Férfi kézi NB I: Komlón tudott újra nyerni a Szeged

V. J.V. J.
2021.03.26. 19:33
Mario Sostaric vezérletével 37 gólt szerzett a Szeged (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország, archív)
A Szeged 37–29-re nyert Komlón, a Budakalász hazai pályán 25–24-re kikapott a Gyöngyöstől a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Nem tudta feltartóztatni a szegedi rohamokat a Komló, amely nyolcgólos vereséget szenvedett. A lövéseiket rendkívül hatékonyan, 77 százalékban kihasználó vendégek a tíz alkalommal betaláló Mario Sostaric vezérletével arattak győzelmet, javítva ezzel a csapat mérlegén a Veszprém elleni vereséget követően.

Még a lefújás előtti pillanatokban sem lehetett megtippelni, hogy a Budakalász vagy a Gyöngyös nyeri meg a két csapat összecsapását, annyira szorosan alakult az eredményt szinte az egész mérkőzés során: háromgólos különbség is csupán kétszer alakult ki. A hazaiak az első félidőt szűk előnnyel zárták, ám hiába segítette őket Ivan Perisics tizenhárom találattal, elbukták a mérkőzés.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BUDAKALÁSZ KZRT–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 24–25 (13–12)
Budakalász, zárt kapuk mögött. Vezette: Bócz, Wiedemann
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 1, PERISICS 10 (3), Radnic 1, Rotim 3, Koncz 2, HOLPERT 5.Csere: BOROS (kapus), Tyiskov, PROKOP 2, Nagy N., Kiss B., Fórizs, Ceranic, Dávid M., Vrhovina.Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Gábori 1, MARKEZ 6, UBORNYÁK 7, Vilovszki 2, Herceg 2, Németh T. 2.Csere: Merkovszki (kapus) – Urbán 1, Varga K., Papp B., Hegedűs 1, Duris 1, Rosta B., Gerdán, Gráf 2 (2).Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 13. p.: 5–7. 22. p.: 10–10. 30. p.: 13–12. 33. p.: 15–12. 38. p.: 17–14. 42. p.: 17–18. 54. p.: 22–22
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Csoknyai István: – Negyvenöt percig uraltuk a mérkőzést, három góllal is vezettünk. Utána belehibáztunk, elfáradtunk, hiszen nagyon nagy nyomást gyakorolt ránk hatvan percig a Gyöngyös. Védekezésben nagyon nagy energiákat kellett mozgósítanunk és a Gyöngyös hatos zónájának feltörése is nehéz volt. Igazságosabb lett volna a döntetlen.
Konkoly Csaba: – Vesztett helyzetből is többször felállva sikerült bizonyítanunk, milyen csapat vagyunk. Mély gödörből másztunk ki, úgyhogy ez most nagyon nagy érzelmi löketet ad a csapatnak.

SPORT36-KOMLÓ–MOL-PICK SZEGED 29–37 (15–19)
Komló, zárt kapuk mögött. Vezette:Nagy F., Túróczy
KOMLÓ: Granic 1 – F. Sunajko 2, OLÁH T. 4, Metcz, Grünfelder 2, Jerkovic 3, HOFFMANN 4.Csere: Djurdjevics (kapus), Szkokán 1, MELNYICSUK 5 (2), Jóga 3, Balázs S., Takács B. 1, Zobec 1, Vaskó 2, Dobi.Edző: Kilvinger Bálint
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 7 (3), Kaspárek 3, Bombac 1, BÁNHIDI 4, BODÓ 4, J. Källmann 3.Csere: GABER, ifj. Rosta M. 1, Stranovsky 2, MACKOVSEK 5, B. Radivojevics 5 (3), Zsitnyikov 1, Bajus 1, Rea.Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–11. 22. p.: 12–15. 37. p.: 16–24. 43. p.: 19–29. 52. p.: 23–33
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/6
Kilvinger Bálint: – Igyekeztem a mai napon mindenkinek lehetőséget adni, hogy játékba lendüljünk. Időnként egész jó megoldásokat láttam csapatomtól.
Juan Carlos Pastor: – Végig harcolt a Komló, nekünk a rotáció volt a legfontosabb. Jól védekeztünk, főleg az elején, erre építhetünk.

1. Veszprém 19 18 1 689–434 +255 37
2. Szeged 15 12 3 507–385 +122 24
3. Balatonfüred 14 8 3 3 385–379 +6 19
4. FTC 15 9 6 425–401 +24 18