Férfi kézi NB I: Mezőkövesden nyert a Budakalász

2016.12.03. 21:11
A K&H férfi kézilabdaliga 12. fordulójában Mezőkövesden nyert a Budakalász, az egriek kikaptak Vácon, a gyöngyösiek pedig legyőzték a vendég balmazújvárosiakat.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
12. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–CYEB BUDAKALÁSZ 28–29 (14–12)
Mezőkövesd, 600
néző. V: Andorka, Hucker
MEZŐKÖVESD: Holló – Vaskó 3, Vukic, KOVÁCS B. 6, Trivkovics, Szelviaszjuk 2, SZEPESI 8 (5). Cs: Kovács J. (kapus), Pordán, Gulás, Kiss R., Lókodi 3, Radnic 3, Grünfelder 1, Grigorjev 2. Edző: Molnár Ferenc
BUDAKALÁSZ: TAMÁSI – Tóth Á. 3, Szemikov, KONCZ 8, Mazák, Rédai 1, BOHÁCS 7. Cs: VÁCZI (kapus), Halász, Czina, NAGY B. 6 (2), Holdos, Józsa 3, Sutka, Völker B., Parrondo 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 9. p.: 3–3. 17. p.: 5–7. 22. p.: 9–7. 24. p.: 9–9. 27. p.: 13–11. 35. p.: 15–15. 40. p.: 17–18. 44. p.: 18–21. 47. p.: 22–23. 53. p.: 23–26. 56. p.: 24–28. 59. p.: 27–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Molnár Ferenc:
– Nehéz mit mondani az ötödik egygólos vereségünk után. Viszont minden vereség az edzőt terheli. A csapat küzdött, egyúttal bebizonyosodott, kikre lehet számítani, és kikre nem. Utóbbiaktól meg kell szabadulni – vagy az én személyemtől... Egy biztos, változásokra van szükség.
Horváth Attila: – Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a mezőkövesdieknek ez volt az utolsó esélyük rá, hogy felzárkózzanak. A küzdelmes meccs elején elhúztunk, aztán egyenlítenünk kellett, és a saját dolgunkat tettük nehézzé. Szünet után négygólos előnyt is szereztünk, ezt azonban egyesek hozzáállása miatt majdnem eladtuk.

VÁCI KSE–EGER SBS ESZTERHÁZY 24–19 (10–10)
Vác, 300
néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: DRISSZI – VASICS 6 (2), Csicsikalo 2, Topic 4, Koller 3, Lendvay 1, POPOVICS 5. Cs: Vitáris, (kapus), Törteli 2, D. Pavlovics, Ménfői, Tyiskov 1, Kerekes. Edző: Gúnya Péter
EGER: STOCHL – Vancsics 1, Radojevics 2, Dutra 2, Petro, Szabó P. 2, ANTL 9 (5). Cs: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Lezák 2, Dobó Zs., Padla 1 (1). Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 16. p.: 3–7. 25. p.: 6–10. 31. p.: 11–10. 40. p.: 17–14. 50. p.: 18–17. 59. p.: 24–17
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6
Gúnya Péter:
– Köszönöm a csapatnak ezt a szép estét, nagy szívvel játszottak a fiúk. Nem volt egyszerű, de sikerült begyűjtenünk a nagyon fontos két pontot.
Tóth Edmond: – A Vác ma sokkal jobban akarta a sikert, mint mi.

B. BRAUN GYÖNGYÖS–BALMAZÚJVÁROSI KK 27–21 (15–8)
Gyöngyös, 650
néző. V: Bonifert, Oláh V.
GYÖNGYÖS: HUDÁK – ORSZÁGH 3, Reznicek 2, DURIS 6, Hegedűs 2, LELE 10 (3), Kovacsics 2. Cs: Ivanisevics (kapus), Juhász K. 1, Mikita, Rasics 1, Urbán, Sipeki. Edző: Debre Viktor
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Tomics 1, Sztojanovics 4, Balázs 2, Katzirz, Vujovics 2, Kekezovics 2 (1). Cs: Pajkó (kapus), István 2, Bali 1, HANTÁK 4 (2), Vranac 1, Temesvári 2, Vahnovics. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 12. p.: 2–2. 18. p.: 6–4. 24. p.: 10–6. 36. p.: 16–9. 42. p.: 19–11. 48. p.: 22–12. 54. p.: 26–16
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Debre Viktor:
– Nagy tétje volt számunkra a mérkőzésnek, feltétlenül ki akartuk javítani a múlt heti ceglédi vereséget. A védekezésünk jól működött, és elöl sikerült megfelelő számú gólt szerezni a magabiztos győzelemhez. A hajrában a biztos vezetés birtokában kicsit ki is engedtünk.
Füzesi Ferenc: – Az első percek kivételével az történt a pályán, amit a Gyöngyös akart, mi rendkívül hullámzóan teljesítettünk, az első félidő végén darabokra törtünk, és a szünet után már csak felvillanásaink voltak.