
Konkoly Csaba: – Sok mindent megéltem, de erre, amit láttam, nem tudok mit mondani.

CSURGÓI KK–HSA NEKA 26–24 (16–15)
Csurgó, 600
néző. V: Andorka, Hucker
CSURGÓ: Holló – Gebhardt 3, Krecic 2, Krszmancsics 5 (2), Szeitl E. 3, Gábor M. 1, Spruk. Csere: FÜSTÖS Á. (kapus), Tóth Á., ROTIM 7, BORSOS, Herceg 2, Skol, Vasvári, MARKEZ 3, Bazsó. Edző: Baranyai Norbert
NEKA: PALASICS – Krakovszki Zs. 3, ÁCS P. 3, Sztraka 2, PAPP T. 2, Tárnoki, TEMESVÁRI 1. Csere: Deményi (kapus), Dobi 1, Kovács T. 3, Karai, Dely 3, Viski, Sisa 2, Krakovszki B. 1, Szilágyi Benjámin 3 (3). Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 10. p.: 4–7. 22. p.: 10–10. 26. p.: 14–11. 35. p.: 18–17. 43. p.: 20–20. 52. p.: 23–23. 58. p.: 24–23
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/3
Baranyai Norbert:
– Kezdetben nem találtuk a nyitott védekezés ellenszerét, de visszajöttünk a mérkőzésbe, és nagyon küzdöttünk.
Sótonyi László: – A téli felkészülésünk jól sikerült, fizikailag ott tartunk, amire számítottam, az utolsó pillanatig hajtottunk.