Férfi kézi NB I: idegenben nyert az Orosháza és a PLER

2016.04.20. 20:04
Az Orosháza és a PLER vendégként győzött a férfi kézilabda NB I alsóházi rájátszásának szerdai játéknapján Komlón, illetve Cegléden. A Balmazújváros minimális különbséggel győzte le otthon a Gyöngyöst, míg a Mezőkövesd az Egert múlta felül.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 7–14. HELYÉRT

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–B.BRAUN GYÖNGYÖS26–25 (12–16)
Balmazújváros,
700néző.V:Kékes Cs., Kékes P.
BALMAZÚJVÁROS:
PAJKÓ – Balda 1, PÉREZ4, OLÁH G. 3 (2), Simovics2, LAZICS3, KEKEZOVICS4. Csere:Bagi (kapus), Morva1, Temesvári, Tomic, Balázs S.1, Vranac2, Hanták, ISTVÁN5, Korsós. Edző:Füzesi Ferenc
GYÖNGYÖS:
HUDÁK – Ménfői, OLIVEIRA7, Besirovics 1, Koller2, BALI5, Kovacsics1. Csere:Tamási (kapus), JUHÁSZ K.2, Nagy B.6 (5), Sándor Á.1, Nigrinyi, Jovetics, Rédai, Debreczeni, Szalafai. Edző:Debre Viktor
Az eredmény alakulása.
7. perc:0–3.14. p.:3–6.20. p.:5–10.26. p.:10–13.36. p.:14–19.44. p.:17–20.55. p.:21–24.58. p.:23–25
Kiállítások:
4, ill. 4 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 6/5
Füzesi Ferenc:
– Szerencsénk volt, de megdolgoztunk a szerencsénkért. A második félidőre állt össze a játékunk, és az utolsó támadásban a játékosaim nagyon higgadtan dolgoztak ki egy ziccert, melyet góllal zártak, több okosat nem lehet mondani!
Debre Viktor:
– Rendkívül kiélezett mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert.

CEGLÉDI KK SE–PLER-BUDAPEST29–30 (12–16)
Cegléd, 750
néző.V:Andorka, Hucker
CEGLÉD:
Abramovic – BÍRÓ8 (4), LEPSÉNYI7, Sipeki, Tóth N., Grbovic4, Országh4. Csere:Bősz (kapus), LÁSZLAI6, Perisic, Andelic, Megyeri. Edző:Kökény István
PLER:
Kránitz – Radjenovic4 (2), LÓKODI4, Benmiloud2, BAKOS4, LEIMETER9, Bujdosó2. Csere:Tóth N. (kapus), Mikita3, Sinkovits, Kocsi, Oláh T.1, Nagy Sz.1. Edző:Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–3.12. p.:3–6.17. p.:4–9.24. p.:8–13.34. p.:14–17.41. p.:18–21.48. p.:21–24.50. p.:23–24.59. p.:29–28.60. p.:29–30
6, ill. 14 perc
5/4, ill. 3/2

Kökény István:
– Végig vezetett a PLER, de szokásunkhoz híven fel tudtunk állni, és a végén mi támadtunk a győzelemért. Egy buta hibát követően még a PLER tudott gólt szerezni. Nem csak a végjátékra kell kiélezni a történetet, mert olyan és annyi védekezési hibánk volt, amivel nagyon nehéz meccset nyerni.
Hutvágner István:
– Ötvennyolc percig vezettünk, majd átvette a vezetést a Cegléd. Egy kis szerencsével, de vissza tudtuk hozni a meccset. Ikszes mérkőzés lett a végére, de talán ők rontották el az utolsó buta kapura lövésükkel. Mi örülünk, mert nekünk nagyon jól jönnek a pontok, és továbbra is harcban vagyunk a bennmaradásért.

MEZŐKÖVESDI KC–EGER SBS ESZTERHÁZY FSE 27–25 (12–13)
Mezőkövesd, 650
néző. V: Horváth P., Marton
MEZŐKÖVESD:
HOLLÓ – Benis, GRIGORJEV 5, Hajdu G. 1, TRIVKOVICS 3, RADNIC 5, SZEPESI 8 (5). Csere: Balogh T. (kapus), Kovács B., Kiss R., Füstös, Grünfelder, MEKARU 3, Antal Sz. 2, Kovács P., Bozoljac. Edző: Skaliczki László
EGER:
KOVÁCS J. – Radcsenko 4, Kiss G., Bajorhegyi, Petro 2, DOBÓ 4, Antl 2. Csere: Radulescu (kapus), SZŰCS B. 4, Iváncsik Á. 1, Szabó P. 2, Szilágyi, Lezák, Vancsics 1, Padla 3, Takács B. 2 (2). Edző: Tóth Edmond
2–0. 14. p.: 2–4. 22. p.: 5–7. 28. p.: 10–10. 32. p.: 12–15. 39. p.: 16–17. 49. p.: 21–19. 50. p.: 23–20. 58. p.: 26–24
10, ill. 10 perc
5/5, ill. 2/2

Skaliczki László: –
Nagyon nehéz mérkőzés volt. A szívünknek és a közönségünknek köszönhetjük azt, hogy itthon tartottuk a bennmaradás szempontjából nagyon értékes kettő pontot. Ismét csak gratulálni tudok a fiúknak.
Tóth Edmond: –
Sajnos az idegenbeli rangadókon rendre sok hibával játszunk. Ha ezeken nem tudunk javítani, akkor nehéz dolgunk lesz.

SPORT 36 KOMLÓ–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 22–26 (11–12)
Komló, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
KOMLÓ:
Granic – Markovics 2 (1), Szöllősi B. 3, DJERKOVICS 6, Marcsek 1, Szemikov 4, Szanad 2. Csere: SELYMES (kapus), Sunajko, Oszlár, Nagy Z., Szögi 2, Potics 2, SEBESTYÉN. Edző: Rako Djurkovics
OROSHÁZA:
HERJECZKI – Pásztor M., Németh G. 2, Zabic 3, MILAS 5 (2), Buday 1, NÉMETH L. 4. Csere: Miklós (kapus), Knezsevics 1, Cemas, Varsandán Á., Mazics 3, RADOJEVICS 4, Tárkányi 3. Edző: Vladan Jordovics
13. perc: 4–8. 21. p.: 8–9. 40. p.: 16–14. 51. p.: 20–20
6, ill. 12 perc
1/1, ill. 2/2
Ratko Djurkovics: –
Amikor meg voltak a lehetőségeink, hibáztunk, és ezt kihasználta az Orosháza. Visszafogott minket az is, hogy az egyik kulcsjátékosunk, Alekszander Szemikov a 42. percben piros lapja miatt kivált a játékból.
Vladan Jordovics: –
Nagyon harcos, kemény mérkőzés volt, igazi férfias küzdelem. Két jó csapat játszott, szép akciókkal, és számunkra fontos győzelem született.