Férfi kézi NB I: érvényesítette a papírformát a Veszprém és a Szeged is

2023.10.28. 20:12
Az OTP Bank-Pick Szeged öt góllal jobbnak bizonyult vendégként a PLER-Budapestnél, míg a Telekom Veszprém odahaza 47 gólt dobva győzött a CYEB-Budakalász ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A PLER-Budapestnél ezúttal mutatkozott be a frissen szerződtetett Christian Dissinger. Az olimpiai bronzérmes német balátlövő öt góllal segítette csapatát. A 31 éves játékos eddig 19 mérkőzésen 49-szer volt eredményes a német válogatottban, 2016-ban Európa-bajnoki címet, valamint olimpiai bronzérmet szerzett, a Vardar Szkopjéval pedig 2019-ben Bajnokok Ligáját nyert.

A Szeged nyolc mérkőzés után veretlenül második a kilenc meccset nyerő Telekom Veszprém mögött. A Bajnokok Ligájában is remeklő, bajnoki címvédő bakonyiak 19 góllal verték meg otthon a Budakalászt. Jó hangulatban vághattak neki a szombati mérkőzésnek, mert csütörtökön a BL-ben idegenben győzték le a Barcelonát, amire korábban még egyszer sem voltak képesek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–CYEB-BUDAKALÁSZ 47–28 (23–15)
Veszprém, 950 néző. V: Héjja, Kónya
VESZPRÉM: Biosca – Vajlupau 1, Sandell 3, MAHÉ 8 (2), A. Nilsson 3, el-Dera 2, ELÍSSON 6. Csere: Nagy Benedek (kapus), Descat 4 (1), Ligetvári 2, Gasper Marguc 3, Pesmalbek 1, Casado 1, Fabregas 4, BARNA 7 (5), Koszorotov 2. Edző: Momir Ilics
BUDAKALÁSZ: Tóth M. – Varjú 2 (1), Raniszavljevics 1, Tyiskov 3, Mihalin 2, JURIC-GRGIC 5, KOVÁCS D. 4. Csere: Váczi D. (kapus), Tóth Sz. 2, Vrhovina, KISS B. 4, Halász 2, Szakács 1, Siklós-Szondi 1, Sinkovits 1, Berényi. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–4. 18. p.: 14–10. 24. p.: 17–13. 30. p.: 23–15. 35. p.: 27–17. 41. p.: 32–18. 52. p.: 39–23. 56. p.: 43–26
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 2/1
Gulyás Péter (másodedző): – Az első időkérés után úgy reagált a csapat, ahogy azt szerettük volna. Fárasztó csütörtöki BL-meccs után vagyunk, ezért döntöttünk úgy, hogy most Barna János Dánielt is bemutatjuk. Aki kijött az arénába gyönyörű mérkőzést látott.
Csoknyai István: – Megtisztelt minket azzal a Veszprém, hogy nagyon megvert minket. Sok gólt kaptunk, gyorsan játszottak és jól váltottak a hazaiak. Ami a csapatomat illeti, dicséret jár a játékosoknak a huszonnyolc lőtt gólért. Nem gondoltam volna, hogy ennyiszer fogunk betalálni a kiváló Veszprém ellen.

PLER-BUDAPEST–OTP BANK-PICK SZEGED 30–35 (17–17)
BUD Aréna, 900 néző. V: Fekete, Hajdu
PLER: Kránitz – TÓTH Á. 4 (1), Zobec 3, SZUNAJKO F. 6, Simotics 4, DISSINGER 5, Fodor M. Csere: BORSOS M. (kapus), Farkas, Ács P., Bak 2, Strelnikov, Javor 3, Fekete Á., Várszegi 2, Szkokán 1. Edző: Horváth Attila
SZEGED: Imsgard – Martins 5, Stepancic 4, Szita 2, Bánhidi 4, Bodó 3, Jelinic 2. Csere: NAGY M. (kapus), Kalaras, SZILÁGYI BENJÁMIN 4 (2), Gaber 1, Molina, Mackovsek 1, SOSTARIC 6 (3), Garciandía 3, Rea. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–2. 15. p.: 7–9. 29. p.: 17–15. 45. p.: 19–28. 48. p.: 21–31
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5
Horváth Attila: – Idő kérdése volt, hogy mikor törünk meg, és mikor tudja játszani a Szeged a játékát, de tíz gólról is vissza tudtunk jönni. Nagy kérdés, hogy ha szoros lesz egy mérkőzés eredménye, mit tudunk ebből a játékból mutatni. Úgy érzem, a csapat meghálálta a szurkolást.
Kárpáti Krisztián: – Nem vagyok boldog, ez a játék nem méltó a Pick mezéhez. Elismerés a PLER fiataljainak. Rendet kell tenni a fejekben, a Veszprém a Barcelonát verte öt góllal, mi meg a PLER-t. A tizenkilenc játékosunkból tizennégy elmegy különböző válogatottakhoz, utána meglátjuk, hogyan jönnek vissza.

CSURGÓI KK–CARBONEX-KOMLÓ 25–28 (12–14)
Csurgó, 600 néző. V: Hargitai, Markó
CSURGÓ: Holló – Zagar 1, BORSOS, Szeitl E. 1, Vasvári, Herceg 2, BAZSÓ 5. Csere: FÜSTÖS (kapus), Spruk 1, Papp T., Mazurek, GÁBOR M. 7 (3), Horváth P., Markez 2, TUFEGDZSICS 5 (2), Tóth P 1. Edző: Baranyai Norbert
KOMLÓ: Granic – Urbán 2, BOGDANIC 7, MELNYICSUK 5, ROTIM 2, Jerkovic 2, MENYHÁRT 6 (1). Csere: Merkovszki (kapus), Váczi 3 (1), Tóth G., Szöllösi O. 1, Varga Sz., Begovácz , Kovács D., Bazsa, Vekic. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–1. 12. p.: 5–5. 17. p.: 5–8. 25. p.: 9–11. 35. p.: 13–16. 39. p.: 13–18. 42. p.: 15–19. 53. p.: 22–23. 56. p.: 22–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2
Baranyai Norbert: – Nehéz mérkőzésre készültünk, de beleestünk ugyanabba a hibába, mint a Budakalász ellen. Szégyenkezem a teljesítményünkért, fegyelmezetlenül játszottunk, kimaradtak a helyzeteink, nem tudtunk átlendülni a kritikus helyzeteken. A Komló megérdemelten nyert.
Marosán György: – Nagyon készültünk a találkozóra, és végre kijött a sok munka is. Kiélezett meccs volt, sikerült kiharcolnunk egy nagyobb előnyt, amit meg is tartottunk. Az utolsó öt percben mindent elkövetett a Csurgó a győzelemért, de a helyén volt a szívünk.

DABAS KC–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 29–31 (12–15)
Dabas, 600 néző. V: Bócz, Wiedemann
DABAS: Pallag – HORVAT 8 (5), Fekete B. 1, TÖRÖK 5, Szöllősi Sz. 2, Zdolik 4, Katona. Csere: NAGY T. (kapus), GARAJSZKI 1, Bálint B. 1, Bognár N., Laurinyecz 3, Koller, Szeverényi, Ács T. 4, Hunyadi. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: Tomics – Jaros, Bura 3, Potisk 4, HEGEDŰS M. 3, BODOR 2, Varsandán M. 4 (1). Csere: Podoba (kapus), UBORNYÁK 4, Lakosy 3 (3), Schmid, Edwards, SCHÄFFER 6, Gráf, Jóga 2, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–5. 19. p.: 7–9. 26. p.: 10–13. 37. p.: 16–20. 46. p.: 23–23. 57. p.: 28–29
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Tomori Győző: – Az első tíz percben mutatott támadójátékunkkal nem lehet mérkőzést kezdeni. Hiába zárkóztunk vissza, a vezetést már nem sikerült átvennünk.
Bíró Balázs: – Nagy dolog, hogy Dabason nyerni tudtunk. Az pedig, hogy ezt ilyen kiélezett meccsen, ilyen szoros végjátékban tettük, növeli a siker értékét.

QHB-EGER–HSA NEKA 25–23 (14–13)
Eger, 850 néző. V: Paska, Vastag
EGER: MARCZIKA – Lezák 1, Nastaj 3, KISS G., ZENNADI 6, F. SILVA 6 (2), Száva 2. Csere: Ágoston Á. (kapus), TÓVIZI 4, Kavin, Döme, Boros, Tóth K. 1, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
NEKA: Mikler K. – KRAKOVSZKI ZS. 5, Dely 1, SZTRAKA 4, Karai 1, Kovács T. 1, Molnár R. 2. Csere: Deményi (kapus), Kovács G. 1 (1), Sisa 4 (3), Kathi 1, Tárnoki, Szűcs Balázs 1, Csányi 1, Gál, Tóth L. 1. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Tóth Edmond: – A sikerhez nagyban hozzájárult Marczika Barnabás parádés kapusteljesítménye. Tanultunk a mérkőzés elején elkövetett védekezési hibákból, huszonhárom gólon tartottuk az ellenfelet, ami nagyszerű. Támadásban nyögtünk kicsit, de a hazai pálya ismét lökést adott a nehéz időszakokban.
Sótonyi László: – A második félidőben az egriek türelmesebben, taktikusabban játszottak. A krízishelyzetekből nagyon rosszul jöttünk ki, rengeteg ki nem kényszerített hibát követtünk el.

BALATONFÜREDI KSE–FEJÉR–BÁL VESZPRÉM 27–19 (15–11)
Balatonfüred, 500 néző. V: Nagy Ferenc, Túróczy József.
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 2 (2), Németh B. 2, Szűcs Bence, Szretenovics 4, Varga M. 4, Bóka 2. Csere: BŐSZ (kapus), KEMÉNY 2, SZMETÁN M. 3, Szöllőssi, SIKOSEK 3, KLJUN 4, Malinovic 1, Brandt. Edző: György László
VESZPRÉM: Balogh T. – Szmetán P. 2, VETÉSI 7, Szuharev 2, Bugyáki 1, DJUKICS 4, Nourelden 2. Csere: MOJSZILOV (kapus), Grünfelder, Preszter, Farkas, Tarabochia 1, Hornyák B., Kristóf. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulás. 5. perc: 2–2. 9. p.: 5–3. 14. p.: 7–7. 21. p.: 12–10. 28. p.: 13–11. 35. p.: 18–12. 40. p.: 19–13. 49. p.: 22–14. 55. p.: 25–17. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/0
György László: – Védekezésünkkel nyertük meg a mérkőzést, amelyhez jó kapusteljesítmény is párosult. Győzelmünk ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt.
Éles József: – Színvonalas mérkőzést játszottunk, még ha a végére el is húzott a Füred. Jól védekeztünk, de sajnos nagyon sok ziccert kihagytunk. Ha ez így folytatódik semmi sem tud megmenteni minket.

1. Veszprém 9 9 384–246 +138 18
2. Szeged 8 8 285–219 +66 16
3. Tatabánya 7 5 2 206–196 +10 10
4. Balatonfüred 8 5 3 219–215 +4 10
5. FTC 8 4 1 3 256–244 +12 9
6. NEKA 8 4 4 214–215 –1 8
7. Gyöngyös 8 4 4 243–262 –19 8
8. Eger 8 4 4 214–251 –37 8