Férfi kézi NB I: hét góllal nyert a Tatabánya a Ferencváros ellen

2022.09.10. 19:45
Nagyszerű második félidőt produkált a Tatabánya (Fotó:<a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/kikaptunk-tatabanyan" target="_blank"> fradi.hu</a>)
A Mol Tatabánya KC hazai pályán 37–30-ra legyőzte a Ferencvárost a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. Nyert továbbá a CYEB-Budakalász, a Csurgói KK és a HSA NEKA is.

A vendég FTC valamivel jobban kezdte a mérkőzést, hiszen Debreczeni Dávid három gólja után még 5–3-ra is a zöld-fehérek vezettek, de a Tatabánya egy 5–1-es sorozattal fordított. Előnyét azonban nem tudta megtartani és a szünetre a fővárosiak vonulhattak 16–15-ös előnnyel.

A második játékrészben átvették a vezetést a hazaiak, sőt, sikerült elhúzniuk. Folyamatosan egyre nagyobb előnyre tettek szert, a hajrában háromszor is vezettek már nyolc góllal, végül 37–30-ra nyertek.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
2. FORDULÓ
MOL-TATABÁNYA KC–FERENCVÁROSI TC 37–30 (15–16)

Tatabánya, 3500 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
TATABÁNYA: SZÉKELY – P. Rodríquez 2, ANCSIN 9, Topic 2, PERIC 11 (3), GYŐRI M. 5, Pergel. Csere: Obradovics, Maras 3, Vilovszki, Edwards 3, Bodor 1, Ubornyák 1. Edző: Tombor Csaba
FERENCVÁROS: Borbély – Bujdosó 3, Ónodi-Jánoskúti, DEBRECZENI 4, J. Mikita 1, Nagy Bence 5, KOVACSICS 6. Csere: Győri K. (kapus), Bognár A. 1, Füzi 4, Prainer 2, Lékai 3, Imre 1, Pordán, Balogh Zs. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 14. p.: 5–6. 17. p.: 8–6. 25. p.: 12–14. 34. p.: 18–17. 41. p.: 25–21. 50. p.: 29–24. 55. p.: 33–26. Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
Tombor Csaba: – Fontos volt, hogy megnyerjük az első hazai meccsünket. Nagy rangadót vívtunk a Fradival, amely az első félidőben megérdemelten vezetett. A szünet után feljavult a védekezésünk, és több jó egyéni teljesítmény járult még hozzá ahhoz, hogy győzzünk.
Pásztor István: – Addig voltunk csak partiban a Tatabányával, amíg a védekezésünk feszes volt, a második félidőben a hátul mutatott próbálkozásaink ilyen erős csapat ellen nem feleltek meg az elvárásoknak.

CSURGÓI KK–BUDAI FARKASOK-RÉV-GROUP 32–29 (15–14)
Csurgó, 700 néző. V: Altmár, Horváth M.
CSURGÓ: Füstös Á – Tóth Á. 1, MARKEZ 11, Krszmancsics 3 (1), Rotim 3, HERCEG 4, Bazsó 1. Csere: HOLLÓ (kapus), Gebhardt, Krecic 2, Skol, Horváth P., Szeitl L. 3, Gábor M. 2, Borsos 2, Spruk. Edző: Baranyai Norbert
BUDAI FARKASOK: Merkovszki – Kecskeméti 3, Oláh T., Németh A. 7 (3), Kvastek 2, Rédai 3, Nurelden 2. Csere: Nánási (kapus), Valler, Enomoto 4 (1), Vuleta 3, Nagy Sz. 2, Khalil 1, Szövérdffy, Auer 1, Holdosi 1. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 7–6. 18. p.: 12–8. 24. p.: 13–13. 35. p.: 18–17. 38. p.: 18–19. 47. p.: 26–23. 54. p.: 29–25. 58. p.: 31–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Baranyai Norbert: – Még akadozik a játékunk és ez meg is látszott, hiszen kiváló ellenféllel találtuk szemben magunkat. Bármennyire igyekeztünk, nem sikerült ellépnünk az ellenfelünktől, végig tartották a lépést velünk. A második játékrész is úgy alakult mint az első, ebből is látszik, hogy ez ki-ki meccs volt. Ezért is örülök a két pontnak, hiszen nagy csatában sikerült itthon tartani a pontokat.
Koi Endre: – Kemény, férfias, magas színvonalú mérkőzésen vagyunk túl. Egyre jobb formában játszunk, de ez még kevés a pontszerzéshez. Harcos volt a csapatom, alkalmanként vezettünk is, és ez nagyon biztató. Szeretnénk ezt a formát átmenteni a következő fordulókra, és bízom benne, hogy ez pontokban is meg fog mutatkozni.

SPORT36-KOMLÓ–HSA NEKA 29–31 (15–14)
Komló, 1000 néző. V: Bóna, Földesi
KOMLÓ: Pásztor I. – Vaskó 1, ZOBEC 5, Melnyicsuk 4 (2), Grünfelder 2, Jerkovic 3, Hoffmann 2. Csere: Granic (kapus), Szöllősi O. 2, Takács B. 3, Szuharev 4, Szunajko F. 1, Orbán B., Urbán E. 2. Edző: Kilvinger Bálint
NEKA: PALASICS – Sztraka 3, PAPP T. 9, Dely 3, TEMESVÁRI 4, Krakovszki B. 3, Draskovics. Csere: Deményi (kapus), SZILÁGYI BENJÁMIN 4 (1), Sisa 1, Fekete D., Karai, Dobi, Ács P. 3, Tárnoki, Krakovszki Zs. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 18. p.: 12–6. 24. p.: 13–10. 39. p.: 17–18. 46. p.: 18–22. 56. p.: 25–27
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Kilvinger Bálint: – Jól kezdtük a mérkőzést, de utána érthetetlenül szétestünk, ez eredményezte a vereséget. Sajnálom, mert hazai pályán, igen remek hangulatban kaptunk ki.
Sótonyi László: – Nagyon örülök első idegenbeli sikerünknek, rettentően büszke vagyok a csapatomra.

CYEB BUDAKALÁSZ–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 30–24 (16–12)
Budakalász, 350
néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAKALÁSZ:
VÁCZI D. 1 – Varjú, Sinkovits 4, Kiss B. 2, Mihalin 1, Juric-Grgic 2, KOVÁCS D. 3. Csere: DJORDJESZKI (kapus), KONCZ 4, Tyiskov 1, Fórizs, MARACSKÓ 4, PAPP B. 6, Dávid M., Tóth R. 2 (2), Berényi. Edző: Csoknyai István
VESZPRÉM: BALOGH T. – Szmetán P. 1, Pulay, MACHÁC 7, Szrnka, STRANIGG 4, Hári. Csere: Podoba, Miklós G. (kapusok), Preszter 1, Éles B. 2 (1), Fercsik, Molnár B. 2, Bugyáki, VETÉSI 5, Szatmári 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3.perc: 4–1. 13. p.: 10–6. 25. p.: 13–12. 36. p.: 18–15. 45. p.: 22–20. 53. p.: 27–23
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/1
Csoknyai István: – Az első félidőt mi uraltuk, de talán korán elhittük, hogy könnyű mérkőzés lesz. A második félidő elején sok kiállítást kaptunk és a nagy előnyünkből szinte nem maradt semmi. A végjátékra meg tudtunk újulni, akik frissen mentek a pályára, hozzá tudtak tenni a játékhoz.
Konkoly Csaba: – Óriásit küzdöttünk, többször támadtunk a döntetlenért, de ez sok energiát emésztett fel a játékosokban. Sok hibával játszottunk, sajnos a végjátékban kinyílt az olló és elfogytunk.