Férfi kézi NB I: a Tatabánya rangadót nyert a Ferencváros ellen

2023.10.29. 16:06
A házigazda Mol Tatabánya KC szoros mérkőzésen jobb hajrájával győzött 29–24-re az FTC-Green Collect ellen a férfi kézilabda NB I 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.
Juhűász Ádámék nyerték az FTC elleni rangadót (Fotó: fradi.hu)

Két nemzetközi kupainduló, az Európa-ligában érdekelt Mol Tatabánya és az Eurokupa-szereplő FTC vívta a hét rangadóját a férfi kézilabda NB I-ben. A hazaiaknál továbbra is hiányzott Josip Peric és Christian Ugalde, mint ahogy Jamali Iman is csak a lelátóról figyelhette a mérkőzést. A balátlövő esetében még nem adott magyarázatot a tatabányai klub arra, miért került a partvonalon kívülre. A Fradinál a héten betegséggel bajlódó Lékai Máté nem tudta vállalni a játékot.

A mérkőzést valamelyest a vendég fővárosiak kezdték jobban, akik az első tíz percben többször vezettek két góllal, a Bányász egyenlítése után viszont a vezetést és az irányítást is átvette (Bartucz László két hetest is megfogott), a szünetben pedig 15–13-ra ment. A ferencvárosi Imre Bence megsérült a játékrész végén, ölben kellett betámogatni az öltözőbe.

A vendég zöld-fehérek a második félidőben is próbálták tartani a lépést Ancsin Gáborékkal, de a Tatabánya őrizte egy-két gólos előnyét. A 47. percben hiába szerepelt 22–21 az eredményjelzőn, a hazaiak jól bírták a végjátékot és végül 29–24-re nyerték a rangadót. A Fradi próbált felzárkózni, a kapust lehozva, hét mezőnyjátékossal támadott és kijött nyitott védekezésre, de így sem tudott változtatni a meccs alakulásán.

A hazaiak legjobbja a hat gólt szerző Juhász Ádám volt, de Juga Enomoto és Krakovszki Bence is öt találattal zárt, míg a Ferencvárosnál Balogh Zsolt kilencszer volt eredményes. A magyar válogatott beálló Topic Petar három góllal tért vissza Achilles-ín-szakadás miatti nyolchónapos kihagyása után.

Úgy tűnik, az FTC gödörbe került az elmúlt időszakban, ugyanis az elmúlt három bajnokiján a közvetlen riválisai közül a Tatabánya mellett a Balatonfüredtől is kikapott idegenben, a kettő között pedig csak ikszelt hazai pályán a Csurgóval.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
MOL TATABÁMYA KC–FTC-GREEN COLLECT 29–24 (15–13)

Tatabánya, 2730néző.V:Horváth P., Marton.
TATABÁNYA:BARTUCZ – Rodríguez P., Ancsin1, JUHÁSZ Á.6, Topic3, Győri M.3, Krakovszki B.5 (2).Csere:Székely (kapus), ENOMOTO5, Obradovics, Vilovszki1, Maras3 (1), Pergel2, Vajda H.Edző:Tombor Csaba
FTC:BORBÉLY – Imre B.2, Ónodi-Jánoskúti4, Csörgő2, Debreczeni1, Nagy Bence3 (1), Kovacsics2.Csere:Győri K. (kapus), Füzi, Bognár A., BALOGH ZS.9 (5), J. Mikita, Prainer, Bujdosó1, Pordán.Edző:Juhász István
Az eredmény alakulása. 6. perc:1–3.12. p.:5–5.21. p.:10–8.27. p.:13–11.37. p.:18–18.43. p.:22–20.51. p.:24–21.55. p.:27–23
Kiállítások:8, ill. 2 perc
Hétméteresek:6/3, ill. 8/6
Tombor Csaba:
– Belekóstoltunk a kettős terhelésbe az Európa-liga miatt, az első félidőben a visszarendeződésünk nem is volt olyan jó, de az ellenfél felállt fal ellen nem tudott velünk mit kezdeni. Találtak egy-egy gólt, így sokáig szorosan tartották a meccset. Szellemes volt a támadójátékunk, amit jó védelem és remek kapusteljesítmény egészített ki, végre Topic Petar is visszatért, így van három jó beállónk, próbálunk minél kreatívabban játszani és fejlődni, mert fontos meccsek jönnek.
Pásztor István:– Tizenhárom ziccert hagytunk ki, a Tatabánya pedig nyolc támadó kipattanólabdát szedett össze a kapunk előtt, ebből hét végződött közvetlenül góllal, ami persze a támadó csapatot dicséri, de ez a mi oldalunkon húsz ki nem kényszerített hiba... Ezzel nem lehet mit kezdeni, a tények makacs dolgok. A védekezés és a támadás egyébként nem lett volna rossz, de a támadásokat viszont nem sikerült jól befejezni.