Férfi kézi NB I: 40 gólig meg sem állt a Tatabánya az újonc ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.02.10. 19:50
A korábbi tatabányai kapus, Bartucz László 16 védéssel járult hozzá a Gyöngyös ceglédi sikeréhez (Fotó: Szabó Miklós)
Simán, 30–24-re győzte le idegenben az újonc Ceglédet a Gyöngyös a férfi kézilabda NB I 14. fordulójának pénteki játéknapján. A Mol Tatabánya hazai pályán esélyeshez méltóan győzte le a másik újonc és a tabella utolsó helyén álló Budai Farkasokat.

A Gyöngyös Bartucz László védéseinek is köszönhetően fokozatosan növelte a különbséget, s a 26. percben 17–10-re is vezetett Cegléden. Az NB I-be visszajutó hazaiak a második félidő elején ugyan visszajöttek három gólra is, de hátrányukat nem tudták ledolgozni és 30–24-es vereséget szenvedtek.

A mérkőzés legjobbja Bura Lucian volt nyolc góllal, de a gyöngyösieknél Halász Levente hét, Gráf Martin hat gólt szerzett, s Bartucz 16 védéssel zárt.

A Mol Tatabánya KC nem kezdte jól a Budai Farkasok elleni hazai mérkőzését, hiszen az újonc budaörsiek a 10. percben 7–3-ra vezettek, de erre egy hétgólos sorozattal válaszoltak Győri Mátyásék és a szünetre 21–14-re léptek el. A második félidőben tovább nőtt a különbség a felek között, s Tombor Csaba együttese 40–28-ra nyert.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégektől Németh Alex lett hét góllal, míg a hazaiaktól a magyar válogatott szélső, Rodriguez Pedro hatszor volt eredményes. Érdekesség, hogy a Tatabányánál Nemanja Obradovicson kívül mindenki betalált – beleértve a két kapust, Székely Mártont és Nagy Benedeket is.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ

MOL TATABÁNYA KC–BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP 40–28
(21–14)
Tatabánya 1715 néző. Vezette: Fekete, Tóth D.
TATABÁNYA: Székely 1 – RODRÍGUEZ P. 6 (2), Maras 1, Peric 4 (1), Topic 3, Győri M. 3 (1), Pergel 2. Csere: Nagy Benedek 1 (kapus), Ubornyák 2, Obradovics, Hornyák B. 1, Vilovszki 4, Bodor 4, ANCSIN 5, Edwards 2, Bodnár Á. 1. Edző: Tombor Csaba
GYÖNGYÖS: Merkovszki – Valler, Enomoto 5, NÉMETH A. 7 (2), Auer 3, Nagy Sz., Nurelden 6. Csere: Nánási (kapusok), Puskás, Vuleta 1, Szövérdffy 2, Holdosi, Kvastek 1, Rédai 1, Kovács Á. 2. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–5. 14. p.: 7–7. 19. p.: 12–8. 27. p.: 19–13. 34. p.: 25–15. 43. p.: 32–20. 50. p.: 34–25. 56. p.: 38–27
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2
Tombor Csaba: – Örülök, hogy ilyen magabiztos győzelmet arattunk, és hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Ami viszont negatív volt, az az első tizenöt perc, ennyire gyenge kezdést nem engedhetünk meg magunknak a jövőben, mert abból nem mindig tudunk ilyen jól kijönni.
Koi Endre: – Jól kezdtünk, megpróbáltuk meglepni a Tatabányát, ami eleinte sikerült is, de utána feljavult a védelmük és könnyű gólokat kaptunk, az olló kinyílt a második félidőre, és akkor már csak a különbség volt kérdéses.

HÉP-CEGLÉD–HE–DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 24–30 (14–19)
Abony, 400
néző. Vezette: Bíró, Kiss O. B.
CEGLÉD: Kránitz – Pásztor 3 (1), Kállai 2, Kende, Mazák 1, Bartha, Szepesi. Csere: Tamási (kapus), Juhász 3, Császár 2 (1), Csomor 2, Tóth M., DZSAMALI 4, Szűcs Balázs, Markovics 2, TELEKI 5. Edző: Nagy Károly
GYÖNGYÖS: BARTUCZ – Gábori 1, BURA 8, GRÁF 6, Hegedűs M., Schmid 3, Varsandán M. 3 (1). Csere: A. Tomics, Gyánti (kapusok), Potisk, HALÁSZ 7, Jaros, Lakosy 2, Gerdán, Jóga, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 10. p.: 3–6. 17. p.: 7–11. 23. p.: 10–16. 28. p.: 13–18. 38. p.: 20–23. 47. p.: 20–26. 52. p.: 21–28. 57. p.: 22–29
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Nagy Károly:
– A Gyöngyös fölénk nőtt támadásban és védekezésben is, sajnos ilyen gyenge kapusteljesítménnyel nem lehet nyerni. Voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, visszajöhetünk a meccsbe, de hiába próbálkoztunk a második félidőben különböző taktikai elemekkel, ez nem volt elegendő a pontszerzéshez. Gyorsan el kell felejtenünk ezt a mérkőzést és küzdeni tovább a céljainkért.
Bíró Balázs: – Borzasztóan elégedett vagyok, mert bevallom, tartottam a találkozótól. Ismerem az ellenfél edzőjét, tudom, mekkora munka van a Ceglédben, de gyakorlatilag az összes taktikai utasítást betartották a játékosaim. Magabiztos teljesítményt nyújtottunk, hihetetlenül stabilak voltunk egész mérkőzésen. Szurkolok a Ceglédnek, hogy megtartsa NB I-es tagságát, de nekünk ez nagyon értékes és fontos két pont volt.

1. Szeged 15 14 1 551–415 +136 28
2. Veszprém 13 13 526–373 +153 26
3. Tatabánya 14 11 1 2 448–390 +58 23
4. Csurgó 13 8 1 4 377–371 +6 17
5. FTC 13 7 1 5 447–412 +35 15
6. Gyöngyös 14 7 1 6 392–395 –3 15
7. Balatonfüred 13 6 2 5 379–364 +15 14
8. Budakalász 13 6 2 5 360–389 –29 14