Férfi kézi NB I: a Ferencváros óriási verést mért a Vácra

2020.02.07. 19:23
Schäffer Zsolt hat góllal vette ki a részét a Vác kiütéséből (Fotó: <a href="https://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros 41–18-ra megverte hazai környezetben a sereghajtó Vácot a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A találkozó előtt az FTC legendás kézilabdázóját, örökös bajnokát és 1956-os bajnokcsapatának tagját, Som Ferencet köszöntötték 88. születésnapja alkalmából. Király Sándor, a klub férfi szakosztályának elnöke egy, a nevével ellátott mezt adott át az ünnepeltnek.

A meccs első góljára csaknem négy percet kellett várni, ekkor Nagy Bence értékesített egy hétméterest, utána azonban beindult a Fradi-henger, és a 19. percben már tíz góllal, 14–4-re vezettek a hazaiak. A zöld-fehéreknél Bognár Alex volt csapata ellen lépett pályára, a juniorválogatott játékos a télen éppen a sereghajtó Váctól szerződött a Ferencvároshoz.

Az FTC a szünetig 14 gólos előnyt épített ki magának (21–7), és a második félidőben sem lassított, az 50. percre húszgólos különbség alakult ki a felek között (32–12), ami az utolsó három percben 23-ra duzzadt (41–18).

A Ferencváros kimagaslóan a legnagyobb különbségű győzelmét aratta ebben a bajnoki idényben, az eddigi csúcsot az Orosháza elleni tizenkét gólos (39–27) siker tartotta.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC-HUNGAROCONTROL–VÁCI KSE 41–18 (21–7)
Elek Gyula Aréna, 500
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
FTC: GYŐRI K. – Imre B. 2, SCHÄFFER 6 (1), Bognár A. 2, Debreczeni 3, Nagy B. 4 (3), KOVACSICS P. 4. Csere: Merkovszki (kapus), Schuch, BOHÁCS 4, J. Mikita 3, PORDÁN 4, Prainer 3, TURÁK, Bujdosó 1, ANDJELICS 5. Edző: Horváth Attila
VÁC: Kovács J. – Kállai, Kozina 6 (2), Kocsi 2, Nagy N. 2 (1), Petricsko 3, Miklián. Csere: Ulicsinyi (kapus), Fórizs, Macura 3, Rozner 1, Nyári B., Singely, Gáspár A., Alföldi 1, Rojkovics. Edző: Gúnya Péter
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 16. p.: 11–3. 23. p.: 15–5. 40. p.: 26–10. 48. p.: 31–12. 55. p.: 36–15
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3
Horváth Attila:
– Tartottam ettől a mérkőzéstől, de amit kértem, azt a csapat százszázalékosan végrehajtotta. Könnyedén, felszabadultan kézilabdáztunk, élveztük a játékot. Azon dolgozunk, hogy ilyen kedvvel és akarással játsszunk a továbbiakban is. Ezzel a győzelemmel szeretnénk köszönteni születésnapján klubunk legendáját, Som Ferencet.
Gúnya Péter: – Sok fiatal játékosunk van, aki még nem szokta meg ezt a közeget, illetve a héten érkező új emberekkel sem csiszolódott még össze. Támadásban sokat hibáztunk, és ezt az ellenfelünk megbüntette.

1. Szeged 16 15 1 571–389 +182 30
2. Veszprém 14 14 506–350 +156 28
3. Tatabánya 14 10 4 407–360 +47 20
4. FTC 15 9 6 427–402 +25 18
5. Gyöngyös 14 8 1 5 417–382 +35 17
6. Balatonfüred 14 8 1 5 396–381 +15 17
7. Komló 15 7 2 6 389–400 –11 16
8. Csurgó 14 7 1 6 345–354 –9 15