Férfi kézi NB I: a Balmazújváros vendégeként nyert a Vác

2015.08.29. 20:23
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság első fordulójában a Balmazújváros vendégeként nyert a Vác, míg az Orosháza otthon magabiztos győzelmet aratott az Eger ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–SBS EGER-ESZTERHÁZY 28–19 (14–11)
Orosháza, 500 néző. V: Bíró, Kiss O.
OROSHÁZA: Herjeczki – Komporály 2, Németh G. 1, BUDAY 8 (4), Mazics 3, CEMAS 4, Németh L. 2. Cs: MIKLÓS (kapus), Berta, Smojver, Stranigg 2, Suhonjics 2, Knezsevics 2, Macovchin 2, Varsandán Á., Pásztor M. Edző: Vladan Jordovics
EGER: Kovács J. – Vancsics 1, Kocsis Cs., Bajorhegyi, DOBÓ 4, Halász M. 1, Iváncsik Á. 3. Cs: Radulescu (kapus), Padla 1 (1), Dimitrovszki 1, Takács B. 4 (2), Szabó P. 3, Kiss G. 1, Lezák, Menyhárt. Edző: Rosta István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 7. p.: 3–3. 18. p.: 9–5. 22. p.: 12–7. 35. p.: 17–12. 47. p.: 25–15. 55. p.: 25–18
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3
Vladan Jordovics:
– Az első mérkőzés mindig nehéz. Megváltozott összetételű csapattal kezdtük a bajnokságot, és idő kell, mire összeszoknak az újak a régiekkel.
Rosta István: – Beléptünk az első osztály kávéházába, ami egy más szint. Többre számítottam az első mérkőzésen, de bízom benne, hogy belerázódunk, és mihamarabb felvesszük a tempót. Jobb csapat az Orosháza, rengeteg külföldi játékossal, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.FÉRFI KÉZILABDA NB I

KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROSI KK–VÁCI KSE 28–30 (15–14)
Balmazújváros, 700
néző. V: Herczeg, Südi
BALMAZÚJVÁROS: Paul – Dioris 4, Oláh G. 4 (2), Korsós 2, Vranac 1, N. Lazics 5, M. Kekezovics 6 (1). Cs: Bagi (kapus), Simovics, Balázs S. 1, Morva, Hanták 2, István P. 3, Pajkó, Veres I., Balda. Edző: Füzesi Ferenc
VÁC: Tóth M. – Vaszics 5, Asztrasapkin 9 (1), Lendvay 7 (1), Tyiskov 5, Pavlovics, Popovics 3. Cs: Vitáris (kapus), Bartók D. 1, Császár F., Terenyi, Pál G., Munkácsi, Kökény, Vucsicsevics. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 12. p.: 4–8. 16. p.: 6–12. 21. p.: 10–12. 27. p.: 13–13. 33. p.: 16–17. 36. p.: 17–20. 39. p.: 20–20. 45. p.: 23–22. 49. p.: 24–25. 52. p.: 25–25. 55. p.: 25–28. 58. p.: 28–28
Kiállítások: 12, ill 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2