Férfi kézi El: óriási harcban maradt alul a Tatabánya

B. A.B. A.
2021.11.30. 20:25
Óriási harcban maradt alul a Tatabánya (Fotó: Facebook/Grundfos Tatabánya)
A Tatabánya 24–22-re alulmaradt a francia Nimes otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában.

Nagy Piotr Wyszomirski-bravúrral és Ancsin Gábor-góllal kezdett a Tatabánya a francia bajnokságban felemásan szereplő Nimes otthonában, viszont az első félidő folytatása már kevésbé volt örömteli magyar szempontból: a Nimes alaposan megnyomta a félidő közepét, több találattal is ellépett, így a szünetbeli kétgólos különbség még egész vállalható eredmény volt (11–9).

A második játékrész elején ismét nagy sebességre kapcsolt a francia együttes, ám ezután Sunajko Stefan és Juhász Ádám vezérletével összejött az egyenlítés, sőt a hajrát megelőzően már két góllal a Tatabánya vezetett! A kisebb rövidzárlat a lehető legrosszabbkor, a végjátékban jött el, a Nimes sorozatban három gólt lőtt, és hiába lett volna esély az egyenlítésre az utolsó másodpercekben, egy eladott labda után értékesített ziccer a pontszerzés esélyét is elvette (24–22).

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
D-CSOPORT
USAM NIMES GARD (francia)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–22 (11–9)
Nimes. 1200
néző. V: Barysas, Petrusis (litvánok)
NIMES: PAUL – SZANAD 10 (6), SALOU 7, Guigou 1, H. JAKOBSEN 4, Nyateu 1, Rebichon. Csere: Dupuy, Tobie, Poyet, Derisbourg, Vincent 1. Edző: Frank Maurice
TATABÁNYA: WYSZOMIRSKI – Hornyák B. 2, Ancsin G. 2, Urban 1, Fotache, GYŐRI M. 2, Sunajko S. 4 (2). Csere: Bartucz (kapus), Usal, JUHÁSZ Á. 4, Stojnic 2, Zdolik 3, Balogh Zs. 2 (1). Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–3. 19. p.: 8–4. 16. p.: 9–5. 26. p.: 9–7. 36. p.: 14–10. 40. p.: 15–15. 46. p.: 18–19. 49. p.: 19–21. 52. p.: 20–22. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/2
Sibalin Jakab, a Tatabánya másodedzője:
– Nagy részben rajtunk múlott – különösen az első félidőben –, hogy így alakult a mérkőzés. Jött a végjáték, annak is az utolsó öt perce, amit elszúrtunk...