Férfi kézi NB I: a Tatabánya megelőzte az FTC-t, és már 4.!

2019.11.30. 19:58
A Balatonfüred igenben kilencgólos sikert ért el a Mezőkövesd ellen a férfi kézilabda NB I-ben. A Tatabánya, a Komló és a Csurgó hazai pályán győzött a szombati játéknapon.

Sorozatban negyedik győzelmét aratta a Grundfos Tatabánya KC kézilabdacsapata az NB I-ben, Vladan Matics együttese a Mezőkövesd, az Orosháza és a Balatonfüred után ezúttal a Budakalász csapatát győzte le a hazai bajnokságban. Pedig nagyon nehezen indult a még most is erősen tartalékos gárda idénye, de fordulópontot jelentett a Balatonfüred elleni idegenbeli bajnoki siker és az ukrán ZTR Zaporizzsjával szemben megnyert EHF-kupa-párbaj, amelynek köszönhetően a csoportkörbe jutott a Tatabánya. A Budakalász ellen egy percig sem forgott veszélyben a győzelme, a huszadik percben már kilencgólos volt az előnye. A gólszerzésben Milos Vujovics, Hornyák Péter és Vladimir Vranjes is jeleskedett – a Tatabánya már negyedik a tabellán.

FÉRFI NB I

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BUDAKALÁSZ 34–23 (15–7)
Tatabánya: 850
néző. V.: Nagy F., Túróczi
TATABÁNYA: BORBÉLY – HORNYÁK 6, VRANJES 6, Szász A. 3, Győri M. 4, Komogorov 4, VUJOVICS 7 (2)
Csere:
Bartucz (kapus), Sipos 1, ILYÉS 2, Borzas 1, Ernei
Edző:
Vladan Matics
BUDAKALÁSZ:
Váczi D. – Glück 4 (1), Simotics, Koller 1, Czina, TÖRÖK Á. 5, SIMON B. 7 (2)
Csere:
Boros T. (kapus), Sinkovits, Nemes 1, Gábor M. 3, Váczi M. 1, Mazák 1, Hrabák
Edző:
Forgács Gyula
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 17. p.: 10–3. 25. p.: 13–5. 34. p.: 18–8. 44. p.: 25–14. 48. p.: 25–17. 51. p.: 28–17
Kiállítások:
8, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 3/3
Vladan Matics:
– A védelmünk az első félidőben fantasztikus volt. Ezzel megadtuk az alaphangot a folytatásra, ahol már minden épkézláb játékosomnak lehetőséget adtam. Ebből jött össze az örömkézilabda.
Forgács Gyula:
– Mit mondhatnék? Gratulálok a Tatabányának!

MEZŐKÖVESDI KC–BALATONFÜREDI KSE 22–31 (10–13)
Mezőkövesd, 465
néző. V: Bócz, Wiedemann
MEZŐKÖVESD:
Mojszilov – Varjú 4 (2), Stankovic 3, Radnic 3, Szöllősi O., KOVÁCS B. 6, Menyhárt 3
Csere:
Pásztor I. (kapus), Jancsó, Halilbegovic 2, Martins 1, Dávid M.
Edző:
Buday Dániel
BALATONFÜRED:
ANDÓ – P. Rodríguez 3, Kemény 3, TOPIC 5, Sinkel, SZÖLLŐSI B. 4, Bóka 2
Csere:
Bősz (kapus), Vajda 1, Varga M. 2, Déber 2, Jiménez 1, Sztevanovics, Ág, MÁTHÉ 6 (3), Németh B. 2
Edző:
Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 9. p.: 2–4. 21. p.: 7–7. 23. p.: 7–9. 33. p.: 10–16. 38. p.: 12–20. 44. p.: 13–22. 50. p.: 16–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
4/2, ill. 3/3

Buday Dániel:
– Nem jó érzés hazai pályán ilyen különbségű vereséget szenvedni. Sajnos csak tíz mezőnyjátékossal álltunk fel, így a második félidőre elfogytunk, és felőrölt minket a Balatonfüred. Megkönnyítettük a dolgukat azzal, hogy tíz ziccert hagytunk ki és két hetest is elhibáztunk.
Csoknyai István:
– Fegyelmezett és nagy tempójú mérkőzés volt. Más a két csapat célja, mi minél feljebb szeretnénk végezni a táblázaton, a hazaiak pedig bent akarnak maradni. Kapusunk nagyszerűen védett, védőmunkánk végig jó volt, támadásban pedig a fiatalokat is bedobtam.

SPORT 36-KOMLÓDABASI KC VSE 34–27 (20–16)

Komló, 900 néző. V: Medve, Südi
KOMLÓ:
GRANIC – Szkokán 3, Zobec 5, Jóga 4, KATZIRZ, JERKOVIC 5, MARKOVICS 7 (4)
Csere:
TAKÁCS B. 3 (1), Grünfelder, Balázs S. 1, Szunajko 4, Vaskó 1, Gajdos, Manojlovics 1
Edző:
Kilvinger Bálint
DABAS:
Holló – Országh 3, Perisics 5, SZÖLLŐSI SZ. 6, Krsmancsics 2, Halász 5, Zakics 2
Csere:
PODOBA (kapus), Ács, Lepsényi, MIKITA 3, Szabó B. 1
Edző:
Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 8. p.: 6–4. 14. p.: 10–7. 18. p.: 11–11. 25. p.: 16–13. 33. p.: 22–18. 40. p.: 25–21. 47. p.: 26–24. 55. p.: 31–25
6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/0
MESTERMÉLRLEG

Kilvinger Bálint:
Mindkét félidőben a végén érvényesült jobban az akaratunk. Az első hajrájában fontos volt, hogy négygólos előnnyel mehettünk pihenni. Mire a vendégek elfáradtak, minden eldőlt.
Tomori Győző:
Ebben az összeállításban, jelenlegi helyzetünkben ez nem balsiker. Ha a végén nem lett volna az a néhány eladott labda, szorosabb is lehetett volna a végeredmény.

CSURGÓI KK–OROSHÁZI FKSE LINAMAR 22–20 (13–10)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 700
néző. V: Rontó, Szanyi
CSURGÓ:
ZAPONSEK – Vaszics 7 (2) Oslak 2, ASZTRASAPKIN 5, Hadziomerovic 3, Cehte 3, A. Kovacevic 1
Csere:
Pallag (kapus), Szeitl, Toszkics, Vasvári, Borsos T., Kerkovits, Leimeter 1, Bazsó, Potocnik
Edző:
Baranyai Norbert
OROSHÁZA:
Herjeczki – Pásztor M., Buinenko 2, Ordzsonikidze 1, KANCEL 2, Döme 2, NÉMETH L. 6 (3)
Csere:
Busa (kapus) Kiss A. 2, Szlavuljica 4, Molnár G., Bella, Mrsulja 1, Zubai, Ambrus
Edző:
Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc:
1–2. 6. p.: 3–3. 11. p.: 4–4. 14. p.: 6–5. 20. p.: 8–8. 25. p.: 10–9. 27. p.: 12–10. 35. p.: 14–12. 45. p.: 17–13 50. p.: 19–15. 58. p: 22–18
10, ill. 8 perc
2/2, ill. 4/3

Baranyai Norbert:
– Több sebből vérzünk, de mindig azoknak a játékosoknak kell kiharcolniuk a győzelmet, akik a pályán vannak. Most akadozott a támadójátékunk, sok technikai hibánk volt, a két bajnoki pontot a kemény védekezésünk és a kiváló kapusteljesítményünk hozta. Két nehéz mérkőzés áll előttünk, ha sikert akarunk, szintet kell lépnünk.
Ratko Djurkovics:
Mind a két csapat nagyon felkészült taktikailag, de sajnos a hazaiak kapusa többször is hárítani tudott, így sok helyzetünk kimaradt. Nagyon küzdöttünk, fontos, hogy tovább javítsunk a játékunkon és pontokat szerezzünk. Erre koncentrálunk a jövőben.

1. Szeged 12 12 446–289 +157 24
2. Veszprém 11 11 401–270 +131 22
3. Gyöngyös 11 7 1 3 335–306 +29 15
4. Tatabánya 11 7 4 312–283 +29 14
5. FTC 11 7 4 315–301 +14 14
6. Balatonfüred 11 6 1 4 305–304 +1 13
7. Csurgó 11 6 1 4 274–279 –5 13
8. Komló 12 5 2 5 319–323 –4 12