Férfi kézilabda NB I: a Veszprém 40 gólig jutott Tatabányán

2021.05.04. 20:01
Manuel Strlek tíz gólt szerzett a Tatabánya ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kézilabda NB I keddi játéknapján a Telekom Veszprém 40–25-re legyőzte a Tatbányát, a Veszprémi KKFT 25–21-re nyert a Dabas ellen.

A listavezető Telekom Veszprém esélyt sem adott a harmadik helyen álló, sérülések miatt tartalékos Tatabányának: David Davis csapata pillanatok alatt ellépett az ellenfelétől, s a szünetre tízgólos előnyt épített ki (10–20). A fordulás után tovább nyílt az olló, a bakonyiak a tízgólos Manuel Strlek és a kilenc találattal záró Kentin Mahé irányításával 40–25-re nyertek.

A Veszprémi KKFT a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül a hat találattal záró Kristóf Mátyás vezérletével 25–21-re nyert a Dabas ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–TELEKOM VESZPRÉM
25–40 (10–20)
Tatabánya, 200 néző. Vezette: Medve, Südi
TATABÁNYA: Wyszomirski – Hornyák B., BALOGH ZS. 9 (2), Sipos 3, Ilyés, ZDOLIK 6, Sunajko S. 1. Csere: BARTUCZ, Konecny (kapusok), Debreczeni, Bodnár Á. 2, Tóth B. 1, Nemes R. 3, Bognár. Edző: Vladan Matics
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 3, JAHJA 5, MAHÉ 9 (3), A. NILSSON 5, Borozan, STRLEK 10. Csere: Cupara (kapus), Lékai 2, Markussen, Moraes 3, Maqueda 3, B. BLAGOTINSEK, Dörnyei, Ligetvári. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 2–7. 11. p.: 5–8. 19. p.: 7–14. 28. p.: 9–19. 37. p.: 11–22. 45. p.: 17–30. 56. p.: 23–38
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3
Vladan Matics: – Ilyen meccs után nehéz bármit is mondani. Talán furcsa, de jó, hogy most játszottunk a Veszprém ellen. Újabb sérülések nélkül vagyunk túl a mérkőzésen. Nekünk most jönnek a fontos találkozók.
David Davis: – A Tatabányának immáron másodszor volt rengeteg hiányzója ebben az idényben. Ezt is figyelembe véve, csapatom hozzáállása dicséretes volt. Mi már a Nantes elleni Bajnokok Ligája-összecsapásra készülünk.

VESZPRÉMI KKFT–DABASI KC VSE 25–21 (11–10)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
VESZPRÉM: BORBÉLY – Tóth P. 2, KRISTÓF M. 6, Bugyáki, Vajda 1, Fazekas G. 3, Hári 2. Csere: Miklós G. (kapus), Szeitl L., SOMOGYI 4, Éles B. 1, Seregi 2 (1), Tóth M. 1, Tóth A. 3. Edző: Tombor Csaba
DABAS: Podoba – Kurucz 2, Fekete B. 3, TÖRÖK 4, Szöllősi Sz. 3, Koller 1, Laurinyecz. Csere: HOLLÓ (kapus), Garajszki, Váczi M., Antal Sz., Tóth Á. 2 (2), ÁCS 6 (1), Kende. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 9. p.: 4–4. 14. p.: 6–4. 18. p.: 9–6. 24. p.: 10–8. 35. p.: 13–10. 44. p.: 16–13. 53. p.: 20–16. 56. p.: 21–19. 58. p.: 24–20
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/3
Tombor Csaba:
– Az első félidő dekoncentrált játékából ki tudtunk jönni, sikerült összeszednünk magunkat. A védekezésünk, a kapusaink stabil hátteret adnak nekünk, ami ezúttal eredményt hozott. Elégedett vagyok a huszonegy kapott góllal, bár lehetett volna kevesebb is, viszont a cseréink jól szálltak be, biztató teljesítményt láthattunk.
Tomori Győző: – Az értékelhetetlen jelző jut eszembe a mai teljesítményünkről, főleg a támadójátékunkról. Nem tudom, mi történik a csapatommal egyik napról a másikra. Van, amikor sikerül, van, amikor nem. Megpróbáljuk kideríteni az okát.

1. Veszprém 23 22 1 829–535 +294 45
2. Szeged 19 16 3 636–477 +159 32
3. Tatabánya 19 13 2 4 533–477 +56 28
4. Csurgó 22 10 5 7 597–604 –7 25
5. Balatonfüred 20 10 4 6 552–539 +13 24
6. FTC 19 11 1 7 541–514 +27 23
7. Gyöngyös 21 9 1 11 564–572 –8 19
8. Veszprémi KKFT 21 9 1 11 551–572 –21 19