Férfi kézi NB I: győzött, ezzel bronzérmes a Tatabánya

K. Zs.K. Zs.
2023.05.19. 20:21
Mateo Maras tíz gólt lőtt a tatabányai csapatban (Fotó: Koncz Márton)
A Tatabánya hazai pályán 26–24-re megverte a NEKA-t a férfi kézilabda NB I 25. fordulójának pénteki játéknapján, ezzel biztossá tette, hogy a harmadik helyen zárja az idényt, legrosszabb esetben az egymás elleni eredményekkel megelőzve az FTC-t, amely szintén győzött pénteken, méghozzá a Cegléd vendégeként Abonyban. A bennmaradásért vívott harcát már korábban elbukó Budai Farkasok szép eredménnyel búcsúzott a budaörsi közönségtől: az újonc 31–30-ra legyőzte a Fejér B.Á.L. Veszprém legénységét az utolsó hazai mérkőzésén. Ezzel elméletileg esélyt adott a Ceglédnek az élvonalban maradásra, csakhogy utóbbi utolsó ellenfele a Telekom Veszprém lesz…

FÉRFI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
MOL TATABÁNYA KC–HSA NEKA 26–24 (13–9)
Tatabánya, 1958
néző. V: Bóna, Földesi
TATABÁNYA: Székely – Rodríguez P. 2, MARAS 10 (1), Ubornyák 2, VILOVSZKI 3, Győri M. 2, Ugalde 3. Csere: Nagy Benedek (kapus), Obradovics, Pergel 3, Ancsin 1, Bodor M. Edző: Tombor Csaba
NEKA: Palasics – Krakovszi Zs. 1, TEMESVÁRI 6, Kovács T. 4, PAPP T. 5, Ács P., Krakovszki B. 1. Csere: Deményi (kapus), Dely 2, SZTRAKA 3, Karai, Szilágyi Benjámin 1, Sisa 1, Draskovics. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 17. p.: 8–5. 25. p.: 11–9. 36. p.: 17–11. 45. p.: 19–17. 50. p.: 23–21. 57. p.: 26–22
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. –
Tombor Csaba:
– A küzdelem jellemezte a meccset, csak nüanszok döntöttek. Tartottam ettől a találkozótól, mert nagyon gyorsan játszik a NEKA, a kulcs az volt, hogy az első félidőben nem kaptunk gyors gólokat rendezetlen védelem ellen. Vilovszkit pihentetni kellett, de ahogy láttam, rá készült az ellenfél, és a második félidőben sikerült is megfogni minket, a végén Székely Marci védései miatt nem kaptunk ki.
Sótonyi László: – A Tatabánya megérdemelte a bajnoki bronzérmet. Mi, a fiatal magyarokból álló csapattal szerettük volna bizonyítani, hogy bárkinek számolnia kell velünk, hiszen sikerült több meglepetést is szerezni az idényben, így jöttünk Tatabányára is. Az első félidőben volt némi hiányérzetem, nehézzé tettük a második félidőt. Az utolsó fordulóban szeretnénk az egész éves teljesítményünkhöz méltóan befejezni az évadot.

BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 31–30 (13–13)
Budaörs, 200
néző. V: Altmár, Horváth M.
BUDAI FARKASOK: Merkovszki 3 – Valler 1, Enomoto 4, Vuleta 3, Kvastek 3, NAGY SZ. 6, Nurelden 2. Csere: Nánási (kapus), Rédai, NÉMETH A. 4 (2), Szövérdffy, Kovács A. 2, Zennadi 3. Edző: Korsós Ádám
VESZPRÉM: Miklós – Szmetán P. 3, Ludmán 2, ÉLES B. 9 (1), Machác, Szrnka 4, HÁRI 7 (1). Csere: Balogh T. (kapus), Preszter 2, Vetési 1, Gál D. 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 0–4. 13. p.: 3–7. 19. p.: 7–8. 24. p.: 9–11. 29. p.: 13–13. 37. p.: 18–17. 45. p.: 22–21. 50. p.: 26–24. 56. p.: 29–27
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Korsós Ádám:
– Szerencsére túl tudtuk tenni magunkat a múlt heti teljesítményen, mert azzal finoman szólva sem voltam megelégedve, de a srácok el tudták hinni, hogy lehet keresnivalónk. Rosszul kezdtük a mérkőzést, de utána gyorsan vissza tudtunk jönni és valami elkezdett mozogni a fiúkban, a végjátékban pedig szerencsére felénk billent a mérleg nyelve.
Danyi Gábor: – Elismerésem a hazai csapatnak a győzelem miatt, megérdemelte. Nem tudtuk megismételni a múlt heti teljesítményt, hiányzott a bátorság, a temperamentum a játékunkból, ami múltkor a NEKA ellen megvolt. Nyilván nem is tudtunk úgy játszani, ez nem volt elég, de ez semmit nem von le a hazai csapat érdemeiből, megérdemelte a győzelmet.

HÉP-CEGLÉD–FTC 31–36 (12–20)
Abony, 300
néző. V: Andorka, Hucker
CEGLÉD: KRÁNITZ – Szűcs 2, Markovics 3, JUHÁSZ 7, SPEKHARDT 5, Bartha 4, Kende 1. Csere: Tamási (kapus), Kállai, Tóth, Csomor 2, Teleki, Mazák, Dzsamali 7 (2). Edző: Nagy Károly
FTC: Borbély – Kovacsics 1, Nagy B. 6 (1), Mikita 1, DEBRECZENI 3, Lékai 1, Ónodi 4. Csere: BUJDOSÓ 7, Pordán 3, Bognár 2, Prainer 4, Balogh Zs. 1, Csörgő 2, Török Á. 1. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 9. p.: 6–6. 16. p.: 9–10. 21. p.: 10–13. 26. p.: 11–17. 37. p.: 16–26. 41. p.: 19–26. 48. p.: 24–29. 53. p.: 27–32. 57. p.: 29–36
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Nagy Károly:
– A meccs elején még működött, amit megbeszéltünk, de a Fradi szigorított a védekezésén. Kikényszerített hibák nélkül adtunk el labdákat, amit kijátszottunk ziccerig, azokból is sokat elrontottunk. A Ferencváros jött fel, mi elbizonytalanodtunk, forgattuk a csapatok, de annyit értünk el, hogy szorosabb meccset tudtunk játszani.
Pásztor István: – Felkészültünk a Ceglédből, tudtuk, hogy fontos neki ez a mérkőzés, de kézben tudtuk tartani. Az első félidőben jól védekeztünk, jó volt a kapusteljesítmény, amit megbeszéltünk, az működött. A második félidő bebizonyította, hogy a Cegléd jobb csapat annál, hogy kiessen.