Férfi kézi NB I: a Gyöngyös legyőzte otthon a Komlót

B. L.B. L.
2020.12.12. 19:29
Vilovszki Uros öt gólt szerzett a Komló ellen (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A férfi kézilabda NB I 18. fordulójából lejátszott mérkőzésén a Gyöngyös hazai pályán 30–26-ra legyőzte a Komlót.

A házigazda Vilovszki Uros vezérletével már a meccs elején igyekezett elhúzni ellenfelétől, de hiába volt többször is három gól a fór (6–3, 9–6), a játékrész hajrájában utolérte ellenfelét a vendégcsapat (13–13).

A fordulást követően Varasán Milán találata már négygólos hazai előnyt eredményezett (18–14), és bár a vendégek villámgyorsan eltűntették a hátrányt (18–18), az újabb megiramodást (24–20) követően állandósult a magabiztos gyöngyösi vezetés, a vége 30–26 lett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–SPORT36-KOMLÓ 30–26
(16–14)
Gyöngyös , zárt kapuk mögött. V: Altmár K., Horváth M.
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán 3, MARKEZ 4, Duris, VILOVSZKI 5, HERCEG 5, Varsandán 5 (2). Csere: MERKOVSZKI (kapus), Németh T. 2, Halász, UBORNYÁK 3, Hegedűs 3, Gábori, Gerdán, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
KOMLÓ: Granic – Takács B. 3 (1), Zobec 3, Jóga, Jerkovic 2, GRÜNFELDER 3, MELNYICSUK 6 (1). Csere: Djurdjevics (kapus), Kovácsevics, Vaskó, Oláh T., Balázs S. 1, Szunajko 3, SZKOKÁN 5, Metcz. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 12. p.: 8–6. 18. p.: 10–8. 24. p.: 13–13. 36. p.: 18–18. 42. p.: 23–20. 48. p.: 25–22. 54. p.: 27–24
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/2
Konkoly Csaba:
– Négypontos mérkőzésen sikerült nyernünk. Az első félidőben akadozott a játék, a szünet után Merkovszki Pál védéseire alapozva sikerült lendületet vennünk. Ekkor már magabiztosabbak voltunk s kézben tartottuk a mérkőzést.
Kilvinger Bálint: – Jobban örültem volna, ha nagyobb erőbedobásra késztetjük az ellenfelet. A küzdőszellemmel nem volt gond, de annyira nem voltunk jók, hogy vérmes reményeink legyenek a pontszerzésre. A fontos szituációkban hibáztunk.

1. Veszprém 12 12 435–252 +183 24
2. Szeged 8 7 1 268–204 +64 14
3. Csurgó 11 6 1 4 301–293 +8 13
4. FTC 10 6 4 284–260 +24 12
5. Gyöngyös 10 6 4 274–266 +8 12
6. Tatabánya 5 3 1 1 133–123 +10 7
7. Komló 9 3 1 5 240–254 –14 7
8. Veszprémi KKFT 8 3 5 206–231 –25 6