Férfi kézi NB I: az FTC hazai pályán legyőzte a Tatabányát

D. S. B.D. S. B.
2023.02.19. 16:14
Nagy Bence ismét vezér volt, hét gólt szerzett az FTC Tatabánya elleni győzelme alkalmával (Fotó: Földi Imre)
Az FTC hazai pályán szinte végig vezetve győzte le 32–28-ra a Mol Tatabánya KC-t a férfi kézilabda NB I 15. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén. A zöld-fehérek a két ponttal megelőzték a tabella negyedik helyén a Csurgói KK-t.

A mérkőzés első gólját a Tatabánya szerezte Ancsin Gábor révén, majd Pedro Rodríguez góljával 2–1 is volt a vendégeknek, de innentől kezdve átvették az irányítást Pásztor István tanítványai, akik Lékai Máté találatával a 15. percben már 9–5-re vezettek, a szünetre pedig 16–13-mal vonultak.

A fővárosiak a második játékrészben sem engedték zárkózni a Tatabányát, a 45. percben pedig Nagy Bence góljával már 25–20-ra elhúztak, végül magabiztos, 32–28-as győzelmet arattak a dobogó harmadik helyén álló ellenfelükkel szemben.

FÉRFI KÉZILABDA
NB I, 15. FORDULÓ
FERENCVÁROSI TC–MOL TATABÁNYA KC 32–28
(16–13)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Bíró, Kiss O.
FERENCVÁROS: Borbély – Imre B. 4, FÜZI 7, Debreczeni 2, BOGNÁR A. 1, NAGY BENCE 7 (3), Kovacsics. Csere: Győri K. (kapus), Balogh Zs. 4, LÉKAI 6, Pordán, Ónodi-Jánoskúti 1. Edző: Pásztor István
TATABÁNYA: Székely – RODRÍGUEZ PEDRO 6 (1), ANCSIN 7, Peric 2, TOPIC 5, Obradovics 3 (2), Ugalde 5.Csere: Nagy Benedek (kapus), Ubornyák, Bodor, Maras, Vilovszki. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 12. p.: 7–4. 15. p.: 9–5. 19. p.: 11–9. 26. p.: 15–11. 40. p.: 21–19.. 46. p.: 25–20. 52. p.: 27–25. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Pásztor István: –
Fura előjelekkel készültünk a mérkőzésre, de ha két ember hiányzik, akkor kiemelkedőt teljesítenek azok, akik beállnak helyettük. Olyat produkált a csapat védekezésben, amit egész januárban gyakoroltunk, közel negyven megállító faultunk volt, ami óriási szám.
Tombor Csaba: – Megérdemelte a Fradi a győzelmet, bizonytalan volt a védelmünk, nem tudtuk kontrollálni a labda nélküli mozgásokat. A második félidőben kétszer is felzárkóztunk két gólra, de rossz ütemben hagytuk ki a helyzeteinket.

1. Veszprém 15 15 609–424 +185 30
2. Szeged 16 15 1 588–438 +150 30
3. Tatabánya 15 11 1 3 476–422 +54 23
4. FTC 15 9 1 5 509–463 +46 19
5. Csurgó 15 9 1 5 431–424 +7 19
6. Balatonfüred 15 7 2 6 427–428 –1 16
7. Gyöngyös 15 7 1 7 415–423 –8 15
8. NEKA 15 6 2 7 409–420 –11 14