Férfi kézi NB I: kiütéssel nyert a Balatonfüred

2021.03.28. 19:52
A balatonfürediek sima győzelmet arattak (Fotó: Penovác Károly Veszprém Megyei Napló – archív)
A Balatonfüred kiütéses, 42–20-as győzelmet aratott a vendég Orosháza felett a férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján – számolt be róla az MTI.

Az esélyesebb házigazda már a szünetben 11 gólos különbséggel vezetett, előnyét pedig a végéig megduplázta.

A játéknap másik összecsapásán nem bírt egymással az Eger és a félidőben még háromgólos előnyben lévő Dabas.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR
42–20 (21–10)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. Vezette: Andorka, Hucker
BALATONFÜRED: BŐSZ – Rodríguez P. 1, VARGA M. 4, TOPIC 4, DÉNES, SZÖLLŐSI B. 10 (3), BÓKA 7. Csere: Lakatos (kapus), KEMÉNY 3, Szmetán 3, Glendzsa 1, MALINOVIC 5, Szűcs B., Brandt 1, Draskovics 3, Határ. Edző: György László
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M. 1, Tóth K. 3, Bella 1, Usal 3, Sakic 2, LÁSZLAI 4. Csere: Majdán (kapus), Csányi 2, Kancel, Lele, Szabó M., Kiss A. 3, Arnóczki, Andrikó, Molnár G. 1. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 12. perc: 8–0. 17. p.: 13–3. 22. p.: 16–5. 27. p.: 18–8. 34. p.: 24–12. 43. p.: 29–14. 48. p.: 33–16. 56. p.: 40–18
Kiállítások: 4, ill. 8 perc + végleges (Kancel)
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
György László: – Nagyon jó mérkőzés volt. Valamennyi játékosunk fegyelmezetten küzdött, ennek köszönhetjük nagy különbségű győzelmünket.
Ratko Djurkovics: – Nagyon nehéz bármit is mondani egy ekkora vereség után. Három meghatározó játékosunk hiányában majdhogynem ifistákkal játszottunk a nagyon jó erőkből álló Füred ellen. Nehéz helyzetben vagyunk, de harcolni fogunk a végsőkig.

SBS-EGERDABAS KC VSE 26–26 (12–15)
Eger, zárt kapuk mögött. Vezette: Medve R., Südi P.
EGER: BALOGH T. – Tóth R. 3, Szuharev 2, Kovács M., MACHÁC 4, SCHMID 5, Száva 2. Csere: Lezák 3 (1), Rédei 2, BERNATONIS 5, SZEPESI N., Holdosi. Edző: Tóth Edmond
DABAS: HOLLÓ – TÓTH Á. 5, Fekete 5, Török 5 (3), SZŐLLÖSI SZ. 5, Koller, Laurinyecz 1. Csere: PODOBA (kapus), Garajszki, KENDE 5, Kurucz, Antal Sz., Váczi M. Edző: Tomori Győző
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/3
Tóth Edmond: – A védekezésünk Kiss Gergő hiányában nagyon nehezen állt össze. Negyven percig kiválóan küzdöttünk, győzelemmel ér fel a pontszerzés. Elégedett vagyok, mindig nem tudunk nyerni.
Tomori Győző: – Igazságos a döntetlen. A jó első félidő után a szünetben megfordult a fejemben, csak nehogy lemásoljuk a dabasi meccset. A szünet után fordult a játék képe, parázs csata alakult ki, de bíztunk magunkban és hátrányból is vissza tudtunk kapaszkodni. Nagy tett Egerben pontot szerezni.

1. Veszprém 19 18 1 689–434 +255 37
2. Szeged 15 12 3 507–385 +122 24
3. Balatonfüred 15 9 3 3 427–399 +28 21
4. Csurgó 18 8 3 7 484–497 –13 19
5. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
6. Eger 19 8 2 9 526–601 –75 18
7. Gyöngyös 18 8 1 9 486–490 –4 17
8. Tatabánya 10 7 1 2 290–247 +43 15