Férfi kézi NB I: a Veszprém simán megverte a Budakalászt

2020.02.25. 19:22
A 9 gólig jutó Gasper Marguc volt a Veszprém legeredményesebbje a Budakalász ellen (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Telekom Veszprém hazai pályán 35–23-ra legyőzte a Budakalászt a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján.

A papírformának megfelelően a Veszprém már korán magához ragadta a kezdeményezést, a kiesés elől menekülő Budakalász a 11. perc közepén már ötgólos hátrányban volt (7–2). A szünetig tartotta magát a vendégcsapat, a házigazda néggyel vezetett az első félidő lefújásakor.

A fordulás után azonban tovább nyílt az olló, a szélsői remeklésére alapozó Veszprém (Gasper Marguc 9, Dejan Manaszkov 7 találatot jegyzett) 12 góllal megnyerte a mérkőzést. A Budakalász továbbra sincs könnyű helyzetben, a Veszprém pedig továbbra is hibátlan.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

TELEKOM VESZPRÉM–BUDAKALÁSZ 35–23 (16–12)
Veszprém, 1300 néző. V: Fekete T., Tóth D.
VESZPRÉM: CUPARA – GASPER MARGUC 9 (2), Paczkowski 4, P. Nenadics 3, Blagotinsek 2, Mackovsek 3, MANASZKOV 7 (1). Csere: SZÉKELY M. (kapus), Terzic, Lauge 1, MORAES 4, A. Nilsson 1, Hornyák B., Ilics Z., Bodor 1. Edző: David Davis
BUDAKALÁSZ: Boros – Tóth Á. 2, Simotics, Gábor, Czina, Török Á. 2, Hrabák 2. Csere: Váczi D. (kapus), KOLLER 8 (3), Sinkovits 1, Nemes 4, Tóth D., Mazák, VÁCZI M. 4, Glück, Borbényi. Edző: Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 15. p.: 9–4. 22. p.: 11–9. 26. p.: 15–10. 33. p.: 19–12. 44. p.: 26–16. 51. p.: 29–20. 57. p.: 33–22
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
David Davis: –
Nem sok időnk volt felkészülni a meccsre, mert a vasárnapi BL-találkozót követően a játékosok kaptak egy nap pihenőt. Bár sokat hibáztunk, összességében elégedett vagyok játékosaim teljesítményével, de mostantól a Zaporizzsja elleni hétvégi mérkőzésre fókuszálunk.
Forgács Gyula: – Az első félidőben sikerült jó teljesítményt nyújtanunk, igyekeztünk minél szorosabb meccset játszani a nehéz sorozatterhelésben lévő Veszprémmel. Jó lett volna tíz gólon belül maradni, sajnos nem sikerült.

MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 36–25 (18–12) – bővebben ITT!

1. Szeged 18 17 1 658–434 +224 34
2. Veszprém 17 17 620–421 +199 34
3. Gyöngyös 16 10 1 5 479–440 +39 21
4. Tatabánya 15 10 5 431–388 +43 20
5. FTC 16 10 6 455–426 +29 20
6. Balatonfüred 16 9 1 6 458–434 +24 19
7. Csurgó 16 9 1 6 400–400 0 19