Férfi kézi NB I: a Veszprém egy góllal nyert Tatabányán

M. B.M. B.
2023.03.05. 21:22
A Veszprém megnyerte a Tatabánya elleni rangadót (Fotó: Szabó Miklós)
A tűzzel játszott a második félidőben, de elhozta a két pontot Tatabányáról a 28–27-re győző Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I 17. fordulójában.

Tizennégy lövésnek állta útját Székely Márton, a Mol Tatabánya kapusa a Telekom Veszprém elleni bajnoki találkozón, ráadásul hétgólos hátrányból is felzárkóztak a házigazdák, azonban tíz másodperccel a vége előtt Manuel Strlek eldöntötte a két pont sorsát. Az Építők továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot az egy mérkőzéssel többet játszó OTP Bank-Pick Szeged előtt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–TELEKOM VESZPRÉM 27–28
(12–15)
Tatabánya, 5473 néző. V: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: SZÉKELY – RODRÍGUEZ P. 8, Maras 4, Peric 3 (1), Vilovszki 3, Pergel 3, Ugalde 2. Csere: Nagy Benedek (kapus), UBRONYÁK 2, Obradovics, Bodor 2. Edző: Tombor Csaba
VESZPRÉM: CUPARA – Vajlupau 1, REMILI 6, EL-DERA 4, Pesmalbek 2, Lauge 1, ELÍSSON 4. Csere: A. Nilsson 3, Ligetvári, Gasper Marguc 3 (1), Strlek 2, Lukács P. 1 (1), Mahé 1, Ilic Z., Sipos. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 3–4. 12. p.: 6–6. 18. p.: 7–9. 23. p.: 10–10. 27. p.: 11–12. 33. p.: 13–17. 39. p.: 17–22. 44. p.: 20–23. 52. p.: 22–25. 57. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 4/2
Tombor Csaba: – A Veszprém igazán jó csapat. Ízelítőt kaptunk az első játékrészben abból a tempóból, amit a BL-ben játszanak. A felállt fal elleni támadásaikat nagyon megnehezítettük, aztán a második félidőben a vendégcsapat kiépített öt-hat gólos különbséget, de akkor is vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. A mentalitás és a fegyelem jellemzi a csapatomat, és megmutatkozott a pályán is.
Momir Ilics: – Nagyon nehéz mérkőzéseket játszunk állandóan a Tatabányával. Lassan kezdtük a találkozót, és sokat belehibáztunk. A vártnál sokkal több technikai hibánk volt, nem vagyok elégedett a játékunkkal. Ha végig koncentrálunk, ilyen nem fordulhatott volna elő. Remélem, mihamarabb visszatérünk a játékunkhoz.

1. Veszprém 17 17 677–481 +196 34
2. Szeged 18 17 1 655–494 +161 34
3. Tatabánya 17 12 1 4 533–471 +62 25
4. FTC 17 10 1 6 568–528 +40 21
5. Csurgó 17 10 1 6 477–473 +4 21
6. Balatonfüred 17 8 2 7 482–479 +3 18
7. NEKA 17 8 2 7 462–465 –3 18
8. Gyöngyös 17 7 2 8 469–481 –12 16