Férfi kézi NB I: a Veszprém 51 gólt dobva maradt hibátlan

M. D.M. D.
2019.08.27. 19:37
Blaz Blagotinsek (31) volt a veszprémiek legeredményesebb játékosa (Fotó: Vörös Dávid/handballveszprem.hu)
A Telekom Veszprém hazai környezetben 51–30-ra megverte az Egert a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

Öt nap alatt harmadik hazai mérkőzését játszotta a címvédő Veszprém, amely a Dabas (36–17) és a Balatonfüred (40–28) legyőzését követően ezúttal az Egert fogadta. A bakonyi alakulat az előzi idényben vendégként 41, hazai pályán 45 gólt dobott az egrieknek, az új szezon harmadik meccsén azonban még ezeket a teljesítményeket is sikerült felülmúlnia.

Az első negyedórában az Eger tartotta a lépést a házigazdával (12–11), ám David Davis első időkérése után a Veszprém feljebb kapcsolt, és a játékrész végére 11 gólos előnyt épített ki (28–17).

A hazaiak a fordulást követően is játszi könnyedséggel dobálták a gólokat, szinte minden támadásuk végén betaláltak, így a 39. perchez érve már 15-tel vezettek (36–21), a hajrában pedig a 20-at is meghaladta a két csapat közti különbség. Blaz Blagotinsek egymaga 10 gólt szerzett, míg Dragan Gajic nyolcszor volt eredményes.

A Veszprémre négy nap múlva (augusztus 31.) újabb mérkőzés vár, otthon a Vác ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–EGER SZSE 51–30 (28–17)
Veszprém, 1600
néző. V: Paska, Vastag
VESZPRÉM: Cupara – GAJIC 8, Tönnesen 4, P. Nenadics, BLAGOTINSEK 10, Borozan 3, STRLEK 6. Csere: Székely M. (kapus), Terzic, MORAES 4, Omar 4 (1), MAHÉ 6, Mackovsek 3, Manaszkov 3. Edző: David Davis
EGER: Moscoso – Lezák 4 (1), Schmid 3, Kiss G., MOLNÁR B. 5, FÜZI 5, Tóth A. 4. Csere: Bernatonis 2, Papp G. 2, TÓTH R. 5, Péter D. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9. p.: 7–5. 10. p.: 7–7. 15. p.: 12–11. 19. p.: 15–12. 23. p.: 20–14. 28. p.: 26–16. 43. p.: 37–22. 51. p.: 43–26. 55. p.: 47–30
Kiállítások: –, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
David Davis:
– Komolyan vettük a találkozót, igyekeztünk minél több gólt szerezni. Szerettük volna kihasználni a lehetőséget, így gyakoroltuk a hatosfalat és az öt egyes védekezést is. Különösen örülök Blaz Blagotinsek teljesítményének, aki mindig kéri, hogy kicsit több időt tölthessen támadásban a pályán – most ezt megkapta. Remélem, a jövőben is folytatja ezt a klasszis teljesítményt.
Tóth Edmond: – A tervünk egyszerű volt: menekülni előre, és minél szebb játékkal minél több gólt szerezni. Ilyen szintű beállók ellen, mint a veszprémi „hegyomlások”, nem sok esélyünk volt. A visszafutásban érzek hiányosságokat, de tudjuk, hogy a Veszprém szintje nem mérhető a miénkhez.